Teknofest Havacılık Uzay Ve Teknoloji Festivali

Teknofest Havacılık Uzay Ve Teknoloji Festivali

Son dakika TEKNOFEST Havacılık Uzay ve Teknoloji Festivali haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan TEKNOFEST Havacılık Uzay ve Teknoloji Festivali gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan TEKNOFEST Havacılık Uzay ve Teknoloji Festivali haber sayfamızda...

Teknofest Havacılık Uzay Ve Teknoloji Festivali

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 379 teknofest havacılık uzay ve teknoloji festivali haberi bulunmuştur.
Take Off Girişim Zirvesi başvuruları başladı
Take Off Girişim Zirvesi başvuruları başladıTEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında düzenlenen Take Off Girişim Zirvesi, Ekim 2022’de İstanbul’da gerçekleştirilecek. Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi yürütücülüğünde gerçekleştirilen Take Off İstanbul’da yarışacak girişimciler için başvurular açıldı.
21.06.2022Vitrin
TEKNOFEST Karadeniz’de 500 bini aşkın kişi yarışacak
TEKNOFEST Karadeniz’de 500 bini aşkın kişi yarışacakTEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında gerçekleştirilen Teknoloji Yarışmaları yeni rekorlara koşuyor. Teknoloji üreten, dünyanın en büyük teknoloji ailesi TEKNOFEST’te bu yıl 40 ana yarışma-99 farklı kategoride düzenlenen yarışmalara 149.000’in üzerinde takım 500.000’in üzerinde yarışmacı rekor bir katılımla başvuruda bulundu.
28.04.2022Teknoloji
Siber yeteneklerin büyük mücadelesi TEKNOFEST Hack Karadeniz’de
Siber yeteneklerin büyük mücadelesi TEKNOFEST Hack Karadeniz’deDünya çapında olağanüstü bir yarışma olan Hack Karadeniz TEKNOFEST’te siber yetenekleri bir araya getirecek. TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında T.C. Dijital Dönüşüm Ofisi yürütücülüğünde düzenlenen yarışmada hackerlar, dünyanın önde gelen uzmanlarının rehberliğinde hazırlanan gelişmiş gerçek yaşam siber saldırı senaryolarıyla sınırları zorlayacak. Son başvuruların 26 Haziran 2022 tarihine kadar yapılacağı Hack Karadeniz zorlu mücadelelere sahne olacak.
14.04.2022Vitrin
TEKNOFEST Drone Şampiyonaları için son başvuru tarihine dikkat!
TEKNOFEST Drone Şampiyonaları için son başvuru tarihine dikkat!TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında düzenlenen Türkiye Drone Şampiyonası ve World Drone Cup için başvurular devam ediyor. Drone yarışçılarının kıyasıya mücadele ettiği bu iki şampiyonada sizde yerinizi almak için acele edin.
20.03.2022Vitrin
TEKNOFEST yarışmalarına yurt dışından başvuru süresi uzatıldı
TEKNOFEST yarışmalarına yurt dışından başvuru süresi uzatıldıTEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında düzenlenen teknoloji yarışmaları her yıl olduğu gibi bu yılda gençlerden büyük ilgi görüyor. Ülkemiz gençlerinin yanı sıra yurt dışından da yoğun talep gösterilen yarışmalar için yurt dışı başvuru süresi de uzatıldı. Belirlenen 16 farklı yarışma için uzatılan başvuru süresi 31 Mart tarihinde sona erecek. Yarışmalara yurt dışından ilkokul, ortaokul, lise, üniversite ve üzeri seviye ile mezun seviyesi dahil teknoloji meraklısı tüm gençler katılabiliyor.
19.03.2022Vitrin
TEKNOFEST geleceğin TURCORN girişimlerini destekliyor
TEKNOFEST geleceğin TURCORN girişimlerini destekliyorTEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında, T3 Girişim Merkezi yürütücülüğünde 2018, 2019, 2020, 2021 yıllarında TEKNOFEST Teknoloji Yarışmalarına katılarak finale kalan takım veya takım üyelerine TEKNOFEST Girişim Programı çerçevesinde hibe desteği sağlanıyor.
11.03.2022Vitrin
Uzay macerası model uydu yarışması ile devam ediyor
Uzay macerası model uydu yarışması ile devam ediyorTEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında düzenlenen Teknoloji Yarışmalarına başvurular hız kesmeden devam ediyor. Başvuru tarihi 7 Mart’ta sona eren ve TÜRKSAT yürütücülüğünde düzenlenen Model Uydu Yarışması öğrencilere, uydu ve uzay projesinin tasarımından göreve başlamasına kadar geçen heyecanlı bir süreci deneyimleme fırsatı sunuyor.
6.03.2022Vitrin
En verimli elektrikli araçlar TEKNOFEST’te yarışıyor
En verimli elektrikli araçlar TEKNOFEST’te yarışıyorTEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında TÜBİTAK tarafından düzenlenen Uluslararası Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları ile Liseler Arası Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları için başvurular devam ediyor.
3.03.2022Vitrin
TEKNOFEST Karadeniz’de başvuru süresi uzatıldı
TEKNOFEST Karadeniz’de başvuru süresi uzatıldıTEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında bu yıl 40 ana yarışma-99 farklı kategoride düzenlenen teknoloji yarışmalarının son başvuru tarihi gençlerden gelen yoğun talep üzerine 7 Mart’a kadar uzatıldı.
28.02.2022Vitrin
TEKNOFEST gençleri jet motor yarışmasına hazırlanıyor
TEKNOFEST gençleri jet motor yarışmasına hazırlanıyorTürkiye’nin havacılık motorlarında lider şirketi TEİ yürütücülüğünde, TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamındaki Jet Motor Tasarım Yarışması havacılık alanına ilgi duyan, Türkiye’de ve yurt dışında öğrenim gören ön lisans, lisans, yüksek lisans, doktora ve açık öğretim öğrencilerini bekliyor. Öğrencilerin havacılık gaz türbinli motor teknolojileri alanına ilgilerini artırarak kabiliyetlerini geliştirmeyi amaçlayan, bireysel veya takım olarak katılım yapılabilen yarışmanın başvuruları 28 Şubat 2022 tarihine kadar devam ediyor.
23.02.2022Vitrin
Engelleri ortadan kaldıracak teknolojiler TEKNOFEST’te
Engelleri ortadan kaldıracak teknolojiler TEKNOFEST’teTEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında Türkiye Teknoloji Takımı (T3) Vakfı ve Türkiye Beyazay Derneği yürütücülüğünde bu yıl ilk kez düzenlenecek olan Engelsiz Yaşam Teknolojileri Yarışmasına başvurular başladı. Yarışma kapsamında özel gereksinimli bireylerin akademik, sosyal ve mesleki hayatlarında karşılaştıkları zorlukları asgari seviyeye düşürecek nitelikte sürdürülebilir çalışmalar ile yaşam alanlarının kolaylaştırılması hedefleniyor.
14.02.2022Vitrin
Fark yaratan projeler TEKNOFEST’te yarışıyor
Fark yaratan projeler TEKNOFEST’te yarışıyorÜlkemizin Millî Teknoloji Hamlesine katkı sağlamak amacıyla nitelikli insan kaynağının gelişimini destekleyen TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali, üniversite öğrencileri arasında araştırma ve proje kültürünü yaygınlaştırıyor.
5.02.2022Teknoloji
TEKNOFEST yarışma başvuruları başladı
TEKNOFEST yarışma başvuruları başladıDünyanın en büyük havacılık festivali, ayakları yerden kesen TEKNOFEST heyecanı yeniden başlıyor.
2.02.2022Teknoloji
TEKNOFEST’ten genç mühendislere helikopter tasarım yarışması
TEKNOFEST’ten genç mühendislere helikopter tasarım yarışmasıTEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında düzenlenen Helikopter Tasarım Yarışması genç mühendislerin başvurusuna açıldı.
26.01.2022Vitrin
TEKNOFEST Akıllı Ulaşım Yarışması başvuruları başladı
TEKNOFEST Akıllı Ulaşım Yarışması başvuruları başladıTEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında IGA yürütücülüğünde düzenlenen “Akıllı Ulaşım Yarışmasına” başvurular başladı.
24.01.2022Vitrin
Ulaşımda yapay zeka ile minimum risk maksimum güvenlik
Ulaşımda yapay zeka ile minimum risk maksimum güvenlikTEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında düzenlenen Ulaşımda Yapay Zeka Yarışması’na başvurular açıldı. Bu yıl CEZERİ, TÜBİTAK ve ASELSAN yürütücülüğünde düzenlenen yarışmada, tüm ulaşım biçimlerini daha güvenli ve akıllı hale getiren yapay zekâ teknolojileri ile geleceğe daha hızlı ilerleyen yeni nesil akıllı ulaşım sistemleri geliştiriliyor. Yarışma kapsamında öğrenciler yapay zekâ tabanlı nesne tespit sistemi ile uçan arabaların kamera verilerini kullanarak taşıt ve insan nesnelerini tespit ediyor. Lise, üniversite öğrencileri ve mezunların bireysel veya takım halinde katılabildiği yarışmanın son başvuru tarihi 28 Şubat.
21.01.2022Vitrin
Türkiye’nin Gururu, Rekorların Festivali TEKNOFEST Azerbaycan’da
Türkiye’nin Gururu, Rekorların Festivali TEKNOFEST Azerbaycan’daDünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST, beşinci yılında ülke sınırlarımızı aşarak uluslararası boyuta taşındı. Kardeş ülke Azerbaycan’da 26-29 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan TEKNOFEST, geçmişinden aldığı ilham ve bilgi birikimiyle Azerbaycan’da teknoloji, bilim, yarışma, heyecan, dostluk ve kardeşlik duygularıyla dopdolu bir festivale imza atacak. Ülkemizde her yıl teknoloji meraklısı yüzbinlerce gencin katıldığı teknoloji yarışmaları Azerbaycan’da da yapılacak. İlki 2018 yılında düzenlenen ve Millî Teknoloji Hamlesi hedefiyle her yıl rekorlar kırarak yolculuğuna devam eden TEKNOFEST, can Azerbaycan halkını da kucaklayacak.
15.01.2022Teknoloji
TEKNOFEST 2022 yarışma başvuruları başladı
TEKNOFEST 2022 yarışma başvuruları başladıDünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST, 5.yılında büyük bir coşku ve heyecanla TEKNOFEST 2022’ye hazırlanıyor. Rotasını Karadeniz’e çeviren TEKNOFEST, her yıl yüzbinlerce gencin başvuruda bulunduğu ve Türkiye’nin en büyük para ödüllü Teknoloji Yarışmalarını bu yıl 39 ana yarışma-97 farklı kategori olarak düzenliyor. Millî Teknoloji Hamlesi ateşiyle yanan meşaleyi teknoloji ve bilimle buluşturacak gençler için yarışma başvuruları açılırken, görkemli festivalde yer almak ve teknoloji yarışmalarında kıyasıya mücadele etmek isteyenler için son başvuru tarihi 28 Şubat olarak belirtiliyor. Yarışmalara başvurular www.teknofest.org web sitesi üzerinden çevrim içi olarak gerçekleştiriliyor.
12.01.2022Vitrin
TEKNOFEST finalisti öğrencileri tebrik etti
TEKNOFEST finalisti öğrencileri tebrik ettiBalıkesir Üniversitesi (BAÜN) Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş, 2021 yılı TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’nde kendi kategorilerinde finale kalma başarısı gösteren BAÜN takımlarını ve öğrencilerini makamında kabul etti.
11.10.2021Ege
Öğrencilerin ürettiği hidrojenli araç tamamen doğa dostu!
Öğrencilerin ürettiği hidrojenli araç tamamen doğa dostu!Eskişehir Teknik Üniversitesinde (ESTÜ) bir grup öğrencinin oluşturduğu HİDROANA takımı, yeni projeleri kapsamında ürettikleri hidrojen enerjili araçlarıyla yarışmalarda boy gösteriyor.
1.10.2021Teknoloji
Yabani otla mücadele aracı TEKNOFEST’te
Yabani otla mücadele aracı TEKNOFEST’teTEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında düzenlenen Tarımsal İnsansız Kara Aracı yarışmasında finalist olan Space and Beyond Technology takımı geliştirdikleri YOMA (Yabani Otla Mücadele Aracı) ile TEKNOFEST'te yarışıyor. Geliştirdikleri yabani otla mücadele aracı hakkında konuşan takım lideri Emre Uçar, "Projemiz tarlada kendi kendine dolaşıp, tarlada çıkan yabani otlara ilaç ile müdahale etmek için tasarlandı. Biz buraya kadar rapor aşamalarında birinci olarak geldik. Buradan birinci olarak gitmek istiyoruz" dedi.
25.09.2021Ekonomi
Hafta sonu TEKNOFEST var mı? 2021 TEKNOFEST nerede, giriş ücretli mi, nasıl gidilir?
Hafta sonu TEKNOFEST var mı? 2021 TEKNOFEST nerede, giriş ücretli mi, nasıl gidilir?TEKNOFEST 2021 21 Eylül itibariyle başladı. Türkiye'nin en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST 26 Eylül'e kadar devam edecek. Peki, TEKNOFEST festival alanına nasıl gidilir, giriş ücretli mi? İşte 2021 TEKNOFEST ile ilgili detaylar.
24.09.2021Gündem
Girişim ekosisteminin tüm paydaşları TEKNOFEST’te bir araya geldi
Girişim ekosisteminin tüm paydaşları TEKNOFEST’te bir araya geldiTEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında bu yıl üçüncüsü düzenlenen Take Off Uluslararası Girişim Zirvesi festival alanında yerli ve yabancı Start-upları ekosistemden mentor ve kurumlar ile bir araya getirdi.
23.09.2021Gündem
TEKNOFEST giriş ücretli mi, ne zaman bitecek? 2021 TEKNOFEST etkinlik takvimi
TEKNOFEST giriş ücretli mi, ne zaman bitecek? 2021 TEKNOFEST etkinlik takvimiTEKNOFEST ne zaman bitiyor? Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından düzenlenen Türkiye'nin ilk ve tek havacılık, uzay ve teknoloji festivali olan TEKNOFEST ile ilgili ayrıntılar merak ediliyor.
21.09.2021Gündem
TEKNOFEST kapsamındaki Türksat Model Uydu Yarışması'nda final
TEKNOFEST kapsamındaki Türksat Model Uydu Yarışması'nda finalTEKNOFEST kapsamında düzenlenen Türksat Model Uydu Yarışması'nda final heyecanı başladı.
18.09.2021Teknoloji

Benzer Haber Etiketleri

Teknofest Havacılık Uzay Ve Teknoloji Festivali ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.