Tse

Tse

Son dakika TSE haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan TSE gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan TSE haber sayfamızda...

Tse

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 403 tse haberi bulunmuştur.
TSE'nin 60'ıncı Olağan Genel Kurul Toplantısı 27 Mayıs'ta Ankara'da yapılacak
TSE'nin 60'ıncı Olağan Genel Kurul Toplantısı 27 Mayıs'ta Ankara'da yapılacakTürk Standardları Enstitüsü'nün (TSE) 60'ıncı Olağan Genel Kurul Toplantısı, 27 Mayıs'ta Ankara'da gerçekleştirilecek.
7.05.2021Ekonomi
TSE mülkiyetindeki taşınır ve taşınmazların satış ihalesinde düzenleme
TSE mülkiyetindeki taşınır ve taşınmazların satış ihalesinde düzenlemeTürk Standardları Enstitüsü (TSE) taşınırlarının satışı ile taşınmazlarının satış ve kiralama ihalelerinde "noterce tasdik edilmiş imza sirküleri" talep edilmeyecek.
16.04.2021Ekonomi
TSE 3 firmanın sözleşmelerini feshetti
TSE 3 firmanın sözleşmelerini feshettiTürk Standardları Enstitüsü (TSE), 3 firmanın sözleşmelerini feshederek, hizmet yeterlilik belgelerinin iptalini gerçekleştirdi.
8.04.2021Ekonomi
Akkuyu Nükleer Güç Santrali'ne TSE imzası
Akkuyu Nükleer Güç Santrali'ne TSE imzasıTürk Standardları Enstitüsü (TSE), Akkuyu Nükleer Güç Santrali (NGS) Projesi kapsamında, nükleer güvenlik kültürüne sahip teknik uzmanlarıyla inşaat, yer bilimleri, elektrik, mekanik işleriyle ilgili denetimleri sahanın tamamına hakim olarak gerçekleştiriyor.
13.03.2021Ekonomi
TSE 13 firmanın sözleşmesini feshetti
TSE 13 firmanın sözleşmesini feshettiTürk Standardları Enstitüsü (TSE), 13 firmanın sözleşmesini feshetti, bu firmaların hizmet yeterlilik belgeleri de iptal oldu.
9.03.2021Ekonomi
Tse Nedir? Tse'nin Açılımı, Görevleri Ve Kuruluş Amacı
Tse Nedir? Tse'nin Açılımı, Görevleri Ve Kuruluş AmacıHer üründe TSE damgası bulunur. Bu damganın ne işe yaradığı ve ne anlama geldiği birçok kişi tarafından merak ediliyor. Ürünlerin TSE uygun olup olmadığı insanların merak ettiği ve araştırdığı konulardan bir tanesidir. TSE Nedir? TSE'nin açılımı, görevleri ve kuruluş amacı hakkında detaylı bilgiler derledik.
17.02.2021Gündem
İkinci el telefonlar için TSE standartı: İşte detaylar!
İkinci el telefonlar için TSE standartı: İşte detaylar!Türk Standardları Enstitüsü (TSE), kullanılmış cep telefonlarının ekonomiye kazandırılması ve güvenli bir şekilde kullanılması amacıyla sertifikalandırılması, yenilenmesi ve satışa sunulması için "İş Yerleri-Cep Telefonu (ikinci el) Yenileme Merkezleri İçin Kurallar" standardını yayımladı.
17.02.2021Teknoloji
Belli oldu! İkinci el cep telefonu satışları...
Belli oldu! İkinci el cep telefonu satışları...İkinci el cep telefonu satışına ilişkin düzenlemede sona gelindi. Türk Standart Enstitüsü, standartları belirleyerek hazırladığı raporu sektörün görüşüne açtı. Yetkilendirme martta başlayacak, ilk satış için hedeflenen tarih ise haziran.
29.01.2021Ekonomi
'Çinli El Chapo' Hollanda'da yakalandı
'Çinli El Chapo' Hollanda'da yakalandıYıllık 70 milyar kazanan örgütü yöneten dünyanın en çok aranan suçlularından Tse Chi Lop, Tayvan'dan Çin'e giden uçak seferinde Amsterdam'daki aktarma sırasında yakayı ele verdi.
24.01.2021Dünya
Türkiye'nin yapı denetim sistemi 6 ülkeye örnek oldu
Türkiye'nin yapı denetim sistemi 6 ülkeye örnek olduYapı Denetim ve Deprem Mühendisliği Derneği Başkanı Nazmi Şahin, Türkiye'de 1999 depremlerinin ardından uygulanmaya başlanan yapı denetim sistemini bugüne kadar 6 ülkenin resmi olarak talep ettiğini belirterek, "Macaristan, Arnavutluk, Kazakistan, KKTC, Özbekistan ve Azerbaycan, bizim sistemimizi tüm yönleriyle kullanmak istiyor." ded
24.01.2021Ekonomi
Restoranlara 'Güvenli İşletme' belgesi verilecek
Restoranlara 'Güvenli İşletme' belgesi verilecekTSE ile Tüm Restoranlar ve Turizmciler Derneği, restoranlarda sağlıklı ortamların geliştirilmesi, hijyen koşullarının sağlanması ve enfeksiyon kontrol önlemlerinin uygulanmasına yönelik iş birliği protokolü imzaladı.
20.01.2021Ekonomi
TTO, pandemiyle mücadelede başarılı
TTO, pandemiyle mücadelede başarılıTorbalı Ticaret Odası (TTO) Başkanı Abdulvahap Olgun, 2021’in ilk meclis toplantısında, geçen yılın değerlendirmesini yaptı.
16.01.2021Ege
Sağlıksız ortamda satılan maskeler tehlike saçıyor
Sağlıksız ortamda satılan maskeler tehlike saçıyorMersin’de sokak, market, minibüs durağı gibi sağlıksız ortamda satılan maskeler tehlike saçıyor. Mersin Eczacı Odası Başkanı Özgün Sağır, sağlıksız ortamda satılan maskelerin koruyuculuğunun yüzde 60 olduğunu söyledi.
12.01.2021Gündem
KOSGEB destekleri teminatsız da verilebilecek
KOSGEB destekleri teminatsız da verilebilecekKüçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığının (KOSGEB) geri ödemeli olarak sağlanacak destekleriyle erken ödemeleri KOBİ'lerin finansmana erişiminin kolaylaştırılması amacıyla teminatlı veya teminat alınmaksızın verilebilecek.
6.01.2021Ekonomi
KOSGEB destekleri teminatsız da verilebilecek
KOSGEB destekleri teminatsız da verilebilecekKüçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığının (KOSGEB) geri ödemeli olarak sağlanacak destekleriyle erken ödemeleri KOBİ'lerin finansmana erişiminin kolaylaştırılması amacıyla teminatlı veya teminat alınmaksızın verilebilecek.
6.01.2021Uzmanpara
TSE pazar payını artırmayı hedefliyor
TSE pazar payını artırmayı hedefliyorTürk Standardları Enstitüsü (TSE) Başkanı Adem Şahin, ulusal ve uluslararası alanda stratejik ve öncelikli sektörler başta olmak üzere ihtiyaç duyulan uygunluk değerlendirme hizmetlerinde TSE'nin pazar payını artırmanın öncelikli hedeflerinden biri olduğunu bildirdi.
30.12.2020Ekonomi
TSE’den ‘güvenli’  belgesi
TSE’den ‘güvenli’ belgesiPandemi sürecinde aldığı önlemlerle üyelerine önemli hizmetler sunan Torbalı Ticaret Odası (TTO) TSE denetimi sonucunda ‘Kovid-19 Güvenli Hizmet Belgesi’ aldı.
27.11.2020Ege
‘Okulum Temiz’
‘Okulum Temiz’TSE’nin belirlediği, Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Belgelendirme Programı’nda yer alan kriterleri yerine getiren Rota Eğitim Kurumları “Okulum Temiz Belgesi” aldı. Salgının önlenmesine yönelik okul içinde uygulanan önlemler tescilledi.
27.11.2020Ege
Ucuz maskeye dikkat!
Ucuz maskeye dikkat!Salgının başında kıtlığı çekilen ve fiyatı hızla artan maskeler, artık özellikle e-ticaret sitelerinde tanesi 20 kuruştan satılıyor. Fiyatın bu derece ucuzlaması kalite kuşkularını doğururken, uzmanlar standart dışı ürünlere dikkat çekiyor
26.11.2020Ekonomi
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan:  Bu asır Türkiye'nin yıldızının daha da parlayacak
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bu asır Türkiye'nin yıldızının daha da parlayacakGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Kocaeli Toplu Açılış Töreni”nde konuştu. Erdoğan konuşmasında, bu asrın Türkiye'nin yıldızının daha da parladığı bir yıl olacağını söyledi.
8.11.2020Siyaset
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın yatırım ve destek bütçesinde büyük artış
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın yatırım ve destek bütçesinde büyük artışSanayi ve Teknoloji Bakanlığının 2021 yılı bütçesi, 2020'ye göre yüzde 50,1 artışla yaklaşık 12 milyar liraya çıkarıldı.
25.10.2020Ekonomi
Son dakika.. Bolivya'da seçim sonuçları açıklandı!
Son dakika.. Bolivya'da seçim sonuçları açıklandı!Bolivya Yüksek Seçim Mahkemesi (TSE) ülkede 18 Ekim'de düzenlenen genel seçimin resmi sonuçlarını açıkladı.
23.10.2020Dünya
‘Scooter neden Türkçe değil’ tartışması
‘Scooter neden Türkçe değil’ tartışmasıSon dönemde kullanımı artan scooter ile ilgili TBMM’de isim tartışması yaşandı. TBMM Çevre Komisyonu’nda, elektrikli scooter kullanımına ilişkin düzenlemeler de içeren Türkiye Çevre Ajansı’nın Kurulması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi görüşmelerinde “Scooter” adının Türkçe anlamı ve neden Türkçe olmadığı tartışıldı. CHP’li Mahmut Tanal, “Scooter, scooter dediniz bunun Türkçesi ne ya, Allah rızası için söyleyin?” çıkışını yaparken, teklif sahibi AK Parti Konya Milletvekili Selman Özboyacı, “Skuter, TDK öyle diyor” karşılığını verdi.
16.10.2020Gündem
Son dakika... Bakan duyurdu! Sanayileşme İcra Komitesi kuruluyor
Son dakika... Bakan duyurdu! Sanayileşme İcra Komitesi kuruluyorSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Türk sanayi ve teknoloji ekosisteminin gücüne güç katacak tarihi bir adım attıklarını belirterek, "Son dönemin en kritik yapısal reformu hayata geçti. Cumhurbaşkanımızın başkanlığında Sanayileşme İcra Komitesi'ni kuruyoruz. Sanayi ve teknoloji politikalarının bugünü ve geleceği, devletimizin en üst makamı tarafından sahipleniliyor." dedi.
14.10.2020Siyaset
Kurşunlu Kaplıcaları’na güvenli turizm belgesi
Kurşunlu Kaplıcaları’na güvenli turizm belgesiSalihli Belediyesi’nin işletmelerinden Kurşunlu Kaplıcaları, TSE’den Güvenli Turizm Sertifikası aldı.
6.10.2020Ege

Benzer Haber Etiketleri

tsegazeteizmiregedestek

Tse ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.