Geri Dön

Yeni iPhone'a yeni ekran

Yeni iPhone'da, yani iPhone 5'te kullanılacak ekran teknolojisi, diğer ceplerinkine hiç benzemeyecek

Yeni iPhone'a yeni ekran

Apple'ın yeni akıllı telefonu iPhone 5, bir önceki modeline göre çok daha ince bir ekrana sahip olacak.

The Wall Street Journal'ın yayınladığı makalede yer bulan rapora göre, yeni ekran tasarımını Apple'ın anlaşmalı olduğu Sharp, Japan Display ve LG Display üstelenecek. Raporda, üretilecek olan ekranın günümüze kadar üretilen birçok telefonda kullanılan çift katmanlı dokunmatik sisteme ihtiyaç duymayacağına, bunun yerine sensörlerin direkt olarak ekrana yansıtılacağına değinildi. Bu şekilde çalışacak olan ekran yapısıysa hem daha ince bir ekran sunacağı gibi, hem de görüntü kalitesini büyük ölçüde artıracak.

Yayınlanan makalede dikkat çeken noktaysa, üç firmanın da yeni ekranı üretirken büyük zorluklarla karşılaştıklarını bildirmeleri oldu. "Gerçekten zorlayıcı ve uzun zaman alan bir iş" olarak lanse edilen yeni ekran öyle görünüyor ki tüm zorluklarına rağmen üretilecek.

Apple'ın bir sonraki iPhone'u şu ana kadar elde edilen bilgilere göre çok daha büyük bir ekrana sahip olacak ve en azından 4 inçlik bir ebat ile karşımıza çıkacak.

Resimlerle: iPhone 5 böyle mi olacakUkraynalı model Daria Kyryliuk'ı kim darbetti? Görgü tanıkları CNN TÜRK'te anlattıUkraynalı model Daria Kyryliuk'ı darp iddialarında görgü tanıkları anne Figen Civan ile oğlu Beytürk Kirezlik, CNN TÜRK canlı yayınında yaşadıklarını anlattı. Daria Kyryliuk'ın birlikte olduğu grubun kendilerine hakaret ve küfürler savurduğunu söyleyen görgü tanıkları, o gece model Kyryliuk'ın hiçbir şeyinin olmadığını söylediler. Anne Figen Civan, "Ertesi gün çıkan haberlere ben gerçekten çok şaşırdım." ifadelerini kullandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber