Eren Aka

Eren Aka

eren.aka@milliyet.com.tr

Tüm Yazıları

Erciyes Anadolu Holding ile Kayseri OSB Teknik Koleji arasında, Eğitim Atölyesi İş Birliği Protokolü, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın katıldığı törenle imzalandı.

Erciyes Anadolu Holding ve bağlı markaları İstikbal, Bellona, Mondihome, Boyser ve Doqu Home ile Kayseri OSB Teknik Koleji arasında imzalanan protokol, Erciyes Anadolu Holding tarafından Kayseri OSB Teknik Koleji bünyesinde; 30 döşeme ünitesi, 12 dikiş makinesi, 1 yatak kenar kapama makinesi ve bu makinelere ait yardımcı ekipmanların bulunduğu bir eğitim atölyesi kurulmasını öngörüyor. Erciyes Anadolu Holding ve Kayseri OSB Teknik Koleji arasında Eğitim Atölyesi İş Birliği Protokolü imza törenine, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç da katıldı. Büyükkılıç, törende, “İkinci yüzyıl diye nitelendirdiğimiz Cumhuriyet’imizin hem yüzüncü yıl dönümünü hem de Cumhuriyet Bayramı’nı bir kez daha tebrik ediyorum” diye konuştu. Bu önemli ve anlamlı imzaları çok önemsediklerini kaydeden Büyükkılıç, “Hem Erciyes Anadolu Holding’imiz hem Organize Sanayi’mizin kıymetli teknik kolejimiz hem de Millî Eğitim’imiz burada hayırlı bir imza töreninde bulunuyorlar, bizler de şahitlik yapıyoruz. Millî Eğitim Bakanlığı’nın da talimatlarıyla bu çalışmaları daha da artırarak, devam edeceğiz” dedi.

Haberin Devamı

Kayseri’ye eğitim atölyesi kuruluyor

KAYMEK ile nitelikli eleman konusunda gayret gösterdiklerini anlatan Başkan Büyükkılıç, şunları söyledi: “Kayseri Büyükşehir Belediyesi olarak KAYMEK bünyesinde gereksinimlere cevap verecek anlayış içerisinde çalışmalarımızı yapıyoruz, nitelikli eleman yetiştirme yönünde gayret gösteriyoruz. Kariyer Merkez’imiz de tüm bu kurum ve kuruluşlarımızla iş birliği halinde bu alanda yaptığı çalışmalarla iş arayan kardeşlerimize niteliğine, vasfına uyan yaklaşım içerisinde katkı sağlamaya özen gösteriyor. Bunu üniversitelerimiz, kurum ve kuruluşlarımızla iş birliği yapmak suretiyle bir zenginlik oluşturuyoruz.”

‘Gururumuzdur’

Kayseri’nin üreten bir şehir, bu anlamda kimseye yük olmayan, yük çeken, huzurlu ve güvenli bir liman olduğuna vurgu yapan Büyükkılıç, şunları kaydetti: “Şehrimizin, insanımızın kıymetini bilmeliyiz. Büyükşehirlerin konforunu yaşatan, büyükşehirlerin sıkıntısını yaşatmama yönünde herkesin gayret gösterdiği güzel bir şehir, kadim bir şehir, üreten bir şehir, ihracata elinden geldiği kadar destek veren bir şehirdir. İSO 500’ün ikinci etabında da 15 firmamız var, içerisinde 2 tane de Erciyes Anadolu Holding’imizin kuruluşu var, sizleri tebrik ediyoruz, tüm firmalarımızı tebrik ediyoruz, onlar bizim gururumuzdur. Gerek Büyükşehir, gerekse ilçe belediye başkanları el ele, gönül gönüle size nasıl hizmet etmemiz gerekirse bu konuda biz sizin hizmetkârınızız.”

Haberin Devamı

Kayseri’ye eğitim atölyesi kuruluyor

‘Sanayimiz emrinde’

OSB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yalçın ise OSB Teknik Koleji hakkında bilgi verdi. Yalçın, şöyle konuştu: “Bizim hedefimiz ilmin yanında fabrikanın kokusunu alan, gerçekten deneyimli, bilgili yavrularımızın yetiştirilmesi, bu sanayiye kazandırılması. Hayırsever iş adamımız Mehmet Altun amcamızdan 3 tane okul sözü aldık. Yani organize sanayi bölgemiz üretimin merkezi olmasının yanında inşallah eğitimin de merkezi olacak. Biz eğittiğimiz öğrencilerimizi sanayimizle buluşturursak bu ülke endüstri anlamında zirveye çıkacak. İnşallah bu proje hayırlara vesile olur.”

Haberin Devamı

Erciyes Anadolu Holding CEO’su Alpaslan Baki Ertekin de faaliyet gösterdikleri 8 sektörden 5’inde lider olduklarını ve en ileri teknoloji, en iyi altyapı ve en iyi insan kaynağının bu holdingde bulunduğunu bildirerek, bu kaynakların tamamının Kayseri sanayisinin emrinde olduğunu söyledi. Erciyes Anadolu Holding Yatırım, İştirakler ile İş Geliştirme ve İnsan Kaynaklarından Sorumlu CEO Yardımcısı Murat Aksu ise konuşmasında, Kayseri’de en büyük işveren konumunda olduklarını, sene başından bu yana bin 108 mavi yakalı personeli işe aldıklarını, mesleki eğitime de katkı sunduklarını anlattı.

Kayseri İl Millî Eğitim Müdürü Bahameddin Karaköse de protokolün hayırlı olmasını dileyerek, şöyle konuştu: “Biz çocuklarımızı hayata hazırlarken tabii ki onları iyi insan ama aynı zamanda da çağın ihtiyaçlarına uygun donanımlara sahip olarak yetiştirmek istiyoruz. Onları ilgi ve yetenekleri doğrultusunda yönlendirebilmemiz çok önemli. Temel politika eğitimin tüm alanlarında olduğu gibi mesleki eğitim alanında da niteliği artırabilmek. Mesleki eğitimde en önemli süreç pratikle teoriyi birleştirebilmek. Bugünkü yapılacak protokol de böyle bir örnek teşkil ettiği için önemli.”

Konuşmaların ardından Erciyes Anadolu Holding ve Kayseri OSB Teknik Koleji arasında Eğitim Atölyesi İş Birliği Protokolü imza töreni gerçekleştirildi. İmza töreni sırasında konuşan Başkan Büyükkılıç, “İmzaları atarken hayırlı olsun diyoruz. Sosyal sorumluluk bağlamında şehrimizle ilgili hangi konuda talebimiz olsa bu yönde desteklerini esirgemeyen Erciyes Anadolu Holding’imizin kıymetli yönetim kurulu üyesi ve CEO’su olan Alpaslan Bey’in şahsında tüm ekibine şehrimiz adına teşekkür etmek istiyorum” dedi.

ŞiKAYET VAR!

Kayseri’ye eğitim atölyesi kuruluyor

Başkan Tarhan’dan skandal kutlama!

Mersin’in Mezitli ilçesinde oturan okurlarımız, “Mezitli Belediyesi, Cumhuriyet’imizin 100. Yılı kutlamaları kapsamında Yıldırım Mayruk ile Koşar Adım Cumhuriyet defilesi düzenledi. Defilenin ardından mankenlere ve moda tasarımcısı Barbaros Şansal şerefine Başkan’ın düzenlediği eğlencede, İzmir Marşı söylenirken modacı Şansaľın yaptığı el hareketine alkış ve tempo tutarak eşlik etti. Mezitli böyle bir yer değil! Başkan’ın bir an önce bizleri ve kamuoyunu aydınlatmasını bekliyoruz. Bu duruma nasıl sessiz kalıp alkış tutabildi” diye yakındılar. Okurlarımızın şikâyetinden sonra görüntüleri izleyince şaşkına döndüm. Başkan, karşısında el hareketi yapan modacıyı alkışlamaya devam ediyor. Bakalım haberimizden sonra görüntüleri izleyen Cumhuriyet Halk Partisi yetkilileri ve Başkan Neşet Tarhan, nasıl bir açıklama yapacak?

Kayseri’ye eğitim atölyesi kuruluyor

Müzisyenler yetişiyor

Trabzon Ortahisar Belediyesi’nin, Ortahisar Halk Eğitim Müdürlüğü ile Hayat Boyu Öğrenme Programı kapsamında her yıl ortaklaşa düzenlediği kültür ve sanat kursları bu alanda eğitim almak isteyenlerin imdadına yetişiyor. Hüseyin Kazaz Kültür Merkezi’nde bu sene keman ve piyano dalında düzenlenen kurslara 60 kursiyer katılıyor. Yeterli sayıya ulaşılması halinde el sanatları, satranç ve resim dalında da kurslar açılacak. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, bugüne kadar çok sayıda kursiyerin kültür ve sanat kurslarını bitirdiğini dile getirdi. Genç, gerek profesyonel olarak, gerekse hobi amaçlı bütün vatandaşların ilgi duydukları alanda kurslara katılarak yeteneklerini pekiştirebileceğini söyledi.

Kayseri’ye eğitim atölyesi kuruluyor

Bir tıkla iş imkânı

Eskişehir Odunpazarı Belediyesi, dijital belediyecilik uygulamalarına devam ediyor. Artık iş başvuruları dijital ortamda yapılıyor. Belediye, geleneksel yöntemlerden dijital çözümlere geçiş yaparak, kâğıt israfını en aza indiriyor ve zaman tasarrufu sağlıyor. Belediyeye iş başvurusunda bulunmak, artık bir tık kadar yakın ve kolay. İş başvurusunda bulunmak için belediyeye gitmeye gerek yok. Odunpazarı Belediyesi’nde iş başvuruları artık dijital ortamda gerçekleşiyor. Böylece hem zamandan hem de kâğıttan tasarruf sağlanıyor. Odunpazarı Belediyesi’ne iş başvurusunda bulunmak isteyen vatandaşlar, bu başvuruyu kâğıt ve belgelerle yapmak yerine, dijital web uygulaması üzerinden kolayca yapabiliyor. Bu dijital platform, iş başvurularını anında alarak, hızlı bir şekilde değerlendirebilmek ve bir özgeçmiş havuzu oluşturmak için de kullanılıyor.

Kayseri’ye eğitim atölyesi kuruluyor

Ataşehir belediyesi kick boksta iddialı

Türkiye Kick Boks Federasyonu’nun düzenlediği 29 Ekim Cumhuriyet Kupası’na, 6 sporcuyla katılan Ataşehir Belediyesi Kick Boks takımı, 4 altın ve 1 bronz madalya alarak yüksek bir başarı elde etti. 60 kilo kick light branşında Gülşah Tikicieri, 48 kilo Lowkick branşında Sümeyye Kuzu, 50 kilo kick light branşında Rabia Utançlı, 65 kilo kick light branşında Nehir Aktaş altın madalya, 75 kilo kick light branşında ise Ekin Yazıcı bronz madalya aldı.

Kayseri’ye eğitim atölyesi kuruluyor

Kapılarını üniversite öğrencilerine açtı

Küçükçekmece Belediyesi, son günlerde öğrenci yurtlarında meydana gelen gıda zehirlenmesi haberleri sonrasında harekete geçerek, aşevinin kapılarını üniversite öğrencilerine açtı. 1 Kasım’dan itibaren Küçükçekmece Belediyesi, Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nde üniversite öğrencilerine ücretsiz yemek imkânı sağlayacak. Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi, sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı: “Aşevimizin kapılarını öğrencilerimize açıyoruz. Haberlere de yansıyan, ilçemizde bulunan bir öğrenci yurdunda yaşanan gıda zehirlenmesi ile ilgili süreci yakından takip ediyorum. Çok şükür evlatlarımızın durumları iyi. 1 Kasım tarihinden itibaren Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğümüzün içerisinde bulunan aşevimizin kapılarını çocuklarımıza açıyor, onları ağırlamaya başlayacağımız haberini de ilk sizinle paylaşmak istiyorum. Her zaman yanınızdayım evlatlarım.”

Kayseri’ye eğitim atölyesi kuruluyor

Ev sahipliği etti

Ayvalık’ta, Ayvalık Belediyesi Cunda Arkadeniz Plajı’nın ev sahipliği ettiği Türkiye Yelken Federasyonu’nun Yelken Ligi 1. Ayak Techno 293 Yarışları, Cumhuriyet’in 100. Yıl coşkusu ile sona erdi.4 gün süren yarışlarda her yaş kategorisinden yüzlerce sporcuyu Ayvalık’ın mavi sularında ve meşhur rüzgârında kendi kategorilerinde madalya yarışı ve millî takıma seçilme mücadelesi verdi.29 Ekim’de Cumhuriyet’in 100. Yılı’nın kutlandığı gün gerçekleştirilen ödül töreni, Kaymakam Hasan Yaman, Belediye Başkanı Mesut Ergin, ilçe protokolü, sporcular, aileleri ve vatandaşların katılımıyla gerçekleştirildi.

Üreten Muratpaşa

Antalya’da, Muratpaşa Belediyesi, atölyeleri, bitki üretim tesisleri, asfalt plenti, aşeviyle ilçe sakinlerine sunduğu hizmetlerin yüzde 80’ini öz kaynaklarıyla üretiyor. Belediye Başkanı Ümit Uysal, “Her kuruş vergiyi, Muratpaşa’da yaşayan tüm komşularımızın yaşamına döndürüyoruz” dedi.  Muratpaşa Belediyesi, Başkan Ümit Uysal’ın “Üreten Belediye” hedefiyle büyük bir dönüşüm yaşadı.

Siz sorun yetkililer yanıtlasın

Sevgili okurlar! Yaşadığınız şehirde, sokağınızda, cadde ve kaldırımlarda gördüğünüz aksaklıkları, trafikte karşılaştığınız sorunları, yaşadığınız problemleri sorumlulara duyurmak, şikâyetlerinizi onlara iletmek ve çözüm bulunmasını istiyorsanız, bize iletin. 0530 954 59 59 numaralı telefonumu günün her saatinde arayabilir, whatsapp’tan veya eren.aka@milliyet.com.tr elektronik posta adresine şikâyetinizi fotoğraflarıyla birlikte iletebilirsiniz...