Teknoloji Numara Taşıma 2024: Hat Taşıma İşlemi Nasıl Yapılır?

Numara Taşıma 2024: Hat Taşıma İşlemi Nasıl Yapılır?

03.01.2024 - 17:04 | Son Güncellenme:

GSM operatörleri numarasını taşımak isteyenler için çeşitli kampanyalar yapıyor. Hat taşıma yapmak isteyen kişiler için internet, şube veya telefonlar imkanı bulunuyor. Vodafone, Turkcell ve Türk Telekom gibi GSM operatörlerinin kampanyalarına katılmak isteyen kullanıcılar kendilerine uygun bir paketi seçerek hatları kolayca taşıyabiliyor. Hat taşımak isteyen kişilerin aklına takılan konulardan birisi de ücrettir. GSM operatörleri numara taşıma işleminden herhangi bir ücret talep etmezler. İstediği paketi seçen kişi ona göre aylık faturasını ödemeye devam. Hat taşıma işlemi nasıl yapılır? “Numara Taşıma 2024” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Numara Taşıma 2024: Hat Taşıma İşlemi Nasıl Yapılır

Günümüzde cep telefonları hayatımızın ayrılmaz bir parçasıdır. İşte, evde, okulda en çok ihtiyaç duyduğumuz cihazdır. Ancak operatöründen memnun olmayan veya rakip firmaların kampanyalarını tercih etmek isteyenler için numara değiştirmeden hat taşıma işlemi mümkün. Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom gibi GSM operatörlerinin herhangi bir paketini seçerek hat taşıma işlemi internet, şube veya telefon üzerinden kolayca yapılabilir.

Haberin Devamı

Numara Taşıma 2024

Hat taşıma işlemi oldukça basit. Operatör değişikliği yapmak isteyen kişiler 3 yöntemle bu işlemi yapabilir.

 • Numaranızı taşımak istediğiniz operatörün çağrı merkezini arayabilirsiniz.
 • Numaranızı taşımak istediğiniz operatör merkezine gidebilirsiniz.
 • Numaranızı taşımak istediğiniz operatör merkezine ait internet sitesi üzerinden hat taşıma işlemi yapabilirsiniz.

Hat Taşıma Nasıl Yapılır?

Operatör Bayilerinden Hat Taşıma İşlemi: GSM operatörlerinin bayileri hemen hemen her ilçede bulunur.  Numaranızı taşımak istediğiniz operatörün bayisine gidin. Kimlik, ehliyet veya pasaport gibi resmi evraklar beraberinden götürülmelidir. Numara taşınırken geçmiş fatura dokümanı istenebilir. Dilediğiniz pakete seçerek numara taşıma işleminiz tamamlanır.

Çağrı Merkezinden Hat Taşıma İşlemi: Numaranızı taşımak istediğiniz operatörün çağrı merkezini arayın. Menüyü dinleyerek gerekleri yönergeleri uygulayın. Müşteri temsilcisine bağlandığınızda sizden istenilen bilgileri aktarın. İşlemler tamamlandıktan sonra müşteri temsilcisi detaylı bilgi verecek ve yönlendirmeyi yapacaktır. Yeni hattınızı bayiden alabilir veya eve yollanabilir.

Haberin Devamı

İnternetten Hat Taşıma İşlemi: Numaranızı taşıma istediğiniz operatörün resmi internet sayfasına gidin. Arama butonuna numara taşıma yazın. Karşınıza gelen ekran size verilen başvuru formunu doldurun. Size atılan bilgilendirme mesajı üzerinden gerekli yönergeleri izleyin.

Turkcell Numara Taşıma

 • Turkcell’e numara taşımak isteyenler internet, bayi veya çağrı merkezini arayarak işlemlerini yapabilirler. Turkcell Çağrı Merkezi 0532 532 00 00 numarası arayarak müşteri temsilcisinin verdiği bilgi ve yönergelerle numara taşıma yapılabilir.
 • Turkcell resmi internet sitesi üzerinden taşıma işlemi yapmak isteyenler diledikleri paketi seçerek başvuru formunu doldurmalıdır. İstenilen bilgiler girildiğinde size gelen mesaj üzerinden yönergeleri izleyin.
 • Bayiye giderek numara taşımak isteyen kişilerin yanlarında kimlik belgelerini götürmesi gerekir. En yakın bayiye giderek müşteri temsilcisine yapılmak istenen işlem söylenmelidir. Size verilen sözleşmeyi imzalamanız yeterli olacaktır.

Vodafone Numara Taşıma

 • Vodafone internet sitesi, çağrı merkezi veya bayilerinden numara taşıma işlemi gerçekleştirilebilir. Vodafone Çağrı Merkezi Numarası 0542 542 00 00 arayarak müşteri temsilcisinin verdiği bilgi ve yönergelerle numara taşıma yapılabilir.
 • Bayiden numara taşımak isteyen kişilerin yanlarında kimlik belgelerini götürmeleri yeterli olacaktır. En yakın Vodafone bayine giderek size verilen sözleşmeyi imzalayarak numaranızı taşıyabilirsiniz.
 • Vodafone resmi internet sitesi üzerinden başvuru formu doldurularak hat taşıma işlemi yapılabilir. İstenilen bilgiler girildiğinde hat taşıma işlemi geçerli olacaktır.

Türk Telekom Numara Taşıma

 • Türk Telekom’a hattını taşıma isteyenler için 3 yol vardır. Türk Telekom Çağrı Merkezi 444 1 444 arayarak müşteri temsilcisinin istediği bilgileri aktarın.
 • Bayi üzerinden numara taşımak isteyenler kimlik belgelerini yanında götürerek işlemlerini yapabilir. Size verilen sözleşmeyi imzalayarak işlem tamamlanır.
 • Vodafone resmi internet sitesi üzerinden başvuru formunu doldurarak numaranızı kolayca taşıyabilirsiniz.