Yazılım

Yazılım

Son dakika yazılım haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan yazılım gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan yazılım haber sayfamızda...

Yazılım

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 8.908 yazilim haberi bulunmuştur.
Google Maps’e ‘hayalet’ musallat oldu!
Google Maps’e ‘hayalet’ musallat oldu! Bazı kullanıcılar Google Maps kullanırken, parazit bir sesin uygulamaya dahil olduğunu fark etti. Hemen sosyal medya hesaplarında duydukları sesi paylaşan ve ne olduğunu merak eden onlarca kişi, muhtemelen bir hatayı keşfettiler.
17.09.2021Teknoloji
Menzilin artırılması için 15 hedef ülke belirlendi
Menzilin artırılması için 15 hedef ülke belirlendiTicaret Bakanlığı, hazırlıklarını yürüttüğü Uzak Ülke Stratejisi ile ihracatın menzilini 8 bin kilometreye çıkartmayı hedeflerken, 15 uzak ülke belirledi. Bu kapsamda, Kuzey ve Güney Amerika ülkeleri, Güney Afrika ile Uzak Doğu ülkelerine yönelik ihracatın artırılması amaçlanıyor.
17.09.2021Uzmanpara
İhracatta menzilin artırılması için 15 hedef ülke belirlendi
İhracatta menzilin artırılması için 15 hedef ülke belirlendiTicaret Bakanlığı, hazırlıklarını yürüttüğü Uzak Ülke Stratejisi ile ihracatın menzilini 8 bin kilometreye çıkartmayı hedeflerken, 15 uzak ülke belirledi. Bu kapsamda, Kuzey ve Güney Amerika ülkeleri, Güney Afrika ile Uzak Doğu ülkelerine yönelik ihracatın artırılması amaçlanıyor.
17.09.2021Ekonomi
Bilgisayar biliminde yükselen Türk akademisyen lider seçildi
Bilgisayar biliminde yükselen Türk akademisyen lider seçildiKoç Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Fakültesi’nden Dr. Öğretim Üyesi Didem Unat, “Teknik bilgisayar biliminde yükselen kadın lider ödülü”nün sahibi oldu. Unat, Uluslararası Bilgisayar Bilimleri Topluluğu ACM SIGHPC tarafından verilen ödülü ABD dışında alan ilk bilim insanı oldu. Dr. Unat aynı zamanda Avrupa Araştırma Konseyi’nden Bilgisayar Bilimleri alanında ERC fonu alan Türkiye’den ilk araştırmacı.
17.09.2021Gündem
Bir ülke pandemi kurallarını ‘yüz tanıma sistemiyle’ kontrol edecek
Bir ülke pandemi kurallarını ‘yüz tanıma sistemiyle’ kontrol edecekDünyayı etkisi altına alan ve milyonlarca kişinin etkilenmesine neden olan yeni tip koronavirüste teknolojinin de nimetlerinden faydalanılıyor. Avustralya’nın en büyük iki eyaletinde yüz tanıma sistemleri salgına yönelik geliştirilen kuralları denetlemek için devreye alınacak.
16.09.2021Teknoloji
3 eski ABD ajanından şok itiraf! Kabul ettiler...
3 eski ABD ajanından şok itiraf! Kabul ettiler...ABD Adalet Bakanlığı, üç eski ABD ajanının Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) için mobil cihazlara da erişebilen gelişmiş casus yazılım geliştirmekle ilgili operasyonlarda para karşılığı çalıştıklarını kabul ettiklerini açıkladı.
15.09.2021Dünya
Küresel çip krizinde yeni gelişme! Sıfır ve ikinci eli etkileyecek
Küresel çip krizinde yeni gelişme! Sıfır ve ikinci eli etkileyecekSon dakika haberlere göre, koronavirüs salgınının etkisiyle 2020'de yaşanan ve etkilerini 2021'de de hissettiren küresel çip krizi, otomotiv ve teknoloji dünyasını olumsuz yönde etkiliyor. Kriz pek çok şirketi milyarlarca dolar zarara uğratırken, akıllı telefonlardan bilgisayarlara etkilenmeyen ürün de yok gibi! Uzmanlar, farklı pazarlardan gelen yüksek talebe karşı hazırlıksız yakalanıldığına dikkat çekiyor. Peki kısa vadede tüketicileri neler bekliyor, çip krizi sıfır ve ikinci elde fiyatları nasıl etkiler? İşte 'dijital çağın petrolü' olarak adlandırılan ve yaşamın neredeyse her alanına giren çiplerle ilgili son dakika durum...
16.09.2021Gündem
Türkiye'den Yapay Zeka Platformu için adım geldi
Türkiye'den Yapay Zeka Platformu için adım geldiCumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, yapay zeka teknolojilerinde en hızlı olan ve bu teknolojilerle sistemlerini en hızlı dönüştüren ülkelerin yakın zamanda diğerlerine üstünlük sağlayacağını belirterek, "Bu doğrultuda hazırlıklarına devam ettiğimiz Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) Yapay Zeka Platformu'nu en yakın zamanda hizmete açmayı planlıyoruz." dedi.
15.09.2021Teknoloji
Gördüğünüzde şaşırmayın
Gördüğünüzde şaşırmayınİşe alımlarda; özgeçmişleri inceleyen, bilgilerin doğruluğunu araştıran ve kişinin mimiklerinden analiz yapabilen, yapay zekâlı robot dönemi başladı
14.09.2021Ege
Chef Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Chef Ne İş Yapar?
Chef Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Chef Ne İş Yapar?Bazı kelimelerin kullanılması çok yaygın olduğu için milletler arası kullanımı yaygın olup, diğer dillerde kullanımları da mümkündür. Üstelik hemen hemen yazılım ve telaffuzları da birbirine yakın olmaktadır. Chef kelimesi de bu kelimelerden bir tanesidir. Kullanımının yaygın olmasında dolayı hemen hemen her dilde karşılaşmak mümkündür. Peki, chef ne demektir? Chef hangi dilde kullanılan bir kelimedir? Dilimize ne şekilde girmiştir tüm detayları ile derledik.
13.09.2021Sözlük
İş verenler en çok sağlıkçı aradı
İş verenler en çok sağlıkçı aradıKariyer.net, “Üniversite mezunları arasında kimler daha hızlı işe giriyor?” sorusunun cevabı için İşveren İlgi Endeksi araştırması yaptı.
13.09.2021Eğitim
Apple’dan motosiklet ve scooter kullanıcılarına ‘iPhone’ odaklı uyarı
Apple’dan motosiklet ve scooter kullanıcılarına ‘iPhone’ odaklı uyarıApple, 14 Eylül’de yapacağı etkinliğe odaklanmışken, iPhone odaklı yeni bir uyarı yaptı. iPhone’u olan motosiklet ve scooter kullanıcılarını ilgilendiren bu açıklamada, belirli titreşimlere maruz kalmak kamera sisteminin bozulmasına neden oluyor.
12.09.2021Teknoloji
Girişimcilere bulutta tasarruf imkanı
Girişimcilere bulutta tasarruf imkanıSon zamanlarda giderek daha gözde bir hale gelen girişimcilik, özellikle parlak fikirleri olan gençler arasında önem kazanmaya devam ediyor.
12.09.2021Ekonomi
Merkez Bankası'ndan uzman yardımcısı alım ilanı
Merkez Bankası'ndan uzman yardımcısı alım ilanıBasın İlan Kurumu'nun ilan portalı ilan. gov. tr'de yer alan duyuruya göre uzman yardımcısı alınacak.
11.09.2021Ekonomi
Vestel & Milliyet Sanat Kahve Sohbetlerinde Bu Ay
Vestel & Milliyet Sanat Kahve Sohbetlerinde Bu AyPeş peşe iki dijital platformda oynadığı dizilerin çekimlerini tamamlayan Özge Özpirinçci, aralık ayında doğacak bebeğini karşılamak üzere doğayla iç içe bir yaşama geçiyor. Hayalindeki projeleri yapmış, kariyerinde istediği noktaya gelmiş ve huzurlu olarak.
11.09.2021Kültür Sanat
‘Geleceği Yazan Kadınlar’ iklim değişikliğine teknolojik ve inovatif çözümler arıyor
‘Geleceği Yazan Kadınlar’ iklim değişikliğine teknolojik ve inovatif çözümler arıyorDünyanın ilk dijital operatörü Turkcell, teknolojideki çeşitliliği ve fırsat eşitliğini artırmak amacıyla sürdürdüğü ‘Geleceği Yazan Kadınlar’ projesi kapsamında iklim değişikliğine yönelik teknolojik çözümler bulunmasına destek olmak için ‘İklim Fikir Maratonu’ düzenliyor. Yarışmada ilk üçe giren takımlara toplam 100 bin TL para ödülü dağıtılırken, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu tarafından da girişimcilik mentorluğu sağlanacak.
9.09.2021Vitrin
Geleceğin otonom araçları birbiriyle TEKNOFEST ile yarışacak
Geleceğin otonom araçları birbiriyle TEKNOFEST ile yarışacakDünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST kapsamında düzenlenen Robotaksi-Binek Otonom Araç Yarışması, 13-17 Eylül'de Türkiye'nin teknoloji ve inovasyon üssü Bilişim Vadisi'nde gerçekleştirilecek.
9.09.2021Teknoloji
Varank açıkladı: 2023 yılında hedef 500 bin kişi!
Varank açıkladı: 2023 yılında hedef 500 bin kişi!Türkiye Açık Kaynak Platformu 42 Okulları Açılış Töreni'nde konuşan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "2023 yılında ülkemizdeki yazılım geliştirici sayısının en az 500 bin olmasını hedefliyoruz" dedi.
7.09.2021Ekonomi
AloTech’te kariyer fırsatı
AloTech’te kariyer fırsatıBulut tabanlı çağrı merkezi platformu AloTech, yazılımcı kadrosunu genişletmek ve sektöre donanımlı insan kaynağı kazandırmak üzere bootcamp (yazılım eğitim programı) düzenliyor.
7.09.2021Kobi
İzmir’in en büyüğü
İzmir’in en büyüğüKarşıyaka Belediyesi’nin Evrensel Çocuk Merkezi içinde yapımını tamamladığı, İzmir’in en büyük planetaryumunu yakında hizmette
6.09.2021Ege
İhracatın menzili artırılacak
İhracatın menzili artırılacakTürkiye, mal ve hizmet ihracatında menzilini artıracak, bu kapsamda coğrafi olarak uzak, ihracat potansiyeli yüksek ülkelerle ticareti geliştirme hedefine yönelik "Uzak Ülkeler Stratejisi" uygulanacak.
6.09.2021Uzmanpara
İhracatın menzili artırılacak
İhracatın menzili artırılacakTürkiye, mal ve hizmet ihracatında menzilini artıracak, bu kapsamda coğrafi olarak uzak, ihracat potansiyeli yüksek ülkelerle ticareti geliştirme hedefine yönelik "Uzak Ülkeler Stratejisi" uygulanacak.
6.09.2021Ekonomi
Yerli elektrikli hizmet aracı Tragger, otonom test sürüşlerine hazırlanıyor
Yerli elektrikli hizmet aracı Tragger, otonom test sürüşlerine hazırlanıyorTürkiye'de üretilen yüzde 100 elektrikli yeni nesil hizmet aracı Tragger, 4. seviye otonom (sürücüsüz) sürüşe hazırlanırken, aracın son test sürüşlerinin gelecek yılın ilk çeyreğinde Bilişim Vadisi'nde yapılması planlanıyor.
6.09.2021Haberler
Sdk Nedir, Nasıl Kullanılır? Sdk Açılımı Ve Özellikleri Nelerdir?
Sdk Nedir, Nasıl Kullanılır? Sdk Açılımı Ve Özellikleri Nelerdir?Teknolojik açıdan pek çok kişi SDK kısaltmasının ne olduğunu merak ediyor. Son dönemlerde bilgisayar üzerinden farklı amaçlar altında kullanılması ile beraber öne çıkmış durumda. Peki, Sdk nedir, nasıl kullanılır? SDK açılımı ve özellikleri nelerdir tüm detayları ile derledik.
6.09.2021Teknoloji
Yerli elektrikli hizmet aracı Tragger otonom test sürüşlerinde
Yerli elektrikli hizmet aracı Tragger otonom test sürüşlerindeHalihazırda Türkiye'de üretilerek elektrikli versiyonlarıyla birçok ülkeye ihraç edilen Tragger hizmet araçlarının, 4. seviye otonom hale getirilmesine ilişkin çalışmalar Gebze'deki Bilişim Vadisi'nde devam ediyor.
6.09.2021Teknoloji

Benzer Haber Etiketleri

ihracatgoogleticaret bakanlığıteknolojiekonomi

Yazılım ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.