Geri Dön

Apple’ın, 3D Touch İle İlgili İnanılmaz Planları Var!

İlk olarak MacBook ve Apple Watch modellerinde Force Touch adıyla karşımıza çıkan 3D Touch, yakın zamanda tabletlerde de yer alabilir

Apple’ın, 3D Touch İle İlgili İnanılmaz Planları Var!

İlk olarak MacBook ve Apple Watch modellerinde Force Touch adıyla karşımıza çıkan 3D Touch, yakın zamanda tabletlerde de yer alabilir... Dokunmatik teknolojisi bakımından her daim ileri seviye ürünler ile karşımıza çıkmış olan Apple, yıllar geçtikçe elindekini geliştirmeyi çok iyi bilen bir firma. iPhone modellerinden tutun da iPad tabletlerine kadar birçok üründe bu durumu rahatlıkla görebiliriz. Şirketin son icraatlarından biri olan 3D Touch ise ilk olarak Force Touch adıyla karşımıza çıkmış ve iPhone 6S modellerinde yeni ismini alarak yoluna gelişim kaydederek devam etmişti. Henüz tabletlerde karşımıza çıkmamış olan bu teknolojinin aslında eli kulağında olduğu belirtiliyor.

Farklı dokunma teknikleri ile birlikte birbirinden ayrı işlemleri çok daha rahat bir şekilde yapmamızı sağlayan 3D Touch, güzel bir teknoloji olarak gözükse de üretim bandında geliştiricisini biraz zorlayabiliyor.

Zira bu teknolojiyi küçük ekranlı cihazlarda kullanmak kolayken ekran büyüdükçe zorlu bir üretim karşımıza çıkmakta. Bu durumu aşmak isteyen Apple ise iPad Pro ve iPad Air 3 modellerini es geçmesine rağmen iPad Pro 2'de 3D Touch'a yer verebilir. Belirtilenlere göre şimdilik geliştirilme sürecinde olduğunu belirtilen tabletler için 3D Touch, gelecek yılın sonlarına doğru iPad Pro 2'de karşımıza çıkacak. Apple için bir dönüm noktası olarak kabul edilen bu gelişme, ailenin en büyük ekranlı tabletinde kullanılması ile birlikte küçük ekran teknolojisinden çıkarak çok daha geniş çerçevede hizmet verebilecek.

Gülşah Saraçoğlu: Ben tasarımcı değil terziyim! Şarkcı Simge Sağın'ın ilk Harbiye Açıkhava konserinde giydiği renkli sahne kostümü olay oldu. Gülşah Saraçoğlu’nun imzasını taşıyan kıyafet; Meksikalı şarkıcı Thalia’nın geçen yıl bir konserinde giydiği kostümün kopyası olduğu haberleriyle gündeme geldi. Tüm bu yaşananların ardından Gülşah Saraçoğlu, konuya açıklık getirdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber