Yazılım

Yazılım

Son dakika yazılım haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan yazılım gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan yazılım haber sayfamızda...

Yazılım

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 8.760 yazilim haberi bulunmuştur.
Facebook Dondurma ve Silme 2021: Facebook "Hesap Dondurma ve Silme" Linki
Facebook Dondurma ve Silme 2021: Facebook "Hesap Dondurma ve Silme" LinkiBir zamanlar dünyanın en popüler sosyal medya platformu olan Facebook Instagram Twitter gibi uygulamaların çıkmasıyla birlikte kullanıcı sayısında azalma yaşamaya başladı. Son dönemlerde veri ihlali ile gündeme gelen Facebook’a güvenmeyenlerin kullanıcı sayısının azalmasında etkisi büyük oldu. Facebook’u artık kullanmayanlar veya sosyal medyaya ara vermek isteyenler için Facebook hesap dondurma veya silme işlemi imkanı var. 2 milyar kullanıcıyı aşan Facebook hesap dondurma, silme nasıl yapılır? sorusunun cevabı gayet basit. İçerikte ulaşabileceğiz Facebook dondurma ve silme linki ile bilgisayardan veya akıllı telefonlardan bu işlem birkaç adımda yapılabilir.
21.06.2021Sosyalmedya
Bir yılda 9 teknoloji geliştirme merkezi destek kapsamına girdi
Bir yılda 9 teknoloji geliştirme merkezi destek kapsamına girdiKüçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi (KOSGEB) Başkanlığı, Teknoloji Geliştirme Merkezleri (TEKMER) Destek Programı başvurusu kabul edilen İstanbul Gelişim Üniversitesinin ilaç, tıbbi cihaz gibi konularda faaliyet göstereceği merkezine 3,4 milyon lira, İzmir Katip Çelebi Üniversitesinin akıllı şehir ve ulaşım gibi temalarda çalışacak merkezine de 2,3 milyon lira destek sağlayacak.
18.06.2021Teknoloji
İzmir esnafını sanala taşıdı
İzmir esnafını sanala taşıdıMerkezi İzmir’de bulunan evesoyle.com uygulaması şehrin esnafını sanala taşıdı. Eralp Yazılım bünyesinde geliştirilen uygulama İzmirlilerin birçok kategoride geniş kapsamlı hizmeti online olarak almalarına imkan sağlıyor. Aynı zamanda uygulama, bildikleri esnaftan şaşmayanları da düşündü. Mahallelerindeki tanıdıkları ve güvendikleri esnaflardan tüm ihtiyaçlarını yine online olarak sipariş verebilme olanağı sunuyor.
18.06.2021Vitrin
Son dakika: Milli imkanlarla geliştirildi! Kendisi hafif, etkisi ağır!
Son dakika: Milli imkanlarla geliştirildi! Kendisi hafif, etkisi ağır!Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret AŞ. tarafından geliştirilen Sabit Kanatlı Akıllı Vurucu İHA Sistemi Alpagu'nun mühimmatlı test atışını başarıyla gerçekleştirdiğini bildirdi.
17.06.2021Gündem
Maket bıçaklı cinsel saldırı girişimi sanığı, ağır cezada yargılanacak
Maket bıçaklı cinsel saldırı girişimi sanığı, ağır cezada yargılanacakMersin'de kadın çalışanı H.C.'nin boğazına maket bıçağı dayayıp, cinsel saldırı girişiminde bulunduğu suçlamasıyla yargılanan O.A. , hakim karşısına çıktı. 'Basit cinsel saldırı' suçundan Asliye Ceza Mahkemesi'nde yargılanan O.A.'nın 'nitelikli cinsel saldırıya teşebbüs' suçundan Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanmasına karar verildi.
17.06.2021Gündem
Deneyap Teknoloji Atölyeleri için başvurular başladı
Deneyap Teknoloji Atölyeleri için başvurular başladıÇocukları geleceğe hazırlayan Deneyap Teknoloji Atölyeleri için başvurular başladı.
16.06.2021Teknoloji
ASELSAN doğal kaynakların korunması için harekete geçti
ASELSAN doğal kaynakların korunması için harekete geçtiCumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi (CBİKO) önderliğinde ASELSAN iş birliğiyle düzenlenen "Ülkemizdeki Kullanıma Uygun Su Miktarı Nasıl Artırılır?" konulu proje yarışmasına başvurular, 13 Ağustos'a kadar sürecek.
16.06.2021Ekonomi
Bitcoin 40 bin doların üzerinde tutundu
Bitcoin 40 bin doların üzerinde tutundu Kripto para piyasalarının en yüksek hacimli birimi Bitcoin, ABD'li milyarder, varlık yönetimi şirketi Tudor Investment Corporation kurucu ve yöneticisi Paul Tudor Jones'un, "portföy çeşitlendiricisi" diye tanımlamasının ardından yükseldiği 40,000 doların üzerinde tutundu.
16.06.2021Uzmanpara
Mucit Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Mucit Kime Denir?
Mucit Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Mucit Kime Denir?Dilimize başka ülkelerden gelen birçok kelime bulunmaktadır. Bazı kelimeler yabancı dillerden girdiği için anlamları tam olarak bilinmemektedir. Mucit kelimesi dilimize başka bir dilden girmiştir. Mucit nedir? Mucit kelimesinin TDK anlamı nedir? Mucit kelimesi hangi dilden alınmıştır? Mucit kelimesi kime denmektedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
15.06.2021Eğitim
Kredi Kayıt Bürosu 3 farklı projesi ile ödüle hak kazandı
Kredi Kayıt Bürosu 3 farklı projesi ile ödüle hak kazandıKredi Kayıt Bürosu (KKB), IDC Türkiye Finans Teknoloji Ödülleri’nde 3 ayrı projeyle ödüle layık görüldü.  IDC Türkiye’nin IDC Finans Zirvesi kapsamında düzenlediği Finans Teknoloji Ödülleri’nde, Kredi Kayıt Bürosu 3 projesiyle 3 farklı kategoride ödüle almaya layık görüldü.
15.06.2021Vitrin
KOBİ’leri buluta çıkarıyor
KOBİ’leri buluta çıkarıyorBulut tabanlı ön muhasebe programları hem e-ticaret yapan hem de geleneksel işletmelere faturadan stok takibine ve tahsilata kadar pek çok iş sürecine her yerden erişme imkanı sunuyor. Bunun yanında maliyetleri de ciddi oranda düşürmeleri dönüşümü hızlandırıyor.
15.06.2021Kobi
‘Teknoloji yatırımı lokomotif’
‘Teknoloji yatırımı lokomotif’Ata Holding’in teknoloji ve yazılım şirketi ATP, halka arzdan elde ettiği geliri yeni yatırımlarına aktaracak. Ata Holding, ATP markasıyla teknoloji alanında küresel bir marka olmayı hedefliyor.
14.06.2021Ekonomi
Log Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? İşletmeler İçin Loglama Neden Önemlidir?
Log Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? İşletmeler İçin Loglama Neden Önemlidir?Özellikle birçok farklı internet sitesi üzerinden giriş yapılırken log kelimesi ile karşı karşıya kalınır. Bu kelimenin ne anlama geldiği ise merak edilen konular içerisinde yer alıyor. Peki, Log ne demek, TDK sözlük anlamı nedir? İşletmeler için loglama neden önemlidir? İşte bu kelime için merak edilen bilgiler.
13.06.2021Eğitim
Naftali Bennett kimdir? İsrail'in yeni Başbakanı Naftali Bennett kaç yaşında? İşte, hayatı...
Naftali Bennett kimdir? İsrail'in yeni Başbakanı Naftali Bennett kaç yaşında? İşte, hayatı...Naftali Bennett, İsrail'in yeni başbakanı seçildi. 2005 yılında siyasete katıldı ve Binyamin Netanyahu'nun yardımcısı olarak başladı. Meclisten güven oyu alan Bennett'in hayatı ise okuyucuların gündeminde yer alıyor.
13.06.2021Gündem
Milli Muharip Uçak için teknolojik seferberlik
Milli Muharip Uçak için teknolojik seferberlikTürkiye'nin en önemli teknoloji projelerinden Milli Muharip Uçak (MMU) için ülkedeki tüm kabiliyetler bir araya getirilerek, kapsamlı bir çalışma yapılıyor.
11.06.2021Teknoloji
Yazılım sektörü 100 bin kişiye istihdam ile 10 milyar dolar ihracat hedefliyor
Yazılım sektörü 100 bin kişiye istihdam ile 10 milyar dolar ihracat hedefliyorAta Holding’in teknoloji ve yazılım şirketi ATP, halka arzdan elde ettiği geliri yeni yatırımlarına aktaracak. Şirketin CEO’su Ümit Cinali Türkiye ekonomisinin teknoloji sektörü ile büyüyeceğini belirterek “Ülkemizde yazılım ekosistemindeki büyüme ile birlikte 2025 yılına kadar 100 bin ek istihdam ve 10 milyar dolarlık ihracat potansiyeli öngörülüyor. Bu alanı pas geçmemeliyiz” diye konuştu.
11.06.2021Vitrin
Bilgisayara Format Nasıl Atılır? Pc Format Atma Yöntemleri...
Bilgisayara Format Nasıl Atılır? Pc Format Atma Yöntemleri...Bilgisayarlar günümüzde çok kullanılan ve birçok işlemi kolaylaştıran cihazlardır. Bilgisayarlar arızalandığında veya sıfırlanmak istendiğinde format atılıyor. Bilgisayarlara format atma yöntemleri kişilerin yaygın olarak araştırdığı önemli bir bilgidir. Bilgisayara format atma yöntemleri internet üzerinde araştırılıyor. Bilgisayara format nasıl atılır? PC format atma yöntemleri hakkında merak edilenleri derledik.
11.06.2021Teknoloji
Yeni nesil inovasyon merkezi Türkiye oldu
Yeni nesil inovasyon merkezi Türkiye olduVodafone, Türkiye’yi Vodafone Grubu içinde mükemmeliyet merkezi olarak konumlama hedefi doğrultusunda yeni bir başarıya daha  imza attı.
11.06.2021Ekonomi
Acar, öğrencilerin heyecanını paylaştı
Acar, öğrencilerin heyecanını paylaştıALİAĞA Atatürk Ortaokulu’nda TÜBİTAK’ın hibe destekleriyle 4006 Bilim Fuarı açıldı.
11.06.2021Ege
288 milyon euro tazminat
288 milyon euro tazminatAlman otomotiv devi Volkswagen’in eski CEO’larının dizel emisyon skandalı nedeniyle şirkete toplam 288 milyon euro tazminat ödeyeceği açıklandı
11.06.2021Dünya
Biden'dan flaş adım! Ters yüz etti...
Biden'dan flaş adım! Ters yüz etti...Biden, Trump'ın TikTok ve WeChat'in yasaklanması için çıkardığı kararnameleri geçersiz kıldı. Ancak Trump'ın kararnamesi birçok eyalet mahkemesinin engeline takılmış ve kararname yürürlüğe girememişti.
9.06.2021Dünya
Volkswagen'in eski CEO’ları tazminat ödeyecek
Volkswagen'in eski CEO’ları tazminat ödeyecekAlman otomotiv devi Volkswagen'in (VW) eski Üst Yöneticisi (CEO) Martin Winterkorn ve şirketin bünyesinde bulunan diğer bazı şirketlerin CEO’larının dizel emisyon skandalı sebebiyle şirkete toplamda 288 milyon euro tazminat ödeyeceği belirtildi.
9.06.2021Uzmanpara
Karadeniz gazının vadeli ticareti için geri sayım
Karadeniz gazının vadeli ticareti için geri sayımEnerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz, piyasa değeri bugünkü fiyatlarla 100 milyar doları aşan Karadeniz gazının 1 Ekim'de devreye alınacak Vadeli Gaz Piyasası'nda (VGP) "Karadeniz Gazı Kontratı" adıyla piyasaya sunularak ticaretinin yapılabileceğini bildirdi.
9.06.2021Ekonomi
Apple'ın yarışmasının kazananlarından biri de 16 yaşında Türk öğrenci
Apple'ın yarışmasının kazananlarından biri de 16 yaşında Türk öğrenciApple zaman zaman farklı yarışmalar düzenleyerek geliştiricileri ödüllendiriyor. Bu kapsamda düzenlenen Swift Student Challenge yarışmasının da kazananları belli oldu.
9.06.2021Teknoloji
Fidye Bitcoin korsanlardan geri alındı
Fidye Bitcoin korsanlardan geri alındıABD Adalet Bakanlığı, siber fidye yazılım saldırısına uğrayan ve sistemine geri erişim sağlamak için fidyecilere Bitcoin’le ödeme yapan ABD’li benzin boru hattı işletmecisinin fidyecilere verdiği yaklaşık 2.3 milyon dolar değerindeki kripto paranın kurtarıldığını açıkladı.
9.06.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

kosgebteknolojibitcoinyazılımVolkswagen

Yazılım ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.