Geri Dön

Normalleşme sürecinde Amasra'ya büyük ilgi

Bartın'ın tarihi ve turist ilçesi Amasra, 1 Haziranda başlayan normalleşme sürecinden sonra tatilci akınına uğradı. Amasra Belediye Başkanı Recai Çakır ziyaretçi sayısının 800 bine ulaştığını söyledi. 

Normalleşme sürecinde Amasra'ya büyük ilgi

Amasra, denizi ve doğal güzelliğiyle Batı Karadenizin en gözde ilçelerinden biri haline geldi. Roma, Bizans ve Osmanlı dönemlerine ait tarihi eserlerinin yanı sıra Amasra Kalesi ile UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'ne dahil edilen Amasra, Haziran ayı ile birlikte başlayan normalleşme sürecinde ziyaretçi akınına uğradı. Kurban Bayramı tatilinde 4 bin yatak kapasiteli ilçede aşırı yoğunluk yaşandığı gözlemlendi. Hafta sonları yaşanan yoğunluk nedeniyle ilçede koronavirüs önlemleriyle birlikte sıkı denetimlerin devam ettiği görüldü.

Tarihi ve turistik ilçenin normalleşme süreci ile birlikte eski günlerine döndüğünü söyleyen Amasra Belediye Başkanı Recai Çakır, 1 Haziran tarihinden bu yana yaklaşık 800 bin ziyaretçiyi ağırladık. Yine hava şartlarının uygun olması durumunda bu hareketliliğin Kasım sonuna kadar devam etmesini bekliyoruz dedi. 

Normalleşme sürecinde Amasraya büyük ilgi

Gaziantep'te bir milyon dolar değerinde İncil ele geçirildiGaziantep'te, Suriye'nin Halep kentinde yağmalanan müzeden çalınan çok eski tarihli olduğu değerlendirilen, ceylan derisi üzerine İbranice yazılmış İncil ele geçirildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber