Geri Dön
TeknolojiAndroid için WhatsApp'a Özel Yanıtlama özelliği geldi

Android için WhatsApp'a Özel Yanıtlama özelliği geldi

WhatsApp, Grup sohbetleri için oldukça yararlı bir özelliği kullanıma sunuyor. WhatsApp, grup sohbetlerine gelen bir mesajı gruptan bağımsız olarak göndericisine yanıtlamayı sağlayan Özel Yanıtlama özelliğini Android beta kullanıcıları için kullanıma sundu.

Android için WhatsApp'a Özel Yanıtlama özelliği geldi

Onur Binay/milliyet.com.tr

WhatsApp, Özel Yanıt adı verilen yeni özelliğini Android Beta güncellemesiyle sunmaya başladı. Kullanıcıların aynı gruptaki diğer kişilere haber vermeksizin bir gruptaki bir katılımcıya özel mesaj göndermesine izin veren yeni işlev, şu anda yalnızca Android için Google Apps beta test kullanıcıları için kullanılabilir durumda. Bu özellik, beta sürümü 2.18.355 olan Android kullanıcıları için geldi. Güncellemenin birkaç hata ile birlikte geldiği söyleniyor. Bir grubun medya dosyalarını silerken, uygulamanın en son sürümü kilitlenebiliyor.

Geçen yıl Aralık ayında WhatsApp, Windows Phone uygulaması için bir güncelleme yayınlamış ve uygulamaya Private Reply (Özel Yanıtlama) adında yeni bir özelliklik kazandırmıştı. Aradan geçen 10 ayın ardından WhatsApp, Özel Yanıtlama özelliğini Android kullanıcılarının hizmetine de sundu.

Bir grup sohbetindeyken, WhatsApp grubunda bir mesaj gönderildiğinde o mesajı gruptan bağımsız şekilde yalnızca gönderici için yanıtlayabileceksiniz. Bunu yapmak için WhatsApp grubunuzu açın, özel olarak yanıtlamak istediğiniz mesajın üzerinde parmağınızı basılı tutun, sağ üstteki ‘üç nokta’ simgesine dokunun ve son olarak ‘reply privately’ seçeneğine dokunun. Özellik şu anda Android'de WhatsApp 2.18.335 sürümünde mevcut.

Android cihazınızda en son WhatsApp beta sürümünü indirmek için resmi Google Play beta programının bir parçası olmanız gerekiyor.

Kılıçdaroğlu'na TÜİK tepkisi: Devletin kurumları senin şamar oğlanın değil
Rusya kritik tarihi açıkladı! Dünya bu ana kilitlendi
Ülke ihtiyacının yüzde 40'ını karşılayacak! Bugün açıldı
Araç sahipleri dikkat! Zorunlu trafik sigortasında değişikliğe gidildi
Omicron izin vermedi: Bunu özleyeceğiz
İkiz gibi! Gerçek Çizmeli Kedi bulundu, internet yıkıldı
Hazar Ergüçlü ile Onur Ünlü evleniyor mu?
Gündeme bomba gibi düştü! Ellerinde daha fazlası var
1200 metreye kadar menzili var! 'Siz görmeden o görüyor'
Fenerbahçe'ye sürpriz teknik adam! Ezeli rakibi çalıştırmıştı
2 milyonluk pırlantayı sahibine teslim etti, beklemediği tepkiyle karşılaştı
Feyyaz Uçar, Sergen Yalçın'ı yerden yere vurdu!
Ordu'da araba çalıp yola çıktılar! 3 çocuktan haber var
Clooney milyonları elinin tersiyle itti! Bir günde 35 milyon dolar kazanç
Robot süpürge tercihinde 5 önemli adım