Geri Dön
TeknolojiTelefonunuzu değiştirmeniz gerekebilir: iOS 15 alması beklenen iPhone'lar

Telefonunuzu değiştirmeniz gerekebilir: iOS 15 alması beklenen iPhone'lar

iPhone kullanıcılarına özel olarak geliştirilen iOS yazılımı daha yeni güncellendi. Kullanıcılarına uzun yıllar güncelleme sunmayı vadeden Apple, 5 yıl önce piyasaya çıkan telefonuna geçen yıla kadar güncelleme desteği vermişti. İşte iOS 15 alacağı söylenen iPhone modelleri:

Telefonunuzu değiştirmeniz gerekebilir: iOS 15 alması beklenen iPhone'lar

Apple kısa bir süre önce iOS 14.5 güncellemesini kullanıcılara sundu. Yeni bazı güvenlik özelliklere kazanan kullanıcılar ‘köklü değişiklikler’ için iOS 15’i bekliyor. Her yıl geniş bir kullanıcı kitlesine güncelleme sunan Apple, iOS 15 ile de bu geleneğini devam ettiriyor. Yine de her yıl bazı telefonlar yeni güncelleme almaya veda ediyor.

Telefonunuzu değiştirmeniz gerekebilir: iOS 15 alması beklenen iPhonelar

Yeni büyük güncellemeleri alamayan eski iPhone modelleri ‘bazı güvenlik güncellemeleri’ ile ayakta tutuluyor. Örneğin yıllar önce güncelleme listesinden çıkartılan iPhone 5 serisi güvenlik güncellemeleri gelmeye devam ediyor. Yani Apple eski modellerini tamamen terk etmiyor.

Yeni iPhone modelleriyle beraber sunulması beklenen iOS 15 güncellemesinin yaklaşık 20 telefona gelmesi bekleniyor. 2016 yılında tanıtılan iPhone 7 serisinin bu güncellemeyi alması bekleniyor. iPhone 7/ 7 Plus iOS 15 güncellemesini alacak en eski telefon olacak.

Telefonunuzu değiştirmeniz gerekebilir: iOS 15 alması beklenen iPhonelar

İşte iOS 15 alması beklenen iPhone modelleri:

iPhone 13 serisi( 13 Mini/ 13/ 13 Pro ve 13 Pro Max)

iPhone 12

iPhone 12 Pro

iPhone 12 Pro Max

iPhone 12 Mini

iPhone 11

iPhone 11 Pro

iPhone 11 Pro Max

iPhone XS

iPhone XS Max

iPhone SE 2020

iPhone XR

iPhone X

iPhone 8 Plus

iPhone 8

iPhone 7 Plus

iPhone 7

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler