Geri Dön
Siyaset‘Türkmen gazı için hazırız’

‘Türkmen gazı için hazırız’

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkmenistan Dışişleri Bakanı Raşid Meredov ve Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov, Türkiye-Azerbaycan-Türkmenistan Üçlü Dışişleri Bakanları 5. Toplantısı gerçekleştirdi.

‘Türkmen gazı için hazırız’

Toplantının ardından Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlenen ortak basın toplantısında konuşan Çavuşoğlu, “Özel bağlar üzerine bina ettiğimiz ilişkilerimiz bugün kapsamlı bir ortaklığa dönüştü. 2014’te başlattığımız bu üçlü mekanizmamız bölgenin refah ve istikrarına çok önemli katkıda bulundu” dedi. “Yeniden Asya” girişimi kapsamında Azerbaycan ve Türkmenistan ile yakın çalışmak istediklerinin altını çizen Çavuşoğlu, Kovid-19 salgınına karşı ortak bir mücadelenin verildiğini söyledi. Bayramov ise “Azerbaycan-Türkiye birliği ebedidir” ifadelerini kullandı.

Çavuşoğlu, Meredov ile görüşmesinin ardından ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da Türkmenistan Devlet Başkanı Kurbankulu Berdimuhammedov’un daveti üzerine ülkeye bir ziyaret düzenlemek istediğini ifade etti. Çavuşoğlu, bu vesileyle Türkiye- Azerbaycan-Türkmenistan Zirvesi’nin Türkmenistan’da gerçekleştirmek istediklerini söyledi. Türk firmalarının bölgede iş birliğine hazır olduğuna işaret eden Çavuşoğlu, “Türkmen gazının Türkiye’ye gelmesi ve Türkiye üzerinden Avrupa’ya ulaşması için biz üzerimize düşeni yapmaya hazırız” dedi.  

Fatih'te kumaş yüklü kamyon tramvay yoluna devrildiFatih'te gece saatlerinde kumaş yüklü kamyon, sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu demir korkuluklara çarparak tramvay yoluna devrildi. Kamyonun kasanda bulunan kumaş yüklü çuvallar yola savrulurken, sürücü de hafif şekilde yaralandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler