Ulusal Mavi Bayrak Ayvalık’ta göndere çekildi

26 Temmuz 2021

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, TÜRÇEV tarafından Ayvalık Paşa Limanı Adası’nda gerçekleştirilen Ulusal Mavi Bayrak Töreni’ne katıldı. Törende, ülkemizde dalgalanacak olanların tümünü temsilen, Paşa Limanı Sahili’nde Mavi Bayrak göndere çekildi.

Ulusal Mavi Bayrak Töreni, Türkiye Çevre Eğitim Vakfı (TÜRÇEV) tarafından Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde bulunan Paşa Limanı Plajı’nda düzenlendi. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin altyapı ve arıtma seferberliği sayesinde; 2019’da 22 olan Mavi Bayrak sayısı 2020’de 31’e, 2021’de ise 36’ya çıktı. Büyükşehir Belediyesi’nin insan ve çevreye saygılı yatırımlarıyla mevcut 7 halk plajı bir kez daha Mavi Bayrak alırken, Erdek Bakraç Plajı ve Erdek Dalyan Plajı da Mavi Bayrak sahibi olarak sayı 9’a çıkarıldı. Balıkesir yine; Antalya, Muğla, İzmir ve Aydın’ın ardından Türkiye’de en fazla Mavi Bayrak’a sahip 5’nci il olurken, Türkiye ise yeniden dünya 3’üncüsü oldu.

‘Sayımızı artıracağız’

Törende konuşan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, tertemiz bir kent için çalıştıklarını belirterek, şunları söyledi: “TÜRÇEV’e çok teşekkür ediyorum, her zaman Büyükşehir Belediyemiz ve ilçe belediyelerimizle uyumlu bir şekilde çalışarak yol gösterici oldular. Balıkesir’imizin, 36 Mavi Bayrağı oldu bu sayıyı daha da artıracağız. Ayvalık bizim için ayrı bir güzel, ayrı biz özel. Aynı zamanda en yüksek turistik yatak kapasitesi olan ilçemiz. Emeklerinden dolayı Ayvalık Belediye Başkanımıza teşekkür ediyoruz. Dünyanın en kıymetli şeyi ve yaşamın başlangıcı olan suyu korumamız, kirletmememiz gerekiyor. Balıkesir olarak iddialıyız. TÜRÇEV sayesinde de bunları tescilliyoruz. 6 ilçe belediye başkanımızda burada kendilerine de yaptıkları hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum.”

Asfaltsız yol, kaldırımsız sokak kalmıyor

Ankara Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, ilçede devam eden alt yapı çalışmalarını yerinde inceledi. Yaşar, “Göreve geldiğimizde amacımız altyapı konusunda eksiksiz bir ilçe yaratmaktı. Bu hedefi büyük oranda başarmış durumdayız” dedi. Yenimahalle Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, ilçe genelinde alt yapı çalışmaları için gece gündüz mesai yapıyor. Sıcak havaları da fırsat bilen ekipler, kimi sokaklarda asfalt serimi yaparken kimi sokaklarda da bordür ve tretuvar çalışmalarını sürdürüyor. Yenimahalle’de alt yapı çalışmalarına hızla devam edildiğini belirten Başkan Yaşar, “Ekiplerimiz, ilçemizde kaldırımsız sokak, asfaltsız yol kalmaması adına aralıksız çalışıyor. Ekiplerimiz vatandaşlarımızın rahatı için alt yapı çalışmalarına yoğunluk veriyor. Yenimahalle’de vatandaşın talep ettiği noktalarda alt yapı çalışmalarını yürütüyoruz. Bunun yanında yeni yapılaşmanın olduğu bölgelerde yol açımı, kaldırım, bordür ve tretuvar düzenlemesi gibi işlemleri sürdürüyoruz. Ekiplerimiz, yılın her mevsiminde vatandaşlarımızın sıkıntı yaşamaması, temiz ve güvenli yollarda seyahat edebilmesini hedefleyerek çalışmalarını yıl boyunca sürdürecek” dedi.

Yazının devamı...

‘Entegre Rapor Çalışması’ yapan ilk belediye oldu

23 Temmuz 2021

Kadıköy Belediyesi’nin planlanan hizmetlerin ne kadar yerine getirildiğini ve kamu kaynaklarının doğru kullanımını ölçümleyen 2020 Entegre Raporu yayınlandı. Rapor dünyada başka bir yerel yönetim tarafından henüz hazırlanmadığı için, belediyeler arasında tek olma özelliğini taşıyor.

Entegre Rapor, bir kurumun stratejisinin, performansının ve hedeflerinin kısa, orta ve uzun vadede ne gibi çıktılar, değerler yaratabileceğinin açıklaması olarak tanımlanıyor. İlki 2018’de yayınlanan ve 2020 yılında güncellenen raporda hem sosyal destek, sağlık, kültür, ekoloji, kentleşme, afet ve acil durum gibi hizmetlerde nasıl değer yaratılabildiği anlatılıyor hem de ilçenin demografisi inceleniyor.

Amaç yaşam kalitesini artırmak

İlki ARGE Danışmanlık desteği ile 2018’de hazırlanan Entegre Rapor’un 2020 yılına ait bu güncel versiyonunda yerel yönetimlerin temel amacının insanların yaşam kalitesini artırmak olduğu düşüncesi öne çıkıyor. Kadıköy nüfusunun detaylı bir şekilde incelendiği raporda belediyenin mevcut olanakları, hedeflerin hayata geçirilmesi için yaptığı çalışmalar ve çalışmalar sonucunda yarattığı değerler “OECD Daha İyi Yaşam Endeksi” ve “Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları” ilkelerine göre ölçümlendi.

‘Küresel amaçlarla uyumlu’

Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı, rapora ilişkin yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “Kadıköy Belediyesi’nin stratejik yaklaşımı her zaman küresel amaçlar gözetilerek, onlarla uyumlu hale getirilmiş ve küresel gündemlerle örtüşen, o gündemleri destekleyen bir yaklaşımla oluşturularak Kadıköylülerin izleme ve değerlendirilmelerine sunulmuştur. Yayınladığımız Entegre Rapor’la kurumumuzun gelecek vizyonunu bütüncül bir yaklaşımla sunuyor ve somut göstergelerle, izleme ve değerlendirme süreçlerimizi güçlendirdiğimizi düşünüyoruz. Bu vesileyle, ‘yaşam kalitesine değer katma’ hedefimizde katkısı olan tüm paydaşlarımıza ve raporun oluşmasında emeği ve fikri geçen herkese teşekkür ederim.”

Yazının devamı...

Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali başlıyor

19 Temmuz 2021

22. Uluslararası İstanbul Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali, Kovid-19 salgınının devam etmesi nedeniyle yabancı ülkelerden kısıtlı sayıda kültür ve sanat elçisinin katılımıyla gerçekleşecek.

UNESCO’ya bağlı CIOFF’un  (Uluslararası Folklor Festivalleri ve Geleneksel Sanatlar Organizasyon Konseyi) A Kategorisi’nde yer alan, Türkiye’nin ilk ve tek uluslararası festivali olma özelliğini elinde bulunduran Uluslararası İstanbul Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali bu yıl halkla 24–31 Temmuz tarihleri arasında buluşacak.

65 ülkeden 367 sanatçı katılacak

Uluslararası alanda pek çok başarıya imza atan ve yedi kez “Dünyanın en iyi kültür ve sanat festivali” seçilen Uluslararası İstanbul Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali bu yıl da Kovid-19 salgının gölgesinde gerçekleşecek. Festivalin omurgasını oluşturan “Uluslararası Altınköprü Halk Dansları Yarışması” gibi önemli etkinlikler bu yıl dijital ortamda online olarak yapılacak. 65 ülkeden, 367 sanatçının katıldığı festivalde beş sergi ve iki konser programının yanı sıra Uluslararası Heykel Sempozyumu, Uluslararası El Sanatları Çalıştayı – Atölye Bayramı, Uluslararası Altınköprü Çağdaş Dans Yarışması, Uluslararası Altınköprü Halk Dansları Yarışması ve Uluslararası Kukla Gösterileri yer alacak.

Deniz üzerindeki gösteriler nefesleri kesecek

Festival kapsamında bu yıl gerçekleşecek konserlerde ise Fatih Erkoç ve İskender Paydaş ve Senfoni Orkestrası sahne alacak. Uluslararası pek çok önemli etkinliğe ev sahipliği yapacak olan 22. Uluslararası İstanbul Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali görsel etkinlikleriyle de fark yaratacak. 28 Temmuz Çarşamba günü Sinanoba sahili'nde gerçekleştirilecek olan denizde kortej, su ve dans gösterisinin festivale damgasını vurması bekleniyor.

Yazının devamı...

Çukurova’da havuzlar çocuklarla şenlendi

16 Temmuz 2021

Çukurova Belediyesi’nin düzenlediği yüzme kursları Başkan Soner Çetin’in katıldığı törenle başladı.

Hayalpark’taki törende çocuklara hitap eden Başkan Çetin, “Artık okullar kapandı, pandemi önlemleri gevşetildi, şimdi yüzme öğrenme ve eğlenme zamanı. Pandemi nedeniyle yüzde 50 kapasiteyle ikursların veriliyor olmasına rağmen ilgi çok fazla” dedi. Başkan Soner Çetin, çocukların yüzme öğrenmesiyle kanallarda boğulma olaylarının çok aza indiğine dikkat çekti.

10 bin kişiye ücretsiz kurs

Pandemi nedeniyle geçen yıl kısıtlamalardan dolayı yüzme kurslarının biraz sekteye uğradığını söyleyen Başkan Soner Çetin, “Her yıl 10 binin üzerinde ücretsiz yüzme eğitimi verirken, geçen yıl bine ulaşmadı. Çünkü havuzlarımız kısa sürelerde hizmet verdi. İlgi çok fazla olmasına rağmen koşullar elvermedi. Bu yıl yüzde 50 ile hizmet verebiliyoruz. Şu anda 2 bin 500’den çocuğumuza eğitim veriyoruz. Bu sezon zor koşullara karşın 5 binin üzerinde çocuğumuza yüzme öğreteceğiz. Her yıl yaz aylarında çocuklarımızın kanallarda baraj gölünde boğulma haberlerini okuyoruz. Ama son dönemlerde bu azaldı. Hatta içimizi yakan böyle haberlere hiç rastlamıyoruz. Çünkü başta belediyemiz olmak üzere, isteyen her çocuğumuza ücretsiz yüzme eğitimi veriliyor” dedi.

Başkan Çetin, Çukurova Belediyesi Park Vadi tesislerinden bahsettiği konuşmasına, “Burada bölgenin su oyun parkı var. Çok amaçlı toplantı salonları bulunan bu tesiste Türkiye’nin ilk kadın yaşam merkezi var. Yakın zamanda Park Vadi tesislerinde çocuklar için su oyun parkı ilave edildi, açılışını yapacağız” sözleriyle devam etti.

Bunların dışında çocukların çok sevdiği, gönlünce eğlendiği dört su oyun parkının bulunduğunu kaydeden Başkan Çetin, “Çukurova ilçesinde çocuklarımızın çok mutlu olmasını istiyoruz. Buradaki hocalarımız uzman kişiler. Yüzme öğreneceksiniz. Biz ayrıca engelsiz havuz tahsis ettik ve engelli çocuklarımızın hizmetine açtık” şeklinde konuştu. Konuşmasının ardından çocuklarla ve velilerle sohbet etti.

'Büyükşehir Sahada' uygulaması devam ediyor

Yazının devamı...

İstanbulluları bekliyor

12 Temmuz 2021

Türkiye'nin en önemli endüstriyel kültür miraslarından biri olan Kadıköy'deki tarihi Hasanpaşa Gazhanesi, yaklaşık 7 yıllık bir sürenin ardından “Müze Gazhane” adıyla yeniden hizmete açıldı.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından açılışı gerçekleştirilen Gazhane bünyesine 6 sergi/müze salonu, 2 tiyatro/konser salonu, performans stüdyoları kütüphane, İstanbul Kitapçısı, 3 yeme içme alanı, atölyeler, ortak çalışma alanları ve kapalı otopark barındırıyor.  Açılışta İmamoğlu’na, Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı ile Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel de eşlik etti. Açılış öncesinde, İBB Kent Orkestrası ile prodüktörlüğünü ve yaratıcılığını Lalin Akalan’ın üstlendiği “Chromas Korosu , Amir Ahmedoğlu ve Tolga Böyük” işbirliğinde gerçekleşen canlı görsel-işitsel koro performansı sergilendi.

Sanata ve bilime ışık tutacak

Hasanpaşa Gazhanesi’nin bilime ve sanata ışık tutacağını söyleyen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Müze Gazhane’yi, kültür-sanat yaşamına katmanın keyfini ve gururunu yaşıyoruz. Yıllar boyu İstanbul'a enerji veren ve ışık olan Hasanpaşa Gazhanesi, bundan böyle kültüre, sanata ve bilime ışık olacak. Rahmetli Afife Batur Hocamıza, İTÜ Mimarlık Fakültesi öğretim üyelerinden Gülsün Tanyeli'ye, Yıldız Salman'a, Deniz Aslan'a, Sevim Aslan'a ve Gazhane Çevre Gönüllüleri’ne de teşekkür ediyorum” diyen İmamoğlu, Batur’un adının kompleks içindeki kütüphaneye verildiğini duyurdu.

Topbaş’a teşekkür etti. Yeni vizyonla ve planlamayla Hasanpaşa Gazianesi'ni, kültür, sanat ve bilim kampüsüne dönüştürdüklerini söyleyen İmamoğlu, "Daha sonrasında göreve geldiğimizde, kaba inşaatı büyük oranda tamamlanmış olan ve açıkçası süreci belirsiz halde bulduğumuz o dönemin genelde yaşadığımız, bütçe ve imalat dengesi sıkıntısını da kısa sürede aşarak, işi hızlandırdık. Ve gerçekten değerli bir yeni vizyonla ve planlamayla Hasanpaşa Gazianesi'ni, bugün gördüğünüz kültür, sanat ve bilim kampüsüne dönüştürdük” ifadelerini kullandı.

Yedikule Gazhanesi, restore edilecek

Yedikule Gazhanesi’ninde restore edileceğini duyuran İmamoğlu, “Farklı disiplinlerle bir arada çalışmaya imkan veren 32 bin metrekarelik bu kampüsün, yeni bir sanatsal merkez haline gelecek. Atıl durumda olan Yedikule Gazhanesi’nde de restorasyon çalışmalarına başladığımızı ve  İstanbulluları yine çok değerli bir kültür-sanat alanıyla, müze alanıyla buluşturacağımızı da İstanbullulara müjdelemek istiyorum. ”dedi.

Yazının devamı...

Teksin Uygulaması hayatı kolaylaştırıyor

9 Temmuz 2021

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Türkiye’nin en kapsamlı belediye mobil uygulaması olan “Teksin Mersin”in lansmanını CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla gerçekleştirdi.

Lansmanda konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, “Teksin benim yol arkadaşım. Teksin benim başdanışmanım. Teksin benim belediye çalışmaları içerisinde en güvendiğim çalışma arkadaşım. Teksin, Başkan’ın vatandaşla arasındaki köprüyü oluşturan bir yapı. Vatandaşlarımızın da sığınacağı liman. Vatandaşlarımızın dert babasıdır Teksin” dedi. Başkan Seçer, “Birkaç cümleyle Teksin’i anlatmak istiyorum. Teksin benim yol arkadaşım. Teksin benim başdanışmanım. Teksin benim belediye çalışmaları içerisinde en güvendiğim çalışma arkadaşım. Bana ölçümleri yapan, sokakta vatandaşla konuşan, onların derdini bana aktaran, onları raporlayan, onları rakamlara döken anketör. Teksin, Başkan’ın vatandaşla arasındaki köprüyü oluşturan bir yapı. Vatandaşlarımızın da sığınacağı liman. Vatandaşlarımızın dert babasıdır Teksin. Mersin Büyükşehir Belediyesi’ni cebinizde taşıyabilir ve hayatınızı kolaylaştırabilirsiniz” dedi.

‘Ulaşım’ sekmesi hayatı kolaylaştırıyor

“MESKİ” sekmesinden vatandaşlara Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü’yle ilgili işlem yapma ve gelişmeleri takip etme fırsatı sunan uygulama, “Ulaşım” sekmesiyle de hayatı kolaylaştırıyor. “Ulaşım” sekmesine giren vatandaşlar, beklediği belediye otobüsünün nerede olduğunu ve ne zaman geleceğini tek tuşla öğrenebilirken, hattaki araçlara ve güzergâhlara dair de bilgi edinebiliyor. Belediye otobüslerinin hareket saatlerine ve ulaşım ücretlerine kadar ulaşımla ilgili tüm detaylara bu sekmeden ulaşabilen vatandaşlara taksi durakları ve okul servisleriyle ilgili de bilgi sunuluyor. Sekmede özellikle ‘Kayıp Eşya’ bölümü dikkat çekiyor. Otobüslerde eşyalarını unutan vatandaşların başvurabileceği noktalar bu bölümde yer alıyor.

Teksin’in giriş ekranında 4 sekme yer alıyor

Lansmanda özellikleri anlatılan Teksin uygulamasının giriş ekranında “Belediye”, “MESKİ”, “Kent Rehberi” ve “Ulaşım” sekmeleri yer alıyor. “Belediye” uygulamasında talep ve şikâyet, Alo 185, belediye, hizmetler ve e-belediye sekmelerinden işlemlerini kolayca gerçekleştirebilen vatandaşlar, belediyeyle ilgili aradığı tüm bilgilere de uygulamadan hızla erişebiliyor. ‘Hizmetler’ sekmesinde Mahalle Mutfakları’ndan Halk Kart’a, 1 Ekmek 1 Çorba’dan Dosthane hizmetine kadar birçok hizmetle ilgili detaylı bilgiye ulaşabilen vatandaşlar, “Kent Rehberi” sekmesinden ise Mersin’i keşfedebiliyor.

Yazının devamı...

Yüreğir’de ‘Arabada Sinema Günleri’

5 Temmuz 2021

Yüreğir Belediyesi’nin yaz akşamlarının vazgeçilmezi ‘Arabada Sinema Günleri’ etkinliği başladı. 30 Haziran Çarşamba günü ‘Müslüm’ filmiyle başlayan etkinlik yaz boyunca devam edecek.

Yüreğir Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü’nün korona virüs salgını nedeniyle ‘Arabada Sinema Günleri’ne dönüştürdüğü nostaljik yazlık sinema etkinliği, 30 Haziran Çarşamba günü yeniden Adanalılarla buluştu. Bir bölümü Yüreğir’de çekilen ve merhum sanatçı Müslüm Gürses’in hayatını anlatan ‘Müslüm’ filmiyle başlayan etkinlik yaz boyunca her çarşamba akşamı farklı film gösterimleriyle devam edecek.

Yüreğir Millet Bahçesi’nde kurulan dev ekranda yapılacak gösterimle, sinemaseverler araçlarından inmeden film izleme keyfi yaşıyor. Dev ekranda izledikleri filmin sesini araçlarındaki radyolarından duyacak olan sinemaseverler Yüreğir Belediyesi’nin patlamış mısır, gazoz ve çekirdek ikramlarıyla nostaljiye doyuyor.

Adanalıları ‘Arabada Sinema Günleri’ne davet eden Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, “Adanalı, arabada sinema günleri etkinliğimizi çok sevdi. Bu yaz da nefes almak, moral bulmak isteyen vatandaşlarımız için güzel bir aktivite olacak. Yaz boyunca her çarşamba akşamı birbirinden güzel filmlerle millet bahçemizde sinema keyfi yaşayacağız. Tüm hemşehrilerimizi özellikle çocukların hafızalarında güzel bir anı olarak kalacak nostaljik sinema etkinliğimize bekliyoruz” dedi.

Çevresel kirliliğe neşter atılıyor

Yenimahalle Belediyesi, sanayi sitelerinde yapılan kaldırım ihlali, çevre ve görüntü kirliliğinin önüne geçmek için çalışma başlattı. S.S. Ankara Umum Hurdacılar Sitesi’nde çalışmalara başlayan belediye ekipleri, site genelinde ana cadde ve sokaklarda alan işgali, çevre temizliği ve kaçak yapılaşma konusunda düzenlemeler yapıyor. Düzenlemeler çerçevesinde ortak kullanım yeri olan kaldırım, sokak ve yeşil alanlara yapılarını ve mallarını koyan işletme sahipleri önce uyarılıyor. Belediye ekipleri, uyarıları dikkate almayan esnafın ise işgal edecek şekilde yerleştirilmiş olan malzemelerini kaldırıyor. Hurdacılar Sitesi’nde yaşanan alan işgalleri sonucunda görüntü ve çevre kirliliğinin büyük sıkıntı yarattığını dile getiren Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar,  “Hurda ve malzemeleri sokakları, ana caddeyi işgal edecek şekilde bırakan işletme sahiplerine yönelik geniş çaplı bir çalışma başlattık. Özellikle Hurdacılar Sitesi’nin büyük oranda görüntü kirliliği var. Yapılan geniş çaplı çalışma sonrasında sitenin çevresi güzelleşecek. İnsanlar hijyenik ortamlar da çalışacak. Çevre kirliliği olmayacak. Amacımız hem doğayı hem de insanı korumak” dedi.

Yazının devamı...

40 bin balya samanı ücretsiz dağıtıyor

2 Temmuz 2021

Geçtiğimiz yıl 5 bin 500 balya samanı küçük ve orta ölçekli hayvancıya hediye eden Silivri Belediyesi, bu yıl da 40 bin balya samanı Silivrili dar gelirli üreticiye ücretsiz olarak dağıtmaya başladı.

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’ın yerli ve milli üretimi destek çalışmalarıyla hayata geçirilen “Çiftçiye Tohum Desteği Projesi” kapsamında, Silivri’de dar gelirli üreticilere yönelik destekler devam ediyor. Geçtiğimiz yıl 300 dönüm araziye yapılan tohumluk arpa ekiminden elde ettiği 5 bin 500 balya samanı, küçük ve orta ölçekli hayvancıya hediye eden Silivri Belediyesi, bu yıl da belediye arazilerinin 1000 dönümüne arpa, 500 dönümüne de buğday ekti. Hasat edilmeye başlanan ürünlerden elde edilmesi planlanan 40 bin balya saman, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da hayvancılıkla uğraşan Silivrili üreticilere ücretsiz olarak dağıtılmaya başladı. Belediye ekipleri samanları çiftçilerin kapılarına kadar teslim ediyor ve böylece çiftçiler herhangi bir nakliye masrafı ödemek zorunda da kalmıyor. Bu çalışma sayesinde, yerli ve milli tohumlara sahip çıkılırken, özellikle son günlerde fiyatı neredeyse yüzde 100 artan samanın temini konusunda da hayvancıların üzerinden önemli bir maddi yük alınmış oluyor.

‘Emek veren, alın teri döken üreticilerimizin yanındayız’

Ücretsiz saman dağıtımı hakkında açıklamalarda bulunan Başkan Yılmaz, “Biz, Silivri Belediyesi olarak üretmenin ne kadar kıymetli olduğunun farkındayız. Bu farkındalıkla göreve geldikten sonra daha önce kullanılmayan, atıl durumdaki 2 bin 500 dönüm belediye arazisini üretime kazandırdık. Bu arazinin 1000 dönümüne arpa, 500 dönümüne de buğday ektik ve hasattan yaklaşık 40 bin balya saman elde etmeyi planlıyoruz. Elde ettiğimiz samanları ilçemizde üreticilik yapan ihtiyaç sahibi hayvancı ve çiftçilerimize ücretsiz dağıtıyoruz. Tarım ve hayvancılıkla iştigal eden, emek veren, alın teri döken, geçimini üreterek sağlayan Silivrili hemşehrilerimize destek olmayı sürdüreceğiz. Silivri için üretmeye, Türkiye için geliştirmeye devam edeceğiz” dedi.

İki aydır kapatılmayı bekliyor!

İstanbul’un Gaziosmanpaşa ilçesi, Yıldıztabya Mahallesi, Beyza Sokak’ta oturmakta olan okurlarımızdan Metin Genç, “Şehit Engin Danyıldız Parkı önündeki bu çukur iki aydır kapatılmadı. En kısa zamanda kapatılırsa çok mutlu oluruz. Arabalarımızın ön takımları zarar görüyor” dedi. Okurumuzun bu şikâyetini Gaziosmanpaşa Belediyesi ekiplerine iletmiş olalım.

Yazının devamı...