Geri Dön

Evlerde bütçeler artık dijital olarak yönetiliyor

Değişen iş yapış biçimleriyle finansal operasyonlar da dijital dünyaya taşındı. İşletmelerin en çok ihtiyaç duyduğu; muhasebe takibi, gelir-gider ve stok kontrolü gibi özellikleriyle öne çıkan ön muhasebe programı MikroX, tüm bunların yanında aile bütçesini dijital olarak yönetmeye de imkan tanıyor. Türk yazılım mühendisleri tarafından tasarlanan yazılım sayesinde hem evin hem de tüm aile bireylerinin gelir ve gider takibini yapmak mümkün.

Evlerde bütçeler artık dijital olarak yönetiliyor

Koronavirüs salgını sebebiyle artık gündelik işlerin büyük kısmı evlerden yönetilmeye başlandı. Bulut tabanlı yazılımların sunduğu her yerden çalışma avantajı mekana olan bağımlılığı da ortadan kaldırıyor. Mikro Yazılım tarafından geliştirilen bulut tabanlı bir ön muhasebe programı olan MikroX evinizin bütçesini yönetmenize olanak sağlıyor.

Kişiselleştirilebilen kategorilerle ödeme takibi

Kira, aidat, market alışverişi, yol masrafları, doğalgaz, elektrik, su ve cep telefonu gibi düzenli ödemeler, okul masrafları ve giyim gibi yapılan harcamaları MikroX’le takip etmek mümkün. Masraff mobil uygulama entagrasyonu ile fişlerinin yalnızca fotoğrafını çekerek otomatik olarak MikroX’e aktararak zamandan tasarruf edilebiliyor.

MikroX ev bütçenizi nasıl yönetiyor?

Banka dışında tutulan tüm birikimler yazılıma eklenebiliyor, kasa ekleme işlemiyle günlük kazanç ve harcamalardan oluşan bakiyeyi de birkaç tıkla görmek mümkün. Özelleştirilebilen kategorilerle de‘okul masrafları’, ‘mutfak harcamaları’ gibi farklı başlıklarda; nereye, ne kadar harcandığının takibini yapılabiliyor. Kredi kartlarının eklenmesine olanak veren platformda kart ödemeleri de takip edilebiliyor.

Ayrıntılı raporlama ile ne harcadığını bil

Gelir-gider ve nakit akışı kontrolü ve ayrıntılı raporlarıyla aile bütçesinin her detayına ulaşılmasını sağlayan yazılım, sonraki ayın bütçesini bu raporlara göre düzenleme avantajı sunuyor.

Mikro Yazılım Genel Müdürü Alpaslan Tomuş, “Geçirmekte olduğumuz bu zorlu günlerde finansal süreçler hem işletmeler hem de aileler tarafından daha yoğun olarak takip edilmeye başlandı. Ev ekonomisini yönetmeyi sağlayan ticari yazılımlara da bu dönemde daha çok ihtiyaç duyuluyor. MikroX, detaylı raporlama özellikleriyle hem zamandan hem de aile bütçesinden tasarruf edilebilmesini sağlıyor. Tüm aile üyelerinin kullanıcı olarak eklenmesini sağlayan yazılımımız ile iyi yönetilen bir aile bütçesi oluşturmak mümkün” diyor.

Putin'den corona virüs aşısı açıkalamasıİlk koronavirüs aşısını tescil ettiğini duyuran Rusya'ya bir anda gözler çevrildi, Putin güven vermek için kızının da denekler arasında olduğunu söyledi. Moskova, aşının ilk fotoğraflarını da dünya ile paylaştı. Ancak henüz klinik denemelerin birinci aşamasında onay verilen aşı tam bir kapalı kutu. CNN International'a konuşan ünlü doktor, elbette aşıyı kullanmayacağını söyledi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber