Geri Dön
TeknolojiTEKNOFEST'te "Savaşan İnsansız Hava Araçları Yarışması" başladı!

TEKNOFEST'te "Savaşan İnsansız Hava Araçları Yarışması" başladı!

TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında düzenlenen "Savaşan İnsansız Hava Araçları Yarışması" Bursa'nın ev  sahipliğinde başladı.

TEKNOFEST'te "Savaşan İnsansız Hava Araçları Yarışması" başladı!

Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır, TEKNOFEST  Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali Teknoloji Yarışmaları kapsamında, BAYKAR  yürütücülüğünde Yunuseli Havaalanı'nda gerçekleştirilen yarışmalara katılan  ekipleri ziyaret etti.

Kacır, burada yaptığı açıklamada, Savaşan İHA Yarışması'nın,  TEKNOFEST'in en önemli yarışmalarından biri olduğunu söyledi.

İlk yıldan itibaren yarışmaların heyecanla takip edildiğini vurgulayan  Kacır, şöyle konuştu:

"Bu yıl Savaşan İHA Yarışması'na Bursa ev sahipliği yapıyor. Bursa'nın  ev sahipliğini de biz çok önemli görüyoruz. Bursa tarih, kültür, medeniyet şehri  olduğu kadar sanayi ve teknoloji şehri, ihracatımızda çok önemli bir yeri var  Bursa'mızın. Bursa, yüksek teknoloji üretme kabiliyetine haiz bir şehrimiz.  Bursa'nın insan kaynağı gelişimine, gençlerimizin Bursa'da sanayi ve teknoloji  süreçlerine katılımına da bu yarışmanın, organizasyonun buraya gelmesi önemli  katkılar sunacak. TEKNOFEST yarışmalarına katılım her yıl katlanarak artıyor. 50  bine yakın takımda 250 bin gencimiz TEKNOFEST yarışmalarına katılıyor. Gurur  verici, dünyada eşi benzeri olmayan bir ilgi, alaka var. Teknoloji hamlesi bütün  milletimize mal oldu."

Finallere kalan ekiplerde lise seviyesinde öğrencilerin de olmasını  ayrıca önemsediklerini dile getiren Kacır, TEKNOFEST'in eylül ayı boyunca  süreceğini, eylülün Milli Teknoloji Hamlesi ayı olduğunu sözlerine ekledi.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ise Bursa'nın ev sahibi  olmasından dolayı mutlu olduğunu, TOGG'un da Bursa'da olmasının kente verilen  önemin göstergesi olduğunu ifade etti.

 

bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler