Geri Dön
The OthersAkdeniz Karpaz Üniversitesi’ne TSE’den kalite belgesi

Akdeniz Karpaz Üniversitesi’ne TSE’den kalite belgesi

Akdeniz Karpaz Üniversitesi, Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından 14 Aralık 2015 tarihinde gerçekleştirilen denetim sonrasında TSE’den TS EN ISO 9001:2008 Kalite Belgesi almaya hak kazandı.

Akdeniz Karpaz Üniversitesi’ne TSE’den kalite belgesi

Akdeniz Karpaz Üniversitesi’ne TSE’den kalite belgesi

Akdeniz Karpaz Üniversitesi, Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından 14 Aralık 2015 tarihinde gerçekleştirilen denetim sonrasında TSE’den TS EN ISO 9001:2008 Kalite Belgesi almaya hak kazandı. Belge töreninde konuşan TSE KKTC Temsilcisi Kemal Kızıltan, KKTC genelinde eğitim ve öğretim kurumlarının kalitesini artırmaları için çalıştıklarını ve vermiş oldukları belgenin TSE’nin dünyanın en büyük belgelendirme kuruluşu olan IQNet üyeliği sayesinde 36 ülkede tanındığını ifade etti.

Akdeniz Karpaz Üniversitesi Rektör Vekili Ahmet Yörükoğlu da, KKTC’de, TSE’den ilk belge alan iki üniversiteden biri olmanın haklı gururunu yaşadıklarını ve belge sayesinde eğitim kalitelerinin daha üst düzeye ulaşabileceğine inandıklarını belirtti. Kalite Kontrol belgesinin diğer üniversitelere de ivme kazandırmasını umduğunu ve eğitim kalitesinin artmasının ülkemize ayrı bir kazanım getireceğini söyledi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler