Tse

Tse

Son dakika TSE haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan TSE gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan TSE haber sayfamızda...

Tse

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 416 tse haberi bulunmuştur.
Nokta ile İlgili Cümleler ve Noktanın Kullanım Alanları: Nokta (.) Nedir, Görevleri Nelerdir?
Nokta ile İlgili Cümleler ve Noktanın Kullanım Alanları: Nokta (.) Nedir, Görevleri Nelerdir? "Nokta" cümlelerde ve bazı kelime sonlarında en fazla kullanılan noktalama işaretlerinden birisidir. Özellikle doğru bir cümle kurulumu için tüm noktalama işaretleri doğru şekilde bilinmesi ve kullanım amacının belirlenmesi gerekir. Nokta işaretinin kullanım alanı oldukça geniştir. Matematik, tarihler ve kelime kısaltmalarında kullanılmaktadır. Bu yazımızda sizler için nokta ile ilgili cümleler, nerelerde kullanılır, TDK tarafından nokta ne demektir? Nokta ile ilgili cümleler hakkında detaylı bilgi için içeriğimize göz atabilirsiniz.
4.05.2022Gündem
Demirören Medya'ya Kovid-19 Güvenli Hizmet Belgesi
Demirören Medya'ya Kovid-19 Güvenli Hizmet BelgesiDemirören Medya, Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından koronavirüs risklerini eksiksiz yöneten ve gerekli önlemleri alarak çalışanların farkındalığını artıran şirketlere verilen Kovid-19 Güvenli Hizmet Belgesi’nin sahibi oldu.
9.12.2021Gündem
TSE Başkanı Şahin'den TOGG açıklaması
TSE Başkanı Şahin'den TOGG açıklamasıTürk Standardları Enstitüsü (TSE) Başkanı Prof. Dr. Adem Şahin, Türkiye’nin Otomobili'nin heyecanla beklenen bir proje olduğunu belirterek, “TOGG’la ilgili başka standart ihtiyacı olduğunda süreci çok yakından takip ediyoruz ve önceden hazırlıklı olmaya gayret ediyoruz” dedi.
29.11.2021Ekonomi
70 yılda tarihe tanıklık! Dünyayı Türkiye’ye taşıdı
70 yılda tarihe tanıklık! Dünyayı Türkiye’ye taşıdıDuayen gazeteci Kohen, yaklaşık 70 yıllık gazetecilik hayatına birbirinden önemli anılar sığdırdı. 1963’te kimselerin giremediği Arnavutluk’a futbol takımıyla birlikte “masör” olarak girmiş, 1965’te “kişiye özel vize anlaşması ile” Kıbrıs’a gitmiş, 1991’de Sovyetler Birliği’nin dağılışını yerinde izlemişti.
20.10.2021Gündem
TSE'den sanayicilere 'standartların hazırlanma süreçlerine katılın' çağrısı
TSE'den sanayicilere 'standartların hazırlanma süreçlerine katılın' çağrısıTürk Standardları Enstitüsü (TSE) Başkanı Adem Şahin, standartların hazırlandığı süreçlere dahil olmanın sanayiciye büyük katma değer sağlayacağını belirterek, "Sanayicilerimizin, üniversitelerimizin ve tüketici birliklerimizin ayna komitelerde bulunmasıyla standartların daha kapsayıcı olarak hazırlanacağını düşünüyoruz." dedi.
6.10.2021Ekonomi
Bakırçay’a TSE’den güvenli kampüs belgesi
Bakırçay’a TSE’den güvenli kampüs belgesiYükseköğretim Kurulu ve Türk Standardları Enstitüsü işbirliğinde hazırlanan ‘Küresel Salgın Bağlamında Yükseköğretim Kurumlarında Sağlıklı ve Temiz Ortamların Geliştirilmesi Kılavuzu’nda yer alan koşulları yerine getiren İzmir Bakırçay Üniversitesi ‘Sağlıklı ve Güvenli Kampüs Belgesi’ni almaya hak kazandı...
14.09.2021Ege
TSE ile Cibuti Standart ve Kalite Kuruluşu arasında mutabakat zaptı imzalandı
TSE ile Cibuti Standart ve Kalite Kuruluşu arasında mutabakat zaptı imzalandıTürk Standardları Enstitüsü (TSE) ile Cibuti Standart ve Kalite Kuruluşu (DASQ) arasında standardizasyon alanında iş birliğini güçlendirmeye yönelik anlaşma imzalandı.
16.08.2021Ekonomi
EPDK, 'TSE COVID-19 Güvenli Hizmet Belgesi' aldı
EPDK, 'TSE COVID-19 Güvenli Hizmet Belgesi' aldıEnerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), yeni tip Koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında Türk Standartları Enstitüsünce (TSE) verilen "TSE COVID-19 Güvenli Hizmet Belgesi"ni almaya hak kazandı.
10.07.2021Ekonomi
TSE'den Kaliteli Ürün, Kaliteli Tüketim için Standardizasyon Semineri
TSE'den Kaliteli Ürün, Kaliteli Tüketim için Standardizasyon SemineriTürk Standardları Enstitüsü (TSE) tarafından "Kaliteli Ürün, Kaliteli Tüketim için Standardizasyon Semineri" düzenlenecek.
29.06.2021Ekonomi
Libya'ya ihracat artışı yüzde 67'ye ulaştı
Libya'ya ihracat artışı yüzde 67'ye ulaştıTürkiye'nin Libya'ya ihracatı ocak-mayıs döneminde yüzde 67 artışla 983 milyon dolara ulaştı.
15.06.2021Uzmanpara
'21. yüzyılın gençleri Ekin’de yetişiyor'
'21. yüzyılın gençleri Ekin’de yetişiyor'Ekin Anadolu Lisesi’nde, öğrencilerin 21. yüzyıl becerileriyle donatılmasına önem verdiklerini belirten Kurucu Genel Müdür Yasemin Reşitoğlu, “İletişim becerisi yüksek, çok yönlü, yaratıcı, eleştirel düşünebilen, cesur ve girişimci bireyler yetiştiriyoruz” diye konuştu.
11.06.2021Ege
HKÜ ‘Güvenli Kampüs Belgesi’ aldı
HKÜ ‘Güvenli Kampüs Belgesi’ aldıHasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ), “Küresel Salgın Bağlamında Güvenli Kampüs Belgesi”ni aldı.
9.06.2021Eğitim
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye seninle gurur duyuyor Ayşe kızım
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye seninle gurur duyuyor Ayşe kızımCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de düzenlenen Aerobik Cimnastik Dünya Şampiyonası'nda altın madalya kazanan milli sporcu Ayşe Begüm Onbaşı için sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu.
28.05.2021Siyaset
Belli oldu! İkinci el cep telefonunda yeni dönem...
Belli oldu! İkinci el cep telefonunda yeni dönem...Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TSE'nin ikinci el cep telefonu sektöründe önemli bir çalışma yürüttüğünü bildirdi. Varank, "İkinci el cep telefonu yenileme merkezleri için standartlar belirlendi, 7 firma yetkili yenileme merkezi olmak üzere başvuru yaptı." ifadelerini kullandı.
27.05.2021Ekonomi
TSE'nin 60'ıncı Olağan Genel Kurul Toplantısı 27 Mayıs'ta Ankara'da yapılacak
TSE'nin 60'ıncı Olağan Genel Kurul Toplantısı 27 Mayıs'ta Ankara'da yapılacakTürk Standardları Enstitüsü'nün (TSE) 60'ıncı Olağan Genel Kurul Toplantısı, 27 Mayıs'ta Ankara'da gerçekleştirilecek.
7.05.2021Ekonomi
TSE mülkiyetindeki taşınır ve taşınmazların satış ihalesinde düzenleme
TSE mülkiyetindeki taşınır ve taşınmazların satış ihalesinde düzenlemeTürk Standardları Enstitüsü (TSE) taşınırlarının satışı ile taşınmazlarının satış ve kiralama ihalelerinde "noterce tasdik edilmiş imza sirküleri" talep edilmeyecek.
16.04.2021Ekonomi
TSE 3 firmanın sözleşmelerini feshetti
TSE 3 firmanın sözleşmelerini feshettiTürk Standardları Enstitüsü (TSE), 3 firmanın sözleşmelerini feshederek, hizmet yeterlilik belgelerinin iptalini gerçekleştirdi.
8.04.2021Ekonomi
Akkuyu Nükleer Güç Santrali'ne TSE imzası
Akkuyu Nükleer Güç Santrali'ne TSE imzasıTürk Standardları Enstitüsü (TSE), Akkuyu Nükleer Güç Santrali (NGS) Projesi kapsamında, nükleer güvenlik kültürüne sahip teknik uzmanlarıyla inşaat, yer bilimleri, elektrik, mekanik işleriyle ilgili denetimleri sahanın tamamına hakim olarak gerçekleştiriyor.
13.03.2021Ekonomi
TSE 13 firmanın sözleşmesini feshetti
TSE 13 firmanın sözleşmesini feshettiTürk Standardları Enstitüsü (TSE), 13 firmanın sözleşmesini feshetti, bu firmaların hizmet yeterlilik belgeleri de iptal oldu.
9.03.2021Ekonomi
Tse Nedir? Tse'nin Açılımı, Görevleri Ve Kuruluş Amacı
Tse Nedir? Tse'nin Açılımı, Görevleri Ve Kuruluş AmacıHer üründe TSE damgası bulunur. Bu damganın ne işe yaradığı ve ne anlama geldiği birçok kişi tarafından merak ediliyor. Ürünlerin TSE uygun olup olmadığı insanların merak ettiği ve araştırdığı konulardan bir tanesidir. TSE Nedir? TSE'nin açılımı, görevleri ve kuruluş amacı hakkında detaylı bilgiler derledik.
17.02.2021Gündem
İkinci el telefonlar için TSE standartı: İşte detaylar!
İkinci el telefonlar için TSE standartı: İşte detaylar!Türk Standardları Enstitüsü (TSE), kullanılmış cep telefonlarının ekonomiye kazandırılması ve güvenli bir şekilde kullanılması amacıyla sertifikalandırılması, yenilenmesi ve satışa sunulması için "İş Yerleri-Cep Telefonu (ikinci el) Yenileme Merkezleri İçin Kurallar" standardını yayımladı.
17.02.2021Teknoloji
Belli oldu! İkinci el cep telefonu satışları...
Belli oldu! İkinci el cep telefonu satışları...İkinci el cep telefonu satışına ilişkin düzenlemede sona gelindi. Türk Standart Enstitüsü, standartları belirleyerek hazırladığı raporu sektörün görüşüne açtı. Yetkilendirme martta başlayacak, ilk satış için hedeflenen tarih ise haziran.
29.01.2021Ekonomi
'Çinli El Chapo' Hollanda'da yakalandı
'Çinli El Chapo' Hollanda'da yakalandıYıllık 70 milyar kazanan örgütü yöneten dünyanın en çok aranan suçlularından Tse Chi Lop, Tayvan'dan Çin'e giden uçak seferinde Amsterdam'daki aktarma sırasında yakayı ele verdi.
24.01.2021Dünya
Türkiye'nin yapı denetim sistemi 6 ülkeye örnek oldu
Türkiye'nin yapı denetim sistemi 6 ülkeye örnek olduYapı Denetim ve Deprem Mühendisliği Derneği Başkanı Nazmi Şahin, Türkiye'de 1999 depremlerinin ardından uygulanmaya başlanan yapı denetim sistemini bugüne kadar 6 ülkenin resmi olarak talep ettiğini belirterek, "Macaristan, Arnavutluk, Kazakistan, KKTC, Özbekistan ve Azerbaycan, bizim sistemimizi tüm yönleriyle kullanmak istiyor." ded
24.01.2021Ekonomi
Restoranlara 'Güvenli İşletme' belgesi verilecek
Restoranlara 'Güvenli İşletme' belgesi verilecekTSE ile Tüm Restoranlar ve Turizmciler Derneği, restoranlarda sağlıklı ortamların geliştirilmesi, hijyen koşullarının sağlanması ve enfeksiyon kontrol önlemlerinin uygulanmasına yönelik iş birliği protokolü imzaladı.
20.01.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Tse ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.