Geri Dön
TeknolojiiPhone 13'ün ekran üretimine geçildi

iPhone 13'ün ekran üretimine geçildi

Apple, iPhone 13'ün üretimi için çalışmalarına tam gaz devam ediyor. En son iPhone 13'te kullanılacak A15 Bionic işlemciler üretime girmişti. Yeni iPhone serisi için Samsung ve LG, ekran üretmeye başladı.

iPhone 13'ün ekran üretimine geçildi

Yeni yayımlanan rapora göre, Samsung'un ve LG'nin ekran üretimi yapan bölümleri iPhone 13 ile iPhone 13 Pro için üretime başladı. Aynı raporda iPhone 13 Pro modellerde 120Hz ekran yenileme hızı ve LTPO ekranın olduğu onaylanmış oluyor. 

iPHONE 13 SERİSİ HAKKINDA YENİ DETAYLAR ÇIKMAYA DEVAM EDİYOR

Söylendiği kadarıyla LG'nin iPhone 13 ve iPhone 13 Mini'nin OLED ekranını üreteceği vurgulanıyor. Öte yandan Samsung'un 130 milyon adede, LG'nin ise yaklaşık 50 milyon adet satış yapması bekleniyor. 

iPhone 13ün ekran üretimine geçildi

Yani geçen yıl A14 Bionic işlemcisine sahip iPhone 12 Apple'ın iddiasına göre en güçlü işlemci oluyor. İşte 2021 yılının son aylarında tanıtılacak bu yeni iPhone serisinde yer alacak A15 Bionic işlemcisi de söylenene göre bu yılın ve 2022 yılının en iyi işlemcisi olacak. 

EN SON İŞLEMCİ ÜRETİME GİRDİ

iPhone 13’ler kullanılacak bu işlemci, şaşırtmayacağı üzere TSMC tarafından üretiliyor. Şirket Apple başta olmak üzere pek çok şirket ile çalışıyor. A15 için milyonlarca çip üretimine başlayan şirket, bu çipi 5 nm üretim sürecinden çıkartıyor. A15 ile kullanıcılar çok daha hızla karşılaşacak ve verim de artacak. 3 nm üretim süreci ise Apple bazında 2022 yılında mümkün gibi duruyor.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler