Numara Taşıma

Numara Taşıma

Son dakika numara taşıma haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan numara taşıma gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan numara taşıma haber sayfamızda...

Numara Taşıma

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 393 numara taşıma haberi bulunmuştur.
Hat Kapatma, Hat İptali Nasıl Yapılır? Telefon Hattını İptal Etme İşlemi
Hat Kapatma, Hat İptali Nasıl Yapılır? Telefon Hattını İptal Etme İşlemiNumarasını değiştirmek ya da üzerine kayıtlı hatları iptal etmek isteyenler için çeşitli yöntemler bulunuyor. Kayıtlı telefon hattı e-devlet veya Turkcell, Vodafone, Türk Telekom üzerinden bağlı bulunduğu operatör aracılığı ile kapatabilir. Hat kapatma işlemi için yazılı başvuruya ihtiyaç vardır. Hat sahibinin bayiye giderek hattını kapatmak için yazılı başvuruda bulunması gerekmektedir. Hattını iptal ettirmek isteyen kişiler ayrıca yazılı dilekçesini e-devlet veya faks yoluyla GSM operatörlerine ileterek başvuruda bulunabilir. Hat kapatma, hat iptali nasıl yapılır? “Telefon Hattını İptal Etme İşlemi” içeriğimizden konu ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.
15.08.2022Teknoloji
Telefondan Pin Kodu Kaldırma Nasıl Yapılır? iPhone ve Android Cihazlarda Pin Kodu Kaldırma
Telefondan Pin Kodu Kaldırma Nasıl Yapılır? iPhone ve Android Cihazlarda Pin Kodu KaldırmaPin kodu SIM kartlı telefonlarda operatörler tarafından verilen 4 haneli bir koddur. Hattı telefona taktığımızda açarken karşımıza çıkar. Güvenlik nedeni ile verilen pin kodları teknolojinin gelişmesi ile birlikte yavaş yavaş kullanılmamaya başladı. Özellikle akıllı telefonlarda yer alan parmak izi, şekil, yüz tanıma ve şifre güvenlik uygulamaları nedeniyle gerek kalmadı. Bu nedenle birçok akıllı telefon kullanıcısı telefondan pin kodunu kaldırma işlemi ile devre dışı bırakıyor. Android ve iPhone cihazlarda farklı sekmelerde olan pin kodu ayarları birkaç adımda kapatılabiliyor. Telefondan pin kodu kaldırma nasıl yapılır? “iPhone ve Android Cihazlarda Pin Kodu Kaldırma” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
15.08.2022Teknoloji
Pin Kodu Öğrenme ve Değiştirme: Pin Kodumu Unuttum Ne Yapabilirim?
Pin Kodu Öğrenme ve Değiştirme: Pin Kodumu Unuttum Ne Yapabilirim?Pin kodu yeni hat alındığında operatör tarafından verilen SIM kart üzerinde yer alan ve telefonu açmak için kullanılan dört haneli şifredir. Pin kodu olmadan hat kullanılamaz. Kişilerin güvenliği için kullanılan Pin kodu telefona takılan SIM kartlarının hepsinde bulunur. Kişiye özel olan bu Pin kodu unutulduğu taktirde PUK kodu yardımı ile değiştirme işlemi yapılabilmektedir. PUK kodunu bilmeyenler müşterisi olduğu GSM operatörlerinden yardım alarak öğrenme imkanına sahiptir. ‘Pin kodumu unuttum’ ne yapabilirim? “Pin Kodu Öğrenme ve Değiştirme” içeriğimizden konu ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.
15.08.2022Teknoloji
Numara Taşıma 2022: Hat Taşıma İşlemi Nasıl Yapılır?
Numara Taşıma 2022: Hat Taşıma İşlemi Nasıl Yapılır?GSM operatörleri numarasını taşımak isteyenler için çeşitli kampanyalar yapıyor. Hat taşıma yapmak isteyen kişiler için internet, şube veya telefonlar imkanı bulunuyor. Vodafone, Turkcell ve Türk Telekom gibi GSM operatörlerinin kampanyalarına katılmak isteyen kullanıcılar kendilerine uygun bir paketi seçerek hatları kolayca taşıyabiliyor. Hat taşımak isteyen kişilerin aklına takılan konulardan birisi de ücrettir. GSM operatörleri numara taşıma işleminden herhangi bir ücret talep etmezler. İstediği paketi seçen kişi ona göre aylık faturasını ödemeye devam. Hat taşıma işlemi nasıl yapılır? “Numara Taşıma 2022” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
15.08.2022Teknoloji
Bakan Karaismailoğlu: Haberleşme sektörü yüzde 21 büyüdü
Bakan Karaismailoğlu: Haberleşme sektörü yüzde 21 büyüdüUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, bu yılın ilk çeyreğinde haberleşme sektöründe faaliyet gösteren işletmelerin net satış gelirlerinin geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 21 artarak 25,5 milyar liraya ulaştığını bildirdi.
3.07.2022Ekonomi
e-Devlet'te yeni dönem! Aboneler artık tarife ve kampanya tekliflerini karşılaştırabilecek
e-Devlet'te yeni dönem! Aboneler artık tarife ve kampanya tekliflerini karşılaştırabileceke-Devlet'te yeni bir dönem başlıyor! İnternet ve telefon aboneleri artık tarife ve kampanya tekliflerini karşılaştırabilecek.
28.04.2022Ekonomi
'2021 yılında ülkemizdeki toplam telefon trafiği 318 milyar dakika oldu'
'2021 yılında ülkemizdeki toplam telefon trafiği 318 milyar dakika oldu'Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, “Ülkemizdeki telefon trafiğinin önemli ölçüde mobil şebekeler kaynaklı olma durumu 2021 yılında da devam etti. 2021’de bir önceki yıla göre yüzde 5’lik artışla ülkemizdeki toplam trafiğin 318 milyar dakika olduğu belirlendi” dedi.
23.03.2022Ekonomi
Türkiye'de telefon numarası taşıma sayısı 157 milyonu geçti
Türkiye'de telefon numarası taşıma sayısı 157 milyonu geçtiTürkiye'de cep telefonu operatörleri arasında bugüne kadar 155 milyon 127 bin 476 numara taşınırken, sabit telefonlarda bu sayı 2 milyon 300 bin 277 olarak kayıtlara geçti.
3.10.2021Ekonomi
Şirket, aboneyi yapay zekayla tanıyacak
Şirket, aboneyi yapay zekayla tanıyacakElektronik haberleşme sektöründe verilen hizmetlere ilişkin belgelerin elektronik ortamda düzenlenmesi halinde başvuru sahibinin kimliği, e-Devlet Kapısı, yapay zeka veya yetkili ile görüntülü doğrulama, yüz yüze kanallarla video görüntüsü alma gibi yöntemlerle doğrulanabilecek.
27.06.2021Ekonomi
Elektronik haberleşme hizmetlerinde kimlik doğrulamasına ilişkin yöntemler belirlendi
Elektronik haberleşme hizmetlerinde kimlik doğrulamasına ilişkin yöntemler belirlendiElektronik haberleşme sektöründe verilen hizmetlere ilişkin belgelerin elektronik ortamda düzenlenmesi halinde başvuru sahibinin kimliği, e-Devlet Kapısı, yapay zeka veya yetkili ile görüntülü doğrulama gibi yöntemlerle doğrulanabilecek.
26.06.2021Teknoloji
Türkiye'de yaklaşık 153 milyon numarasını taşıdı
Türkiye'de yaklaşık 153 milyon numarasını taşıdıTürkiye'de cep telefonu operatörleri arasında bugüne kadar 151 milyon 91 bin 343 numara taşınırken, sabit telefonlarda bu sayı 2 milyon 263 bin 38 olarak kayıtlara geçti.
16.05.2021Teknoloji
Dijital kanaldan abonelik geliyor
Dijital kanaldan abonelik geliyorTurkcell, geliştirdiği teknoloji sayesinde dijital kanallardan abonelik süreçlerini müşterilerine sunmak için hazırlıklarını tamamladı. Yetkili kurumların gerekli düzenlemeleri hayata geçirmesiyle abonelik süreçleri hızlı ve güvenli gerçekleşebilecek.
21.04.2021Ekonomi
Voip Nedir? Modemlerde Voip Ne İşe Yarar?
Voip Nedir? Modemlerde Voip Ne İşe Yarar?Teknolojinin ilerlemesi ile hayatımıza yeni yeni terimler girmektedir. Özellikle erişim alanın da hızla büyüyen ve bu anlamda birçok yatırımlara kaynak olan iletişim sektörü hızla büyümektedir. İletişim alanın da son günler de konuşulan bir teknolojinin adı da voip'dir. Voip nasıl bir sistemdir? Ne işe yaramaktadır? Hangi unsurlar bu teknoloji içerisin de geçmektedir? İnternet ile voip arasın da nasıl bir bağ vardır? İşte voip hakkında detaylar.
25.02.2021Teknoloji
Abonelikte iptal çilesi bitecek
Abonelikte iptal çilesi bitecekTelefon, internet ve benzeri sözleşmelerin iptali aşamasında, ‘İptal talebinizi faks çekin’ şeklinde çıkartılan zorlukların önüne geçilecek. Abonelik iptalleri bundan sonra e-Devlet üzerinden yapılabilecek.
29.09.2020Ekonomi
Türkiye'de telefon numarası taşıma sayısı açıklandı
Türkiye'de telefon numarası taşıma sayısı açıklandıTürkiye'deki cep telefonu operatörleri arasında numara taşıma sayısı 144 milyon 322 bin olurken, sabit telefonlarda 2 milyon 130 bin olarak kayıtlara geçti.
28.09.2020Uzmanpara
Türkiye'de telefon numarası taşıma sayısı 146 milyonu geçti
Türkiye'de telefon numarası taşıma sayısı 146 milyonu geçtiTürkiye'deki cep telefonu operatörleri arasında numara taşıma sayısı 144 milyon 322 bin olurken, sabit telefonlarda 2 milyon 130 bin olarak kayıtlara geçti.
28.09.2020Ekonomi
Mobil abone sayısı 81,8 milyona ulaştı
Mobil abone sayısı 81,8 milyona ulaştıUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu "Fiber altyapımız 400 bin kilometreye ulaştı. Mobil kullanım süresinde Avrupa'nın lideriyiz. 4.5G'den 5G'ye geçen ilk ülkelerden biri olacağız" dedi.
4.08.2020Ekonomi
Telekomünikasyon sektörünün gelirleri 2019'da 15,1 milyar lira oldu
Telekomünikasyon sektörünün gelirleri 2019'da 15,1 milyar lira olduSerbest Telekomünikasyon İşletmeciler Derneği'nin (TELKODER) elektronik haberleşme sektörüne yönelik 2019 yılı değerlendirme raporuna göre, telekomünikasyon sektörünün enflasyondan arındırılmış gelirleri 2019 yılı sonunda 15,1 milyar TL oldu.
24.06.2020Ekonomi
Türkiye'de telefon numarası taşıma sayısı 141 milyona yaklaştı
Türkiye'de telefon numarası taşıma sayısı 141 milyona yaklaştıTürkiye'deki cep telefonu operatörleri arasında numarası taşıma sayısı, mayıs başı itibarıyla yaklaşık 139 milyona yaklaşırken, sabit telefonlarda 2 milyon olarak kayıtlara geçti.
5.05.2020Ekonomi
Telefon numarası taşıma sayısı 137 milyona yaklaştı
Telefon numarası taşıma sayısı 137 milyona yaklaştıCep telefonu operatörleri arasında numarası taşıma sayısı yaklaşık 135 milyon, sabit telefonlarda ise 2 milyon oldu.
15.01.2020Ekonomi
Türkiye’yi internette  üst lige çıkaracak
Türkiye’yi internette üst lige çıkaracakTürk Telekom’un yeni CEO’su Ümit Önal, 5G’ye en hazır operatör olduklarını ve Türkiye’de her kesimi gelişmiş ülkeler düzeyinde internet kullanan seviyeye çıkaracaklarını söyledi
6.09.2019Ekonomi
Vodafone numara taşımada ‘online’ dönemi başlattı
Vodafone numara taşımada ‘online’ dönemi başlattıVodafone, yeni hat alma ve numara taşıma işlemlerinde online başvuru dönemini başlattı. Yapılan açıklamaya göre, Vodafone’a geçmek isteyenler, internet sitesinden (vodafone.com.tr) diledikleri bir tarife için başvuru yaparak, ister kurye seçeneği ile hiçbir ücret ödemeden 24 saat içinde, ister diledikleri zaman herhangi bir Vodafone mağazasından sim kartlarını teslim alabilecek.
22.08.2019Ekonomi
Taşınan numara sayısı 128 milyonu geçti
Taşınan numara sayısı 128 milyonu geçtiCep telefonu operatörleri arasında numara taşıma işlemi sayısı 128 milyon 300 bine çıkarken, sabit telefonlarda taşıma ise 1 milyon 884 bin 496 oldu.
21.07.2019Ekonomi
126 milyon numara  taşındı
126 milyon numara taşındıCep telefonu operatörleri arasında numara taşıma işlemi sayısı 126 milyon 534 bin olurken, sabit telefonlarda ise 1 milyon 862 binde kaldı.
4.06.2019Ekonomi
Taşınan numara sayısı 127 milyona yaklaştı
Taşınan numara sayısı 127 milyona yaklaştıCep telefonu operatörleri arasında numara taşıma işlemi sayısı 126 milyon 534 bin oldu.
3.06.2019Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Numara Taşıma ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.