Engin Uğur Ağır

Engin Uğur Ağır

enginuguragir@gmail.com

Tüm Yazıları

12 Mayıs’taki yazımda, belediye başkanlarının hem olumlu hem de olumsuz yönlerini gündeme getirmiş, ileriki süreçte başarılı çalışmalarının artmasını temenni etmiştim. Bugün de İzmir Büyükşehir, Gaziemir ve Denizli Büyükşehir belediyelerinin vatandaşı rahatlatan yeni hizmetlerinden söz edeceğim.

★★★

Önce İzmir Büyükşehir Belediyesi. Başkan Cemil Tugay, bir seçim vaadini daha hayata geçirmenin mutluluğu içinde. Artan ekonomik krizde vatandaşın sağlıklı, lezzetli ve uygun fiyata yemek yemesine olanak sağladığı ilk Kent Lokantası Kemeraltı’nda hizmete açtı. Ayrıca öğrencilerin eğitimine destek olmak amacıyla ilk taksitlerini de hesaplarına yatırdı.

Haberin Devamı

★★★

Lokantalarının sayısını artıracaklarını, ihtiyaç sahiplerinin yanında olduklarını belirten Tugay, “Hafta içi saat 11.30’dan itibaren hizmet verecek lokantamızda dört çeşit yemek 50 lira. Özellikle gençler, öğrenciler ve emekçilerin günlük yemek masrafına destek olmaktan sevinçliyiz, Lokantamız İzmir’e hayırlı, olsun, sayılarını geçen sürede daha da artıracağız” dedi.

★★★

Bu arada Tugay, Üniversite Eğitim Desteği projesi kapsamında ikinci taksit tutarı 1875 lirayı da öğrencilerin hesaplarına yatırdıklarını kaydetti. 5 bin 398 öğrenciye 10 milyon 121 bin 250 liralık katkı sunduklarını söyleyen Tugay, gençlerin her alanda yanında olacaklarını  belirtti, “Başarılar dilerim” diye konuştu.

Halkına dokunan kendisi kazanır

★★★

İzmir’in Gaziemir Belediyesi de kurduğu CV Bank sayesinde iş arayanlar ile personel arayan arasında köprü görevine başladı. CV Bank birimi sonunda, ülkemizin en büyük sorunu işsizlikle mücadele eden vatandaşa destek verdi, mayıs ayında toplam 94 yurttaşı işe yerleştirmeye aracı oldu. Gaziemir Belediye Başkanı Ünal Işık, CV Birimi’ndeki hizmetleri geliştirerek daha etkin ve verimli hale getireceklerini ifade etti, “Ege Serbest Bölgesi ve Sarnıç’ta faaliyet gösteren firmalar başta olmak üzere, İzmir’deki ve çevre şehirlerdeki işletmelerin insan kaynaklarıyla ilişki kuran birimimiz, vatandaşın yeni işine kavuşmasına aracılık ediyor” şeklinde konuştu.

Haberin Devamı

★★★

Şimdi de Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu’nun hizmetlerinden bahsetmek istiyorum. Seçim öncesi söz verdiği “bir elin verdiğini diğer el görmeyecek” anlayışı ile hayata geçirdikleri Horoz Kart’ın Merkezefendi ve Pamukkale’de dağıtıldığını, bayramdan sonra da diğer ilçelerde sürdürüleceğini müjdeleyen Çavuşoğlu, yeni doğum yapan annelere verdikleri 4 bin liranın yüklü olduğu Horoz Kart’ın da bayramdan sonra hayata geçirileceğini belirtti, “Horoz Kart ile küçük esnaf kazanacak” diye konuştu.

★★★

Denizli Büyükşehir Belediyesi ve Denizli Su ve Kanalizasyon İdaresi’nde görev yapan kamu görevlilerini kapsayan Sosyal Denge Tazminatı Sözleşmesi’ni de bayram öncesi imzaladıklarını, şimdiye kadar yüzde 80 uygulanan SDS’yi yüzde 110’a yükselttiklerini söyleyen Çavuşoğlu, bir güzel haber de işçilere verdi, “Emekçilerimizin maaşlarında da iyileştirmeye gideceğiz. Şehrimize hizmet eden bütün kardeşlerimizle beraber daha güzel bir Denizli’yi yaratacağız” diye konuştu.

★★★

İzmir, Gaziemir ve Denizli’de halkın menfaatine destek olan gelişmelerden bahsettim. Belediye başkanlarının işi seçmenine hizmettir, onların giderlerine katkı koymayı hiçbir zaman unutmamalı. Yaşanan bu ekonomik krizde bir nebze olsun yanlarında bulunmak güzel davranış. Bundan sonra da tüm başkanların bu tür uygulamaları hayata geçirmelerini öneriyorum. Vatandaşına dokunan, yanında bulunan sonunda kendi kazanır…