Ali Eyüboğlu

Ali Eyüboğlu

aeyuboglu@milliyet.com.tr

Tüm Yazıları

Hadise, ‘Hayat Oyunu’ adlı yeni şarkısını yayınladı. Şarkıcının, ‘Hayat Oyunu’nun klibini paylaştığı Instagram hesabında yazdıkları ilginçti:

“Hayat Oyunu şarkımı bir hikâyenin finali olarak görüyorum.

Bu şarkı tam dört sene önce sevgili Haluk Şentürk’ün (menajeri) hediyesi olarak bana geldi. Geçen süre içinde bu şarkıyı okumak için kendimi hiç hazır hissetmedim.

‘Hayat Oyunu’ neyin finali

Bu şarkının şimdi sizlerle buluşuyor olmasının elbette birden fazla sebebi var, ama en önemlisi ben kendi içimdeki bazı yarım kalan yolculukları tamamladığımı hissediyorum.

Haberin Devamı

Uzun zamandır yüreğimin tam ortasında duran camdan ok sanırım artık yok. Çünkü o kadar iyi anladım ki kazanan yok bu hayat oyununda. Kazanan da kaybediyor aslında.

Şarkıda geçen her cümle için ayrı ayrı uzun yazılar yazabilirim, ama ben ‘Hayat Oyunu’nu her dinlediğimde ne yaşarsak yaşayalım, düne değil, yarına bakmamız gerektiğini ve her gecenin bir sabahı olduğunu hatırlıyorum.

Ben bu şarkıdan güç alıyorum. Umarım sizin de kalbinize, hayatınızda bir yere dokunur bu şarkı.

‘Hayat Oyunu’ benim için ‘Küçük Bir Yol’ şarkımla başlayan duygusal sürecin final şarkısı. Elbette yine duygusal şarkılar söyleyeceğiz, ama bu şarkı hem final hem de yeni bir müzikal yolculuk başlangıcı. Bu yüzden çok heyecanlıyım ve yıllar geçse bile aynı şekilde heyecanlı olduğum için çok mutluyum.”

İşte ‘Hayat Oyunu’

Hadise’nin dört yıl beklettiği şarkının sözlerini merak ediyor olabilirsiniz. İşte Murat Güneş’in yazdığı, Volga Tamöz’ün bestelediği ve Hadise’nin okumaya hazır olmadığı için dört yıl beklettiği ‘Hayat Oyunu’nun sözleri:

(Bölüm 1)

Bir avuç hüzündü bu benim hayatım

Birazı ölümdü yaşadığım her anın

Kalbe gömüldü canı acıyan dualarla

Bir iki hazin fotoğraf kaldı duvarlarda

Her acı geçer zamanla

Şimdilik avun bununla

Mutlu ol küçük bi’ yalanla

“Bi’ daha kimse beni böyle üzemez ki” de

(Nakarat)

Nelere dayandın sen bu savaşta

Yaralı uyandın kaç gece kaç defa

Sen bunu da atlatırsın çocuğuna anlatırsın

Kazanan hiç olmadı hayat oyununda

Ne dünü hatırla ne yarına ağla

Ne dünü hatırla ne yarına ağla a-ah-ah

Haberin Devamı

(Bölüm 2)

Kaderime kızdım kederimden çok

Yüreğimin ortasında camdan bir ok

Tutunup umuduma bi’ kere bi’ kere daha

Kıyasıya yaşadım ben hep başka bi’ yol yok

(Nakarat)

Sen bunu da atlatırsın çocuğuna anlatırsın

Kazanan hiç olmadı hayat oyununda

Ne dünü hatırla ne yarına ağla

Ne dünü hatırla ne yarına ağla

‘Hayat Oyunu’ neyin finali

Mardin’de çekildi ABD’de vizyonda

Aslen Türk olan Fransız sinemacı Meta Akkuş’un yazıp, yönettiği ve yapımcılığını üstlendiği ‘Bir Dilek Tut’ filmi, 28 Haziran’da Amerika’da gösterime girecek.

Mehmet Turan Doğan’ın filmde hayat verdiği Kaan karakteriyle 2022 yılında Los Angeles Film Festivali (LAFA) tarafından ‘En İyi Genç Oyuncu Ödülü’ne layık görüldüğü ‘Bir Dilek Tut’, ailesinin taşınmasını engellemeye çalışan küçük bir çocuğun yaptıklarını anlatıyor. Çekimleri Mardin’de yapılan 2022 yapımı filmin kadrosunda Altan Erkekli ve Vildan Atasever gibi deneyimli isimlerin yanı sıra Ceren Reis, Melis Giz Cengiz, Melis Kara, Arda Kalaycı, Berfu Mutlu ve Seda Arpat gibi çocuk oyuncular var.

Haberin Devamı

GÜNÜN SÖZÜ: “Mutlu olmak istiyorsan, bir amaca bağlan; insanlara ya da eşyalara değil.” (Albert Einstein)