Geri Dön

Mozilla, Snapchat tarzı yeni dosya paylaşım hizmetini kullanıma sundu

Mozilla, bir kişiden diğerine dosya göndermeyi gerçekten kolaylaştıran yeni bir web sitesi başlattı. Send adı verilen site, temel olarak Snapchat’in dosya paylaşımı ile aynı: Bir kez paylaşılan dosya, daha sonra yok oluyor.

Mozilla, Snapchat tarzı yeni dosya paylaşım hizmetini kullanıma sundu

milliyet.com.tr

Mozilla, Send adlı dosyaları daha güvenli ve gizliliğini koruyarak gönderen yeni dosya paylaşım hizmetini/sitesini kullanıma sundu. Sitede paylaşılan dosyalar tıpkı Snapchat'te olduğu gibi tek indirilmeden sonra otomatik olarak siliniyor.

Site, büyük bir kitleye sunucu olarak hizmet vermek ya da dosya dağıtımı yerine iki kişi arasında hızlı ve özel dosya paylaşımını mümkün kılmak üzere tasarlandı. Send ile 1 GB'a kadar olan dosyalar karşı tarafa gönderilebiliyor. Özel kriptolama sistemiyle şifrelenen dosylar, ilk indirmenin ardından 24 saat sonra otomatik olarak siliniyor. Aynı zamanda Mozilla’nın söylediğine göre site, şifrelenen bu dosyaların içeriğine bakamıyor.

Mozilla'nın Send hizmeti şimdilik deneysel olarak sınıflandırıyor. Bu nedenle site, uzun süreli olarak hizmette olmayabilir. Fakat hizmet göründüğü kadarıyla şimdilik yararlı görünüyor.

AK Parti Sözcüsü Çelik açıkladı!AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik milletvekilleriyle buluşma sonrası yaptığı açıklamada, "Cumhurbaşkanı kapsamlı bir değerlendirme yaptı" dedi. Darbe tartışmalarını da değerlendiren Çelik, "Cumhurbaşkanımızın değerlendirmesini aktarayım size... Bütün bu gündemlerin Türkiye'yi ana hedeflerinden saptırmaya yönelik. Darbe tartışması Türkiye için lüzumsuz bir gündemdir. Demokrasiye bağlı bütün kurumlarımız uyanıktır." dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber