Yazılım

Yazılım

Son dakika yazılım haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan yazılım gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan yazılım haber sayfamızda...

Yazılım

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 10.131 yazılım haberi bulunmuştur.
5G mobil şebekesini görücüye çıkarıyor
5G mobil şebekesini görücüye çıkarıyorTürk Telekom, yerli teknoloji firmaları i2i Systems, NaraXR ve IQVizyon iş birliği ile Ankara’nın sanayi bölgesi OSTİM’de hayata geçirilen Türkiye’nin ilk yerli ve milli endüstriyel 5G mobil şebeke ve Endüstri 4.0 uygulamaları projesini, mobil teknoloji endüstrisinin en prestijli organizasyonlarından biri olan ve 26-29 Şubat tarihlerinde İspanya’nın Barcelona kentinde düzenlenen GSMA Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtacak.
22.02.2024Ekonomi
Hamza Dağ: Yatırımı teşvik edecek politikaları hayata geçirmeyi taahhüt ediyorum
Hamza Dağ: Yatırımı teşvik edecek politikaları hayata geçirmeyi taahhüt ediyorumAK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hamza Dağ, Ege Genç İşadamları Derneği'ni (EGİAD) ziyaret ederek iş insanlarıyla bir araya geldi.
21.02.2024Gündem
'500 milyon dolar tasarruf hedefliyoruz'
'500 milyon dolar tasarruf hedefliyoruz'Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Türkiye'nin ATM Merkezi (TAM) Projesi ile orta vadede 500 milyon dolar tasarruf sağlamayı hedeflediklerini açıkladı.
21.02.2024Uzmanpara
Bakan Şimşek: 500 milyon dolar tasarruf sağlamayı hedefliyoruz
Bakan Şimşek: 500 milyon dolar tasarruf sağlamayı hedefliyoruzHazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Türkiye’nin ATM Merkezi Projesi TAM ile ilgili "Orta vadede 500 milyon dolar tasarruf sağlamayı hedefliyoruz" dedi.
21.02.2024Ekonomi
Microsoft, İspanya'ya yatırım yapacak
Microsoft, İspanya'ya yatırım yapacakMicrosoft, İspanya'ya yapay zeka ve bulut altyapısı için 2,1 milyar dolar yatırım yapacak.
20.02.2024Uzmanpara
İlkokul seviyesindeki çocuklar kodlama eğitimi ile hem eğleniyor hem öğreniyor
İlkokul seviyesindeki çocuklar kodlama eğitimi ile hem eğleniyor hem öğreniyorMuğla Uluslararası Gençlik Merkezi'nde ilkokul düzeyindeki çocuklara 3D tasarım, gezegenler, piyano oyunu ve matematik oyunu tasarımı eğitimi veriliyor.
19.02.2024Eğitim
Turizm Teknolojileri Yarışması TEKNOFEST’te
Turizm Teknolojileri Yarışması TEKNOFEST’teT.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı yürütücülüğünde düzenlenen Turizm Teknolojileri Yarışmasında katılımcılardan zengin kültür, turizm imkânlarını ve faaliyetlerini akıllı, yenilikçi bilgi teknolojilerinden faydalanarak tanıtacakları çalışmalar bekleniyor.
19.02.2024Teknoloji
Arkeosismolojide anadolu farkı
Arkeosismolojide anadolu farkıBirçok bölgede arkeosismoloji çalışmaları yapan Doç. Dr. Öktem Sümer, Türkiye’nin 1840 yılından itibaren tüm arkeosismolojik haritasını çıkarttıklarını belirterek “Arkeosismolojik anlamda dünyanın en iyi yeri Anadolu’dur” diyor.
19.02.2024Arkeoloji
Bitcoin'i 1 dolarken keşfeden milyoner! Evini sattı, karısı boşadı ama vazgeçmedi
Bitcoin'i 1 dolarken keşfeden milyoner! Evini sattı, karısı boşadı ama vazgeçmediSıradan bir yazılım geliştiricisiydi. Ancak ne olsuysa 2013 yılında oldu. Çektiği videolarla takipçilerine Bitcoin'e yatırım yapmalarını tavsiye etmeye başladı. Şansı da yaver gidince yaptığı 1 dolarlık yatırımla hayatı değişen Davinci Jeremie şimdilerde ise milyoner.
18.02.2024Yaşam
Ticaret Bakanı Ömer Bolat'tan kredi ve banka kartı 'komisyon' oranı açıklaması
Ticaret Bakanı Ömer Bolat'tan kredi ve banka kartı 'komisyon' oranı açıklamasıTicaret Bakanı Ömer Bolat, kredi- banka kartlarındaki komisyon oranlarına ilişkin açıklamasında, “Şimdi üç kamu bankası, Ziraat Bankası Genel Müdürümüz bize bildirdi, bir karar aldılar. Banka kartındaki komisyon oranını yüzde 2,39’a düşürdüler aylık taksit olarak. Akaryakıt istasyonlarında da yüzde 2,25’e düşürdüler. Banka kartlarında, post makinelerindeki aylık ücretlendirmeyi de yüzde 50 indirim yaptılar. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.
16.02.2024Ekonomi
5 milyarlık vurgunda pes dedirten savunma! 'Eşim sosyalleşsin diye oda verdim'
5 milyarlık vurgunda pes dedirten savunma! 'Eşim sosyalleşsin diye oda verdim'İzmir’de, 'yüksek kar' vaadiyle, 'Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak' ve 'Nitelikli dolandırıcılık' suçlarından tutuklanan 28 kişiden Ocakcı Holding sahibi Sedat Ocakcı'nın (34) hakimlikteki ifadesi ortaya çıktı.
16.02.2024Gündem
Murat Kurum duyurdu: 5 bin 833 TL'den başlayan taksitle kentsel dönüşüm
Murat Kurum duyurdu: 5 bin 833 TL'den başlayan taksitle kentsel dönüşüm'Risksiz İstanbul' sloganıyla düzenlenen toplantıda konuşan Murat Kurum, kentsel dönüşümde atılacak adımları tek tek sıraladı.
15.02.2024Haberler
Murat Kurum duyurdu: 5 bin 833 TL'den başlayan taksitle kentsel dönüşüm
Murat Kurum duyurdu: 5 bin 833 TL'den başlayan taksitle kentsel dönüşüm'Risksiz İstanbul' sloganıyla düzenlenen toplantıda konuşan Murat Kurum, kentsel dönüşümde atılacak adımları tek tek sıraladı.
15.02.2024Gündem
'Neslimizi tanımlayan tehdit': Volt Typhoon
'Neslimizi tanımlayan tehdit': Volt TyphoonABD'nin yanı sıra müttefikleri İngiltere, Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda'ya kadar ulaşan sızıntının arkasında, bir süper güç var. İnternete bağlı binlerce cihazı tehlikeye atan Dev-0391, 2021'den bu yana aktif.
14.02.2024Dünya
Pasifik Teknoloji küreselde iddialı
Pasifik Teknoloji küreselde iddialıPasifik Grubu bünyesinde bulunan Pasifik Donanım Yazılım ve Bilgi Teknolojileri A.Ş. (Pasifik Teknoloji), dün Borsa İstanbul’da işlem görmeye başladı.
14.02.2024Ekonomi
İnternette güvenli alışveriş için bunlara dikkat
İnternette güvenli alışveriş için bunlara dikkatKamuoyuyla paylaşılan bir raporda internet alışverişlerinde ödeme yapılırken tüketicilerin dikkat etmesi gereken püf noktalar açıklandı.
13.02.2024Teknoloji
TUSAŞ, ANKA-3’ ün yeni görüntülerini paylaştı
TUSAŞ, ANKA-3’ ün yeni görüntülerini paylaştıTürk Havacılık Uzay Sanayii(TUSAŞ)'ın sosyal medya hesabından Yeni nesil İHA sistemi olan ANKA-3 paylaşımı geldi.
13.02.2024Ekonomi
14 Şubat öncesi dijital aşk! ‘Sevgili’ tuzağı
14 Şubat öncesi dijital aşk! ‘Sevgili’ tuzağıUzmanlar, “14 Şubat Sevgililer Günü” öncesi dijital aşk tuzakları konusunda uyardı. Dolandırıcılar internette sahte profil kullanarak sevgili arayanları kandırıyor.
13.02.2024Gündem
İşe alımda yapay zeka her şeyi değiştiriyor! Meslektaş gibi konuşuyor ücreti bile kendi belirliyor
İşe alımda yapay zeka her şeyi değiştiriyor! Meslektaş gibi konuşuyor ücreti bile kendi belirliyorYapay zeka işe alımda yüzlerce adayı saniyeler içinde sınıflandırıyor, görüşme ayarlıyor, soru hazırlıyor ve mülakatı yapıp rapor sunuyor. Yapay zeka yazılımcıyla yazılımcı gibi pilotla pilot gibi konuşuyor. Adayın sahip olduğu beceri ve deneyim setini dikkate alarak ücret teklifi sunuyor...
İşyerinde üretken yapay zekâ kullanırken dikkat
İşyerinde üretken yapay zekâ kullanırken dikkatYapay zeka kullanımı şirketleri daha verimli hale getiriyor ancak özel bilgilerin sızması ve telif hakkı ihlali konusunda dikkatli olmak gerekiyor.
Rota yeniden oluşturuldu
Rota yeniden oluşturulduYük ve yolcu taşıyan filoların daha az araç ve daha az kilometreyle aynı işi yapmasını ve yolda daha az vakit geçirmesini sağladıklarını anlatan Optiyol Kurucu Ortağı Tuba Yılmaz Gözbaşı trafikteki araç sayısını da azalttıklarını vurguluyor.
Radarda 5 yılda tam 4 unicorn var
Radarda 5 yılda tam 4 unicorn var"Önümüzdeki 5 yıl içerisinde, Alesta'nın yatırım yaptığı girişimler arasından 4 unicorn çıkmasını umuyoruz. Ayrıca, Alesta için halka açılma planlarımız bulunmakta..."
Tüm çabamız Alatlılar yetiştirebilmek için
Tüm çabamız Alatlılar yetiştirebilmek içinCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Altındağ Belediyesi ve TÜBİTAK tarafından düzenlenen, “Bilimde Kadın ve Kız Çocukları” etkinliği ile Altındağ Alev Alatlı Bilim Merkezi’nin açılış programına katıldı.
11.02.2024Gündem
5 milyar 123 milyon TL'nin sırrı! 'Paralara nerede?' sorusuna cevap verdi
5 milyar 123 milyon TL'nin sırrı! 'Paralara nerede?' sorusuna cevap verdiİzmir'de 'yüksek kar' vaadiyle, 'suç işlemek amacıyla örgüt kurmak ve nitelikli dolandırıcılık' suçlarından adliyeye sevk edilen holding sahibi Sedat Ocakcı (34), eşi Seçilay Ocakcı (30) ile holding bünyesindeki bir şirketin genel müdür yardımcısı emekli Tuğgeneral Mehmet Rıfat Alkan'ın da aralarında bulunduğu 27 şüpheli tutuklandı. Diğer 5 şüpheli ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.
10.02.2024Haberler
Emine Erdoğan: Alatlı bir ülke uğruna savaştı
Emine Erdoğan: Alatlı bir ülke uğruna savaştıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, "Tüm çabamız, çocuklarımızın elinden tutarak, hayallerine giden yoldaki engelleri kaldırmak içindir. Tıpkı ülkemizin en önemli değerlerinden birisi olan Alev Alatlılar yetiştirebilmek içindir" dedi.
10.02.2024Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Yazılım ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.