İos 14

İos 14

Son dakika ios 14 haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan ios 14 gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan ios 14 haber sayfamızda...

İos 14

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 198 ios 14 haberi bulunmuştur.
Apple Music yenilenecek: İşte yeni detaylar
Apple Music yenilenecek: İşte yeni detaylarApple Music, özellikle iPhone kullanıcılarının en çok kullandığı uygulamalar arasında yer alıyor. Apple'ın bütün cihazlarında sorunsuz çalışan Apple Music için bir süredir güncellenecek özellikler tartışılıyordu. İşte bu konu hakkında bazı yeni detaylar ortaya çıktı:
15.05.2021Teknoloji
Facebook ve Apple arasında sular durulmuyor: Tehdit!
Facebook ve Apple arasında sular durulmuyor: Tehdit!Apple yakın zaman önce iOS 14.5 güncellemesini kullanıcılarına sundu. Bu güncellemeyle beraber iPhone kullanıcılarına daha kapsamlı veri gizliliği politikası sağlanmışken, Facebook konu hakkında 'tehditvari' bir yaklaşım sergilemeye başladı.
10.05.2021Teknoloji
iOS kullanıcılarının büyük bir çoğunluğu 'izlenmeyi' tercih ediyor
iOS kullanıcılarının büyük bir çoğunluğu 'izlenmeyi' tercih ediyorApple yeni güncellemesi ile uygulamaların kullanıcıları izlemesinin önüne geçmek için önemli adım atmıştı. Bu kapsamda Facebook başta olmak üzere pek çok şirketin zehirli oklarına hedef olan Apple, bu uğraşları boşuna vermiş gibi duruyor.
4.05.2021Teknoloji
Uzun zamandır beklenen iOS 14.5 güncellemesi geldi
Uzun zamandır beklenen iOS 14.5 güncellemesi geldiUzun zamandır kullanıcılara sunulması beklenen iOS 14.5 güncellemesi nihayet geldi. Bu güncelleme sayesinde kullanıcılar yeni pek çok özelliğe kavuşuyor. İşte güncelleme hakkında bilinmesi gereken her şey:
27.04.2021Teknoloji
Apple'ın AirTag cihazı istenmeyen takipleri önleyecek
Apple'ın AirTag cihazı istenmeyen takipleri önleyecekApple yeni tanıttığı kayıp eşyaları takip etmeyi sağlayan cihazı AirTag için pek çok şey söyleniyor. Öncelikle bu cihaz iPhone başta olmak üzere Apple cihazlarla etkileşime giriyor ve bu sayede kayıp eşyanın yerini tespit ediyor. NFC ve Bluetooth teknolojisine sahip olan bu cihazın pili de aktif kullanımla 1 yıl dayanabiliyor. Ancak söylenene göre bazı tehlikeleri de içinde barındırıyor.
25.04.2021Teknoloji
iOS 14.6'ın beta sürümü kullanıma açıldı
iOS 14.6'ın beta sürümü kullanıma açıldıYeni iOS sürümü olarak bilinen 14.5 son kullanıcıya ulaşması biraz zaman alacak olsa da iOS 14.6 beta sürümü kullanıma açıldı.
23.04.2021Teknoloji
Yeni iOS 14.5 güncellemesiyle kullanıcılara neler sunulacak?
Yeni iOS 14.5 güncellemesiyle kullanıcılara neler sunulacak?iPhone cihazlar için gelecek yeni iOS 14.5 güncellemesi kullanıcılara pek çok yenilik sunacak. Bunun akabinde yeni sürüm ile ilgi kullanıcı dostu bir özellik de devreye sokulacak. Bir süredir Rusya'daki yeni bir kararla bu özelliğin orada sunulmayacağı konuşulsa da dikkat çeken detaylar bulunuyor.
11.04.2021Teknoloji
Apple WWDC 2021 etkinliği için tarih duyurdu!
Apple WWDC 2021 etkinliği için tarih duyurdu!Apple'ın yeni yazılımlarını tanıtacağı WWDC 2021 etkinliği için tarih verildi. Greg Joswiak Twitter üzerinden Memoji ile yaptığı bir paylaşımla etkinlik tarihini bildirmiş oldu.
30.03.2021Teknoloji
Yeni iOS sürümü çıktı: Hemen yüklemeyi yapın!
Yeni iOS sürümü çıktı: Hemen yüklemeyi yapın!Apple yeni bir iOS ve iPadOS güncellemesi yayımladı. Kullanıcıların 'çok da bekletmeden' yüklemesi gereken bu yeni sürüm güvenlik açıklarını düzeltiyor.
28.03.2021Teknoloji
iOS tarafında fark edilmeyen ve uzun süren güvenlik açığı
iOS tarafında fark edilmeyen ve uzun süren güvenlik açığıiOS işletim sistemi her ne kadar güvenliği ile öne çıksa da Google Project Zero, yeni bir güvenlik açığı keşfetti ve ortaya çıkarttı. Zero-day olarak adlandırılan ve bilinmeyen bilgisayar yazılımları için kullanılan bu terim, güvenlik açığından yararlanıldığında oldukça tehlikeli olabilir. Bu noktada yeni hazırlanan bir rapora göre iOS, Windows ve Android kullanıcıları hedefe alındı.
19.03.2021Teknoloji
iPhone kullanıcılarının çok işine yarayacak 'iCloud aktarma' özelliği
iPhone kullanıcılarının çok işine yarayacak 'iCloud aktarma' özelliğiApple'ın sevilen ancak zaman zaman da eleştirilen iCloud depolama yöntemi için pratik bir çözüm geldi. Apple sunduğu bir araç sayesinde kullanıcıların iCloud Fotoğraflarının kopyalarını başka bir platforma aktarmalarına olanak tanıyan yeni bir hizmetini devreye soktu.
4.03.2021Teknoloji
Apple'dan şaşırtan iOS 14 açıklaması: Neredeyse her iPhone'da
Apple'dan şaşırtan iOS 14 açıklaması: Neredeyse her iPhone'daApple'ın pek çok yenilikle beraber sunduğu iOS 14 güncellemesi için yeni bir istatistik yayımlandı. Bu istatistiğe göre pek çok kullanıcı en son sürüme iPhone'larını güncellemiş durumda. İşte yeni rakamlar...
1.03.2021Teknoloji
Apple MagSafe benzeri yeni bir şarj aksesuarı geliştiriyor!
Apple MagSafe benzeri yeni bir şarj aksesuarı geliştiriyor!Apple iPhone 12 için MagSafe şarj mıknatıslarına sahip bir tasarım geliştirmişti. Telefon bu sayede kablosuz bir şekilde telefonun arka kısmında yer alan mıknatıslarla şarj olabiliyor.
19.02.2021Teknoloji
Yeni emojiler geliyor! Apple duyurdu
Yeni emojiler geliyor! Apple duyurduABD merkezli akıllı telefon üreticisi Apple, iOS 14.5 güncellemesinde 217 yeni emoji getiriyor. Yeni emojilerin cinsiyet ve ten rengiyle ilgili olması dikkat çekti.
17.02.2021Teknoloji
iOS 14.5 güncellemesiyle emojiler değişecek!
iOS 14.5 güncellemesiyle emojiler değişecek!iOS 14.5 güncellemesiyle ilgili her geçen gün yeni bir detay ortaya çıkıyor. Güncellemenin kullanıcılara bazı yenilikler sunacak olmasının yanında 'küçük de olsa' bazı değişiklikleri getirmesi bekleniyor.
17.02.2021Teknoloji
iOS 14.5 güncellemesiyle iPhone kullanıcılarının kazanacağı ‘gizlilik’
iOS 14.5 güncellemesiyle iPhone kullanıcılarının kazanacağı ‘gizlilik’iPhone yıllardır iOS güncellemesiyle kullanıcılarına ‘gizlilik’ satıyor. Haliyle veri güvenliği ve gizlilik noktasında geliştirmeler ve özellikler de sunuyor. İşte bu noktada en son iOS 14 güncellemesiyle köklü değişiklikler sunmuştu. Hatta uygulamaların içindeyken kamerasının yanında yanan ‘yeşil ışıkla’ beraber kullanıcılar uygulamaların kameralarını mı kullandığını yoksa mikrofonu mu kullandığını görebiliyordu. Bu gizlilik özelliğine bağlı olarak Apple vites artırıyor.
16.02.2021Teknoloji
iPhone kullanıcılarının beklediği YouTube özelliği nihayet geliyor
iPhone kullanıcılarının beklediği YouTube özelliği nihayet geliyorBir iPhone veya iPad'iniz varsa iOS kullanıcıları artık en son iOS 14.5 beta sürümünü çalıştırırken resim içinde resim moduna erişebiliyor. Zaten bir süredir Android kullanıcılarına sunulan bu özellik nihayet iOS tarafında ilk olarak beta kullanıcıları için geldi.
14.02.2021Teknoloji
Veri Koruma Günü: Gizlilik temel bir insan hakkı
Veri Koruma Günü: Gizlilik temel bir insan hakkıÖzellikle son dönemde teknolojik aygıtların hayatın pek çok alanı için önemi arttı. Kullanıcıların hangi bilgiyi kiminle paylaşacağına kendisinin karar vermesi her şeyden daha önemli hale geldi. Apple aygıt ve servisleri kullanıcı gizliliği ön planda tutularak tasarlanıyor böylece bu özellikler daha en başından aygıtlarda yerleşik olarak bulunuyor.
28.01.2021Teknoloji
En İyi Telefon Modelleri: 2021'de Çıkması Beklenen En İyi Telefonlar
En İyi Telefon Modelleri: 2021'de Çıkması Beklenen En İyi TelefonlarTeknolojinin gelişmesi ile birlikte telefonlar da iyice gelişmektedir. En iyi telefon modelleri 2021 yılında da en fazla araştırılanlar arasına girmiştir. Ünlü telefon markalarının çıkarmış olduğu telefonlar gerek kamera özelliği ile gerekse de diğer özellikleri ile ön plana çıkan telefonlardan olmuştur. En iyi telefon modelleri hem internette hem de mağazalarda yoğun bir şekilde araştırılmaktadır. Peki en iyi telefon modelleri hangileridir? 2021'de çıkması beklenen en iyi telefonlar hangileridir? İşte en iyi telefon modellerini sizler için derledik.
20.01.2021Teknoloji
Suudi Arabistan ve BAE için bomba iddia! Kirli oyunları ortaya çıktı...
Suudi Arabistan ve BAE için bomba iddia! Kirli oyunları ortaya çıktı...Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE), İsrail tarafından geliştirilen casus yazılımı kullanarak onlarca gazetecinin telefonunu hackledikleri iddia edildi.
21.12.2020Dünya
iOS 14.3'le gelen özellikler
iOS 14.3'le gelen özelliklerApple, iOS ve iPadOS için 14.3 güncellemesini yayınladı. Son güncellemeyle iPhone 12 ve iPhone 12 Pro Max kullanıcılarına ProRAW adı verilen fotoğraf çekme özelliği getirildi. Güncellemeyle birlikte kısa bir süre önce satışa sunulan AirPods Max kulak desteği ve bazı ülkelerde kullanılabilen Apple Fitness+ üyeliği özelliklerinin yanı sıra birtakım düzeltmeler ve geliştirmeler de geldi.
15.12.2020Teknoloji
Apple’ın iPhonelara gizli bir tuş ekledi!
Apple’ın iPhonelara gizli bir tuş ekledi!iPhonelara geçen ay gelen son güncellemeyle görünmez bir tuş eklendi. iOS14 ile gelen özelliğin adı Arkaya Dokun.
1.11.2020Teknoloji
Apple Google’a rakip oluyor
Apple Google’a rakip oluyorApple, kendi cihazlarında arama motoru olarak Google’ın kullanılmasının önüne geçmek için çalışmalarını hızlandırdı. Apple aslında bu arama motorunun üstünde yıllardır çalışıyor ancak önemli pozisyonlara yapılan son işe alımlar ve geliştirilen yazılımlardan sızan son görüntüler, çalışmalara hız verildiğini gösteriyor.
1.11.2020Teknoloji
iPhone'lar için 14.1 güncellemesi çıktı ancak geri çekildi
iPhone'lar için 14.1 güncellemesi çıktı ancak geri çekildiApple, iPhonelar için 14.1 güncellemesini yanlışlıkla yayınladı ancak daha sonra geri çekti.
16.10.2020Teknoloji
iPhone kullananlara kötü sürpriz!  iOS 14'te YouTube sorunu
iPhone kullananlara kötü sürpriz! iOS 14'te YouTube sorunuiOS 14'te YouTube'un "resim içinde resim" işlevini kullanmayı uman iPhone kullanıcıları kötü bir sürpriz ile karşılaştı.
23.09.2020Teknoloji

Benzer Haber Etiketleri

appleiPhoneiOS 14.5iOSios 14.5 güncellemesi

İos 14 ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.