Dünya Çevre Günü

Dünya Çevre Günü

Son dakika dünya çevre günü haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan dünya çevre günü gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan dünya çevre günü haber sayfamızda...

Dünya Çevre Günü

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.580 dunya cevre gunu haberi bulunmuştur.
Van Gölü'nde dip çamuru temizliği
Van Gölü'nde dip çamuru temizliğiTürkiye'nin en büyük gölü olan Van Gölü için hayati önem taşıyan 'İleri Biyolojik Arıtma Tesisi'nin devreye girmesinin ardından, gölün kirlilikten kurtulması için 20 kamyon ve 3 iş makinesi ile yürütülen çalışmalarda şu ana kadar 14 bin ton dip çamuru temizliği yapıldı. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mehmet Fatih Çelikel, Van Gölü'nün kirlilikten kurtulması için başlatılan çalışmalarda şu ana kadar gölde 10 bin metreküp dip çamurunun çıkarıldığını söyledi.
29.09.2021Gündem
Van Gölü'nden 14 bin ton dip çamuru çıkarıldı
Van Gölü'nden 14 bin ton dip çamuru çıkarıldıTürkiye'nin en büyük gölü olan Van Gölü için hayati önem taşıyan 'İleri Biyolojik Arıtma Tesisi'nin devreye girmesinin ardından, gölün kirlilikten kurtulması için 20 kamyon ve 3 iş makinesi ile yürütülen çalışmalarda şu ana kadar 14 bin ton dip çamuru temizliği yapıldı. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mehmet Fatih Çelikel, Van Gölü'nün kirlilikten kurtulması için başlatılan çalışmalarda şu ana kadar gölde 10 bin metreküp dip çamurunun çıkarıldığını söyledi.
29.09.2021Gündem
Son dakika: TOKİ'den 1 milyonuncu konut! Erdoğan: Hizmet verilmeyen hiçbir kesim bırakmadık
Son dakika: TOKİ'den 1 milyonuncu konut! Erdoğan: Hizmet verilmeyen hiçbir kesim bırakmadıkGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, TOKİ 1.000.000’uncu Konut Anahtar Teslim Töreni'nde konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türkiye'nin konut sorununun çözümünde son 19 yıl kritik öneme sahiptir." diyerek 'Hizmet verilmeyen hiçbir kesim bırakmadık, bırakmayacağız." ifadelerini kullandı. Erdoğan, 100 bin sosyal konut kampanyasına ilişkin "Şu ana kadar 12 bin sosyal konutun yapımını tamamladık. Halen 76 bin sosyal konutun inşasına devam ediyoruz." dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan 'Önümüzde iki hedef var' diyerek sıcak gelişmeleri açıkladı
7.07.2021Siyaset
İlk pedala bastılar sonra çöp topladılar
İlk pedala bastılar sonra çöp topladılarÇANAKKALE’de, Dünya Çevre Günü ve Haftası etkinlikleri kapsamında, Şehitlere Saygı Sürüşü Bisiklet Turu gerçekleştirildi.
13.06.2021Ege
‘Dünyanın geri dönüşü olmaz’
‘Dünyanın geri dönüşü olmaz’EBSO’nun düzenlediği çevre konferansında konuşan Meclis Üyesi Erdoğan Çiçekçi, “2050 yılına kadar karbon emisyonlarını sıfıra indirmeliyiz” dedi
11.06.2021Ege
Dayanamadı, kendisi de daldı!
Dayanamadı, kendisi de daldı!Fethiye Belediyesi, Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası ve Fethiye Deniz Ticaret Odası işbirliğinde Dünya Çevre Günü dolayısıyla Ölüdeniz lagününde deniz temizliği yaptı.
11.06.2021Ege
Deniz salyası, İstanbul kanalı ve Karadeniz
Deniz salyası, İstanbul kanalı ve KaradenizCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde Marmara’daki müsilaj (deniz salyası) sorununa değinerek “Haliç’i nasıl temizlediysek, müsilaj belâsından denizlerimizi kurtaracağız. Korkum Karadeniz’e yayılması”  sözü dolayısıyla eski Devlet, Millî Savunma ve Adalet Bakanı Prof. Dr. Hikmet Sami Türk, yazılı bir değerlendirme yaptı:
8.06.2021Gündem
El ele verdiler, torba dolusu çöp topladılar
El ele verdiler, torba dolusu çöp topladılarMarmaris Belediyesi ve gönüllüler, Dünya Çevre Günü’nde bir farkındalık çalışması gerçekleştirdi.
7.06.2021Ege
Bu görüntü denize hiç yakışmıyor
Bu görüntü denize hiç yakışmıyorEge Serbest Bölgesi’nde faaliyet gösteren Lansinoh Laboratories Sağlık Gereçleri Tic. Ltd. Şti, Dünya Çevre Günü’nde denizlerdeki kirliliğe dikkat çekmek amacıyla, Karaburun İskele bölgesinde kıyı ve sualtı temizliği yaptı.
7.06.2021Ege
Son dakika: Erdoğan-Biden görüşmesi öncesi AK Parti'den flaş açıklama
Son dakika: Erdoğan-Biden görüşmesi öncesi AK Parti'den flaş açıklamaGelen son dakika haberine göre; AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Marmara Denizi'nde müsilajla mücadeleye ilişkin Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un açıkladığı eylem planının her açıdan güçlü bir şekilde takip edileceğini ve gereklerinin yerine getirileceğini bildirdi. Çelik, Erdoğan - Biden görüşmesiyle ilgili flaş açıklamalarda bulundu.
7.06.2021Siyaset
Haziran ayının önemli tarihleri
Haziran ayının önemli tarihleriHaziran ayı önemli günler ve haftalar bakımından oldukça dolu bir aymış. Gel, beraber bu ayın önemli günlerini öğrenelim ve kendi takvimimize not düşelim.
Libya hükümetinden Paris İklim Anlaşması kararı
Libya hükümetinden Paris İklim Anlaşması kararıLibya Başbakanı Abdulhamid Dibeybe, hükümetinin Paris İklim Anlaşmasını imzalamaya karar verdiğini açıkladı.
7.06.2021Dünya
‘Dünyayı birlikte restore edebiliriz’
‘Dünyayı birlikte restore edebiliriz’İzmir Veteriner Hekimleri Odası Başkanı H. Gökhan Özdemir, “Doğayla barış içinde yaşamayı öğrenebiliriz” dedi.
6.06.2021Ege
Belediye, Ağaçlı’yı çöplerden arındırdı
Belediye, Ağaçlı’yı çöplerden arındırdıSöke Belediyesi, Dünya Çevre Günü’nü bu kez Ağaçlı Mahallesi’nde yapılan etkinlikle kutladı.
6.06.2021Ege
‘Ektiğimiz toprağı bereketli kılalım’
‘Ektiğimiz toprağı bereketli kılalım’TBMM Çevre Komisyonu CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, 5 Haziran Dünya Çevre Günü ile ilgili açıklama yaptı.
6.06.2021Ege
Atıklara çocuk eli değdi
Atıklara çocuk eli değdiBalçova Belediyesi, 5 Haziran Dünya Çevre günü etkinlikleri kapsamında çevre temizliğine olan duyarlılığı artırmak için çeşitli etkinlikler düzenledi.
6.06.2021Ege
Yeşil yatırımlar ödülle taçlandı
Yeşil yatırımlar ödülle taçlandıDenizli Büyükşehir Belediyesi, 5 Haziran Dünya Çevre Günü’ne özel bir program hazırladı.
6.06.2021Ege
Emine Erdoğan, Beyoğlu'nda atıktan dönüştürülen ürünlerin yer aldığı serginin açılışını yaptı
Emine Erdoğan, Beyoğlu'nda atıktan dönüştürülen ürünlerin yer aldığı serginin açılışını yaptıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Beyoğlu Belediyesince 5 Haziran Dünya Çevre Günü'ne özel olarak düzenlenen Sıfır Atık etkinliği kapsamında, toplanan atık malzemelerden üretilen ürünlerin yer aldığı serginin açılışını gerçekleştirdi.
6.06.2021Gündem
Gelibolu'da çevre temizlik çalışması yapıldı
Gelibolu'da çevre temizlik çalışması yapıldıÇanakkale'nin Gelibolu ilçesinde "Dünya Çevre Günü" dolayısıyla temizlik yapıldı.
6.06.2021Gündem
Müsilaj belasını birlikte çözeceğiz
Müsilaj belasını birlikte çözeceğiz10 millet bahçesi, bisiklet yolları ve atık su arıtma tesislerinin açılışında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘El ele vererek başta Marmara olmak üzere bu müsilaj belasından denizlerimizi kurtaracağız’ dedi
6.06.2021Siyaset
Çocuklara yeni kahraman: Asuman
Çocuklara yeni kahraman: AsumanAnadolu topraklarında yaşamış kadınların başarı hikayeleri ile çocuklara örnek olmayı hedefleyen, ‘Puduhepa ve Kız Kardeşleri’ ailesine yeni isim katıldı. Anadolu’nun süper kadın kahramanlarına ünlü botanikçi Prof. Dr. Asuman Baytop’un bebeği de eklendi...
6.06.2021Gündem
Turkcell karbon ayak izini siliyor
Turkcell karbon ayak izini siliyorTurkcell’den 5 Haziran Dünya Çevre Günü nedeniyle yapılan açıklamada, şirketin, çevresel sürdürülebilirliği temel iş stratejileri arasında tuttuğu, faaliyetlerinin çevre üzerindeki etkilerini en aza indiren, üretim süreçlerini çevre ile uyumlu hale getiren anlayışla hareket ettiği anlatıldı.
6.06.2021Ekonomi
18 ton elektronik atığı dönüştürdüler
18 ton elektronik atığı dönüştürdülerTürk Telekom CEO’su Ümit Önal, “Türk Telekom iş yerlerimizde Sıfır Atık Projesi kapsamında 2018-2019-2020 yıllarında elde edilen sonuçlara göre 26 ton cam atık geri dönüşümü ile 31 kilogram ham madde tasarrufu sağlandı” ifadelerini kullandı.
6.06.2021Ekonomi
Şirketlere çevre için harekete geçme çağrısı
Şirketlere çevre için harekete geçme çağrısıBirleşmiş Milletler Global Compact’in dünya genelindeki 69 yerel ağından biri olan Global Compact Türkiye, 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde iş dünyasını daha yaşanabilir bir gelecek için çok geç olmadan harekete geçmeye davet etti.
6.06.2021Ekonomi
Mavi yeşil bir bütün koruyalım
Mavi yeşil bir bütün koruyalım5 Haziran Dünya Çevre Günü, Ege’de toplumsal farkındalığı artırmak amacıyla düzenlenen etkinliklerle kutlandı. Belediye başkanları, daha yeşil bir dünya için sürdürülen çalışmaları ve alınan önlemleri anlattı
5.06.2021Ege

Benzer Haber Etiketleri

egeizmirekonomivan gölükirllilik

Dünya Çevre Günü ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.