Geri Dön
TeknolojiApple'dan şaşırtan iOS 14 açıklaması: Neredeyse her iPhone'da

Apple'dan şaşırtan iOS 14 açıklaması: Neredeyse her iPhone'da

Apple'ın pek çok yenilikle beraber sunduğu iOS 14 güncellemesi için yeni bir istatistik yayımlandı. Bu istatistiğe göre pek çok kullanıcı en son sürüme iPhone'larını güncellemiş durumda. İşte yeni rakamlar...

Apple'dan şaşırtan iOS 14 açıklaması: Neredeyse her iPhone'da

Nilay Kamu/Milliyet.com.tr

Apple bu hafta yepyeni bir istatistik yayımladı. Bu istatistiklere göre iOS 14 ve iPadOS 14 sürümleri milyonlarca kişinin telefonuna girdi. Tüm aktif iPhone'ların yüzde 80'ninde ve şu ana kadar satılmış iPhone'ların ise yüzde 86'sında iOS 14 güncellemesi yapılmış durumda. 

Apple'ın iOS 14 ile bazı sorunlar da bulunuyor

Son 4 yılda piyasaya sürülen yeni iPhone'larda ise iOS 14'ün yüklenme orana yüzde 81 civarında oluyor. Aynı şekilde iPad tarafında ise kullanıcılar en son sürümü yüzde 75 oranında indirmişler. 

Tüm aktif iPhone'ların yüzde 12'si halen iOS 13 kullanıyorken yüzde 2'lik küçük bir kısım daha eski iOS sürümlerini kullanıyor. 

iOS 14.4 ile kullanıcılar Siri'de sorun yaşamaya başladığını bildirmişlerdi. Sesli asistana 'Hey Siri' denildiğinde 'mrt eşitlik işareti eşitlik işareti pat' gibi anlamsız bir formül söylüyor. Siri'nin cinsiyetinin değiştirildiğinde sorunun çözüldüğü söylense de herkes için geçerli değil. Siri'nin cinsiyetini değiştirmesini rağmen halen aynı sorunu yaşayan binlerce insan bulunuyor. Apple'ın iOS 14.5 sürümü ile bu sorunun ortadan kalkması bekleniyor. 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler