Geri Dön
TeknolojiiPhone kullanıcılarının çok işine yarayacak 'iCloud aktarma' özelliği

iPhone kullanıcılarının çok işine yarayacak 'iCloud aktarma' özelliği

Apple'ın sevilen ancak zaman zaman da eleştirilen iCloud depolama yöntemi için pratik bir çözüm geldi. Apple sunduğu bir araç sayesinde kullanıcıların iCloud Fotoğraflarının kopyalarını başka bir platforma aktarmalarına olanak tanıyan yeni bir hizmetini devreye soktu.

iPhone kullanıcılarının çok işine yarayacak 'iCloud aktarma' özelliği

Apple en son geliştirici beta sürümünü devreye sokmuştu. Kullanıcıların iOS 14.4 güncellemesiyle yaşadığı Siri sorununa ek olarak 14.5 güncellemesi heyecanla beklenirken Google Photos( Google Fotoğraflar) ile entegrasyon sundu.

Google Fotoğraflar için yeni araç

Şirketin internet sitesinde iCloud medya içeriğini Google Fotoğraflar'a aktarmak için kullanılabilecek yeni bir "Verilerinizin bir kopyasını aktarın" seçeneği yer alıyor. Bu işlem söylendiği gibi iCloud’dan herhangi bir içeriği silmiyor ancak kullanıcılarının verilerinin bir kopyasını Google Fotoğraflar’a aktarmasını sağlıyor.

Aktarılan bir fotoğrafın yalnızca en son düzenlemesi aktarılıyor ve kopyalanıyor. Bunun yanında akıllı albümler, canlı fotoğraflar, fotoğraf akışı gibi içerikler şu anda desteklenmiyor. Aktarmayı yapmak isteyen kullanıcıların transfer süreci 3 ila 7 gün kadar sürüyor.

 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler