Geri Dön

SON DAKİKA! iPhone 6S ’in Boyutu Ortaya Çıktı!

Geçtiğimiz haftalarda Apple'ın "Yanlışlıkla" paylaştığı iPhone 6C'nin görüntülerinin ardından iPhone 6S 'in kasa görüntüleri internete sızdırılmıştı. Bugün ise iPhone 6S 'in boyutlarının yer aldığı görseller ve bilgiler internete sunuldu. Apple'ın...

SON DAKİKA! iPhone 6S ’in Boyutu Ortaya Çıktı!

Geçtiğimiz haftalarda Apple'ın "Yanlışlıkla" paylaştığı iPhone 6C'nin görüntülerinin ardından iPhone 6S 'in kasa görüntüleri internete sızdırılmıştı. Bugün ise iPhone 6S 'in boyutlarının yer aldığı görseller ve bilgiler internete sunuldu. Apple'ın Eylül ayında düzenleyeceği etkinlikte tanıtacağı yeni iPhone modeli iPhone 6S 'in şuana kadar iPhone 6 ile birebir aynı olması bekleniyordu fakat yayımlanan son belgelere göre durum tahmin edilenlerden oldukça farklı. Apple'ın bu güne kadar yürüttüğü aynı sınıftaki kasaların birbirine benzemesi iPhone 6 ve iPhone 6S ile son bulacak gibi görünüyor çünkü iPhone 6 da çıkan bükülme sorununu çözmek adına Apple, kasasını sağlamlaştırmak ve yeni özellikler eklemek adına iPhone 6s’in kasa boyutu biraz daha büyütüyor.

Yukarıdaki fotoğrafta da görebileceğiniz gibi iPhone 6s’in iPhone 6’ya göre 0.13 mm daha kalın olacağı göze çarpıyor. Bunun yanında iPhone 6S, iPhone 6'dan 0.16 mm daha uzun olacak. Kalınlık ve uzunluğun yanında iPhone 6 'yı 0.13 mm daha genişlemiş olarak düşündüğümüzde karşımıza iPhone 6S çıkacak. Yapılan tüm bu değişikliklerin son kullanıcı tarafında çok fark edilir olmayacağı düşünülse de Apple'ın yapmış olduğu bu küçük oynamalar iPhone 6s’i daha sağlam ve iPhone 6S 'e eklenecek olan Force Touch özelliği gibi artılar kazandıracak.

Üç bacaklı sokak köpeği ile temizlik işçisinin yürek ısıtan dostluğuİzmir'in Karşıyaka ilçesinde temizlik görevlisi Mustafa Sağsöz (51) ile 3 bacaklı sokak köpeği "Kola", 5 yıldır hiç ayrılmadan birbirlerine yol arkadaşlığı yapıyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber