Teknoloji Dünya Çevre Günü’nde tekno atıklar için ‘geri dönüşüm’ çağrısı

Dünya Çevre Günü’nde tekno atıklar için ‘geri dönüşüm’ çağrısı

05.06.2024 - 14:15 | Son Güncellenme:

Dünya Çevre Günü kapsamında konuşan Turkcell Genel Müdürü Ali Taha Koç, 5-14 Haziran tarihleri arasında tekno atıklarını eğitime dönüştürmeleri için herkesi Turkcell İletişim Merkezleri’ne davet etti. Koç, bu geri dönüşümden elde edilecek gelirin TÜBİSAD’ın deprem bölgesinde kurduğu Teknolojik Eğitim Sınıfı projesine aktarılacağını söyledi.

Dünya Çevre Günü’nde tekno atıklar için ‘geri dönüşüm’ çağrısı

2019 yılından bu yana TÜBİSAD ve TEGV ile birlikte; 35 tondan fazla teknolojik atığın geri dönüştürmesiyle yüzlerce öğrencinin nitelikli eğitimine katkı sağladıklarına dikkat çeken Ali Taha Koç; “Bu yıl Dünya Çevre Günü'nü özel bir çalışmayla kutluyoruz. 5-14 Haziran tarihleri arasında Turkcell İletişim Merkezleri’ne getirilecek teknojik atıkların geri dönüşümünden elde edilecek geliri, TÜBİSAD’ın deprem bölgesinde kurduğu ‘Teknolojik Eğitim Sınıfı’ projesine aktaracağız” dedi.

Haberin Devamı

Dünya Çevre Günü’nde tekno atıklar için ‘geri dönüşüm’ çağrısı

Şirket ayrıca, ‘Tekno Atıkları Eğitime Dönüştür’ projesine katkı sağlayan herkese Pasaj’da geçerli 250 TL hediye çeki tanımlayacağını ve her bir atık için projeye 250 TL ilave bağış yapılacağını duyurdu. Bu kampanya kapsamında tekno atık getiren her 100’üncü kişiye ise 7.500 TL’lik hediye çeki tanımlanacağını açıkladı.