Geri Dön

Yok Artık Google Glass!

Teknoloji hayatımıza her gün bir yenilik katarken bu yenilikler bizleri hem şaşırtmayı hem de hayatımızı kolaylaştırmayı başarıyor.

Yok Artık Google Glass!

Google, giyilebilir teknoloji ürünleri konusunda attığı emin ve etkileyici adımlarla bizleri şaşırtmayı başarırken en gözde giyilebilir teknoloji ürünlerinden biri olan google glass ile öyle bir şey yapıldı ki görenleri şaşkına çevirdi.

Öyle bir şey düşün ki hiç elinizi oynatmadan sadece düşünerek fotoğraflar çekebilin ve çektiğiniz o fotoğrafları yine sadece düşünerek sosyal ağlarda paylaşın. Bu artık bir hayal değil çünkü Google Glass için geliştirilen MindRDR adındaki bir uygulama tam da yukarıda bahsettiğim hayali gerçekleştiriyor.

Beyin dalgalarınızı elektriksel olarak çözümleyen ve bunu uygulamaya yansıtan 89 Euro değerinde Neurosky MindWave EEG adındaki bir araç sayesinde gördüğünüz bir objenin veya manzaranın sadece düşünerek fotoğrafını çekmeniz ve arkadaşlarınızla o fotoğrafı paylaşmanız mümkün.
89 Euro’ya satılan bu ürünün yanında MindRDR uygulamasının ücretsiz olarak kullanıcılara sunulduğu göze çarpmakla birlikte

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber