'Kent eski siluetine kavuşacak'

24 Haziran 2022

Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin’i yeni hizmete giren 120 yıllık tarihi binada ziyaret ettik. Karşımızda Cunda (Alibey) Adası, tarih kokan bir bina. İnsan gözünü alamıyor, muhteşem bir restorasyonla tarihi bina kente kazandırılmış. Biz sorduk başkan tüm içtenliğiyle sorularımızı yanıtladı.

Öncelikli projeleriniz nelerdi, hangilerini yaşama geçirdiniz?

Proje kapsamında beşinci mahalleevini açmak üzereyiz. Kadınlara sunmaya çalıştığımız imkânlar, kadının üretim içerisinde olması gerekliliği, yeni doğum yapan kadınlarımızı ziyaret ederek, “Hoş Geldin Bebek” projesi sayesinde anneyle irtibat kurmak, vb. projelerimizle kadın istihdamına önem veren ve kadınları destekleyen çalışmalarımız devam ediyor. Kadınlara yönelik daha birçok çalışma ve festival gibi etkinliklere imzamızı atacağız. Ayvalık Belediyesi olarak kadınlarımızın her daim yanındayız.

Yıllardır her seçimde “Altınova’ya pazar yeri yapacağım” diye herkes vaatte bulunmuştur. Ancak biz, bölgenin en kapsamlı ve büyük ticaret yerlerinden biri olan Altınova pazar yerinin ihale hazırlıklarına başladık. İnşallah kısa zaman içerisinde Altınova’yı modern ve kapalı bir Pazar yerine kavuşturacağız. Mezbaha bölgesinde inşaatı süren binaya temizlik hizmetlerini taşıyacağız. Yeni Mahalle’deki vatandaşlarımız da artık kokuya ve gürültüye maruz kalmayacak. Eski binaya da Mahalleevi, kreş ve taziye evi gibi bir proje öngörüyoruz.

Yaşlı bakımevi geliyor

Cihan Şişman’ın sağladığı fonla yapılan yaşlı bakımevimizin iç mekân tasarımını ve ihtiyaçlarını belediye olarak biz karşılıyoruz. Düşünmek, ortaya atmak ve bunun arkasında durmak bir vizyon ve sahiplenme işidir. Ayvalık’ta yaşayanlar bilir, “Şu Cennet Tepesi’nde bir mekân olsa da gidip otursak, bir çay içsek “ derdik, bunu hayata geçirdik. Benzeri olarak, Amfi Tiyatro yıllardır Ayvalık’ın buluşma noktalarından biri olmuştur. Atıl durumdaki tiyatroyu Ayvalık’a yeniden kazandırmış olduk.

Yel değirmenleriyle ilgili çalışmanız çok ilgimizi çekti, anlatır mısınız?

Yazının devamı...

'Konya Türkiye’ye örnek olacak'

20 Haziran 2022

3 yılda 2 milyar 151 milyon lira yatırım yaptığını belirten Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konya’ya kazandırılan projeleri Milliyet’e anlattı.

“Belediyecilikte Konya modeli Türkiye’de örnektir. Cumhurbaşkanımızın talimatıyla gönül belediyeciliği yürütüyoruz. Konya’da bunu yürütmek adına aslında yaptığımız şey vatandaşımız adına düşünmek yerine, onların taleplerini doğru ve zamanında alarak, projelerimizi hayata geçiriyoruz” dedi.

Ticaret merkezi haline gelecek

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından Konya’nın aslına uygun bir mimariyle çehresini değiştirmek için pek çok farklı noktada çalışmalar yürütüyoruz diyen Başkan Altay, konuşmasına şöyle devam etti: “Bu çalışmalardan ilki Mevlana Çarşısı ve Altın Çarşı’yı kapsayan Türbe Önü Kentsel Yenileme projesi. Selçuklu mimarisine uygun, yatay yapılaşmaya ve tarihi çarşı kültürüne örnek şekilde yapımı sürdürülen Mevlana Çarşısı ve Altın Çarşı dönüşümleri büyük oranda tamamlandı. Proje hizmete açıldığında Mevlana Türbesi ile Aziziye Camii, Kapu Camii ve Bedesten birleşerek, tıpkı geçmiş dönemlerde olduğu gibi yeniden önemli bir ticaret merkezi haline gelecek. Proje ayrıca şehrimizin turizm potansiyeline de büyük katkılar sağlayacak.

Cepheler tek tip olacak

“Konya’nın tarihi ve mimari değerleri açısından oldukça önemli olan bir diğer çalışma ise Alaaddin Caddesi Cephe Yenileme projesi. Proje kapsamında, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığının desteğiyle Alaaddin Caddesi’ndeki binaların dış cephelerini şehrin mimari kültürüne uygun hale getirildi. İlk etapta Kültürpark ile İnce Minare arasındaki 12 binanın ve 60 bağımsız bölümün, ikinci etapta ise İnce Minareli Medrese’den Eski Belediye’ye kadar olan 40 binanın cephe iyileştirme çalışmaları yapıldı.

350 kişilik Şelale Kafe

Yazının devamı...

'Çöp gazını enerjiye dönüştürüyoruz'

17 Haziran 2022

Katı Atık Düzenli Depolama Sahası’nda günde 1250 ton, yılda ortalama 450 bin ton atık bertaraf edilerek, 50 bin hanenin enerji ihtiyacı karşılanıyor diyen Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Milliyet’e açıklamalarda bulundu.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, ”2030 yılına kadar sera gazı salım azaltımını yüzde 40 düşürmek ve 2050’ye kadar ise karbonsuz bir kent oluşturmak amacıyla, dünyadaki en büyük kentsel iklim ve enerji inisiyatifi olan ‘İklim ve Enerji İçin Küresel Belediye Başkanları Sözleşmesi’ni, Belediye Meclis kararıyla imzalayan Büyükşehir Belediyesi, çevre ve iklim konusundaki çalışmalarına devam ediyor.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Katı Atık Düzenli Depolama Sahası’nda ilçe belediyelerinden toplanan evsel atıklar aktarma istasyonları vasıtasıyla düzenli bir şekilde depolanıyor. Depolanan çöplerden çıkan gaz kullanılarak elektrik üretimi gerçekleştiriliyor. Tesise günde 1250 ton, yılda ortalama 450 bin ton atık girişi gerçekleşiyor. Bu kapsamda 90 bin megavat enerji üretimi gerçekleştiriyoruz. Tesisimizin kurulu gücü 14.14 megavattır ve 50 bin hanenin enerji ihtiyacını karşılayabilmektedir” dedi.

‘Vahşi depolama alanları ortadan kaldırılıyor’

Başkan Yılmaz konuşmasına söyle devam etti: “Aktarma İstasyonları ve atık transferleri vasıtasıyla, evsel atıkların vahşi depolanmasının önüne geçip, metan gazı salımını önleyerek iklim değişikliğiyle mücadele eden Büyükşehir Belediyesi, düzenli depolanan evsel atıklardan elektrik enerjisi üretiyor. Vahşi depolama alanlarının ortadan kaldırılmasıyla yangın riski önleniyor, karbondioksit emisyonları, gürültü, görüntü kirliliği azalıyor. Ayrıca trafik yükü azaltılarak, yakıt, işgücü ve zamandan tasarruf ediliyor.

Sürdürülebilir bir kent inşa ediliyor

“Balıkesir’i iklim değişikliğine dirençli bir hale getirmek amacıyla 20 ilçede çalışmalar gerçekleştirdik. ‘Balıkesir İklim Değişikliği Eylem Planı’nı hazırladık. Sürdürülebilir ve karbonsuz örnek bir şehir inşa etmek için hazırladığımız plan kapsamında Balıkesir, geleceğe daha güvenli ve temiz adımlarla ilerleyecek.

Yazının devamı...

'Akdeniz küllerinden doğacak'

13 Haziran 2022

Çay Mahallesi’nin ardından Barış Mahallemizde de yerinde kentsel dönüşüm projelerinin başlamasını sağladık. Bu değişim hamlesi ile Akdeniz, küllerinden yeniden doğuyor; terk edilen değil, tercih edilen bir ilçeye dönüşüyor diyen Başkan Gültak, Kentsel dönüşüm projelerini Milliyet’e anlattı.

Mersin’i; hak ettiği yere taşımak, ülkemizin önemli bir şehri haline getirmek için öncelikle imar sorununu çözmek, çarpık ve düzensiz yapılaşmayı önlemek, yanı sıra yeni sanayi alanları ve lojistik alanlar açmak zorundayız. Tüm şehir, yerel yöneticiler ve kent dinamikleri olarak da buna yönelik proje ve çalışmalar üretmeliyiz. Bu şehrin en büyük sorununun imar ve çarpık yapılaşma sorunu olduğunu hep söylüyoruz. Sorun çözülünceye dek vurgulamaya devam edeceğiz. Şehrimiz, hak ettiği çehreye kavuşana kadar her koldan çalışacağız. Mersin’i, her açıdan yaşanılır, güvenli, konforlu ve kent yaşamının sağladığı tüm nimetleri, içinde yaşayanlara sunduğu bir şehir haline getirmekte kararlıyız. Bu bilinçle hareket ediyor, yetkili kurumlar, meslek odaları ve sivil toplum örgütleri ile tartışıyor, hizmet ve proje üretiyoruz.

‘En ivedi sorun’

Bugün Mersin’in, özellikle de merkez ilçelerden biri olan Akdeniz’in çözüm bekleyen en hayati sorunları; kentsel dönüşüm ve imar sorunudur. Mersin kent merkezi ve diğer ilçelerimizde ömrünü tamamlamış yüzlerce konut bulunuyor. Bu konutların birçoğu da en küçük sarsıntıda yıkılma riski taşıyor. Hatta öyle ki, değil deprem; Akdeniz’de, aşırı yağmurlar sonucu yıkıldığı için ağır yaralanmalara yol açan çok eski evler, yapılar olduğunu biliyoruz. Mersin’de, kentsel dönüşüme en acil ihtiyaç duyan bölgelerin başında da Akdeniz ilçemiz gelmektedir. Akdeniz Belediye Başkanı olarak, insanlarımızın can güvenliğini tehdit eden bu duruma kayıtsız kalmamız mümkün değildir. Tabi kentsel dönüşüm, sadece Akdeniz Belediye Başkanı’nın veya sadece Bakanlığın mücadelesi ile olmaz. Mersin olarak hep birlikte, kentsel dönüşüme destek vermeniz gerekiyor.

‘Başlamasını sağladık’

Akdeniz’in sorunları halledilmeden Mersin’in de sorunları çözülemez diyoruz. Bu bağlamda, Ankara nezdindeki yoğun ve kararlı girişimlerimiz sonucu, yıllardır sadece söylemde kalan Çay Mahallesi’nde, kentsel dönüşüm projesinin başlamasını sağladık. Bugün itibariyle 416 daire, 36 işyeri, 8 dükkanlı ticaret merkezi, sosyal donatılar ve 14 dönüm yeşil alanın yapımı tamamlandı ve ilk etapta hak sahibi vatandaşlarımızla yapılan görüşmelerde yüzde 82 gibi yüksek bir oranda projeye kabul var. Diğer yandan, Mersin kent merkezinde yer alan ve zaman içinde adeta çöküntü bölgesine dönüşen Barış Mahallemizi kapsayan 415 daire, 294 metrekarelik kültür merkezi ile 50 dükkandan oluşan kentsel dönüşüm projesinin temelini de Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Sayın Murat Kurum ve Değerli Milletvekillerimizin katılımlarıyla 20 Mayıs’ta gerçekleştirdik. Mersin kent merkezini dönüştürecek bu projenin de vatandaşlarımıza şimdiden hayırlı olmasını temenni ediyorum.

Yazının devamı...

'Önlem alınmasını istiyoruz!'

10 Haziran 2022

Nilüfer Belediyesi’nin 5 Haziran Dünya Çevre Günü nedeniyle düzenlediği etkinliklerle ilgili Başkan Erdem, Milliyet gazetesine açıklamalarda bulundu.

Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, “2022 yılını ‘İklim Yılı’ ilan ederek iklim değişikliğine yol açan faktörlere ve bu konuda alınabilecek önlemlere dikkat çekmek için 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde ‘Nilüfer Çayı Temiz Aksın Yürüyüşü’ organize ettik. Nilüfer Kent Konseyi ve Bursa Çevre Platformu ile birlikte organize ettiğimiz etkinlikte, Uludağ’dan çıkarak kentin içme suyu ihtiyacını karşılayan ve Bursa Ovasını sulayan, ancak endüstriyel atıklar nedeniyle artık simsiyah akan Nilüfer Çayı’ndaki kirliliğe dikkat çekmek istedik. Bu amaçla çok sayıda çevreci ile Nilüfer Çayı kenarındaki 4 ayrı rotada düzenlediğimiz doğa yürüyüşüne, ‘Nilüfer Çayı Temiz Aksın’ sloganıyla katıldık.”

Başkan Erdem,” Çevreciler, Bursa’nın, çok değil bundan 30 yıl önce ‘’Yeşil Bursa’’ adıyla anıldığını ama nüfus yoğunluğu, çarpık kentleşme, kaçak sanayileşme sonucu kentin betonlaştığını, tarım biterken, havasının suyunun kirletildiğini belirtiyor. Artık Bursa havası en kirli şehirlerden biri ve şehir merkezinden geçen dereleri, fabrikaların deşarj ettiği kimyasal atık halinde akıyor. Verimli Bursa ovalarındaki tarım alanları hızla betonlaşıyor. Bu böyle devam ederse, önümüzdeki birkaç yıl içinde gıda ve su krizi yaşamamız kaçınılmaz görünüyor. Suyuyla ve havasıyla Bursa’yı besleyen; Bursa’nın yaşam kaynağı Uludağ dereleri ise; oteller bölgesinden ve diğer tesislerden gelen evsel ve kimyasal atıklarla daha kaynağında kirletiliyor. Temiz akan su kaynakları ise, su daha toprağa düşmeden kaynağından borularla yerel yönetim ve su şirketlerin kurduğu su fabrikalarının depolarına ve kasalarına akıyor. Su şehri Bursa hızla kuraklığa itiliyor” dediler.

Dehşet verici

Bursa’nın en önemli su kaynağı olan Nilüfer Çayı’nın çıktığı yerdeki berraklık ile kentin içinden geçtikten sonraki simsiyah görüntüsü arasındaki farkın dehşet verici olduğunu vurgulayan Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem de, “Nilüfer Çayı, Bursa’yı besleyen ana damarlardan bir tanesi. Başladığı noktadan 40 kilometrelik mesafe boyunca dört etaptan oluşan parkurlarda gruplar halinde yürüdük. Nilüfer Çayı’nın hem temiz hem kirli bölgelerinden numuneler alarak, çayın nasıl kirletildiğini göstermek istedik. Artık Nilüfer Çayı’nın mutlak suretle temiz akmasını sağlamak lazım. Bunu söylemekten bizim dilimizde tüy bitti. Buradan yetkililere tekrar seslenmek istiyoruz. Kaçak endüstrinin yapıldığı, kaçak boyahanelerin ve kontrolsüz üretimin olduğu işletmelerde sıkı denetimler yapılsın. Bu işletmelerin deşarjları kontrol edilsin. Başladığı yer o kadar temiz ki, burada balık tutanlar var. Ancak Nilüfer Çayı’nın Geçit’teki bölümünden numune aldığımızda, bugün hangi boyahanede, hangi renk, hangi türde kumaşların boyandığını tahmin yapabileceğimiz duruma geliyoruz. Bu kirliliğe rağmen Nilüfer Çayı tarımsal üretimde sulama suyu olarak da kullanılıyor. Sonuç olarak sadece suyumuz değil, toprağımız ve gıdamız da kirleniyor. Nilüfer Çay’ı için derhal önlem alınmasını istiyoruz” dedi.

Yazının devamı...

Türk Dünyası Kastamonu’da buluştu

6 Haziran 2022

Türk Dünyası, 3-4-5 Haziran 2022 tarihleri arasında Kastamonu’da düzenlenen “Türk Dünyası Günleri” etkinliğinde bir araya geldi. Kafkasya başta olmak üzere, Avrupa ve Asya’dan 20 ülke ve çeşitli ülkelerde yaşayan 27 Turani halktan protokol ve gösteri ekiplerinin yer aldığı etkinlik, renkli görüntülere sahne oldu.

Kastamonu Belediye Başkanı Rahmi Galip Vidinlioğlu’nun ev sahipliği yaptığı ve Kastamonu Valisi Avni Çakır, MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, KKTC Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Prof. Dr. Erhan Arıklı, KKTC Eğitim Kültür Ataşesi Rauf Ataöv, Gagavuz Kültür Bakanı Marina Semenova, Macaristan, Güney Kore, Azerbaycan, Moğolistan, Turan Vakfı Başkanları, çevre il ve ilçelerden gelen belediye başkanlarının da katıldığı “Türk Dünyası Günleri” festivali, yöresel kıyafetlerle davetli ülkeler tarafından oluşturulan kortej geçişi ile başladı.

Geçit töreninin ardından Kastamonu Belediye Başkanı Rahmi Galip Vidinlioğlu ve davetliler, ülkeleri temsil eden çadırların da yer aldığı eski Türk kültürüne uygun şekilde dizayn edilmiş stantları ziyaret etti.

‘Herkes gönülden geldi’

Başkan Vidinlioğlu, açılışta yaptığı konuşmada “Bu şehir öyle bir şehir ki bu şehir Kütahya ile birlikte Selçuklu İmparatorluğu’nun uç beyliği, Osmanlı İmparatorluğu’nun Üsküdar’a uzanan sancak beyliği, milli mücadelenin olmazsa olmaz şehri, istiklal yolunun sahibi istiklal madalyalı tek ilçenin olduğu şehir. 21 yıldır devam ettirdiğimiz deneyimi bu yıl çok daha geniş kapsamıyla hayata geçirmek istedik. Buraya gelen misafirlerimiz arasında 3 günlük yoldan gelen var, 3 saatlik yoldan gelen de var. Ama biliyorum ki herkes gönülden geldi” dedi.

Dronelarla Türk bayrağı

Etkinlik alanında yerel sanatçıların konserlerinin yanı sıra katılımcı ülkelerden gelen ekiplerin sahne gösterilerinin yanı sıra drone gösterisi büyük ilgi gördü. 200 drone ile oluşturulan Türk bayrağı, Türkiye haritası, Türk halk sembolleri büyük ilgi gördü. Aynı anda Kastamonu Valiliği binasının ön cephesinde Türk tarihi mapping showları ile sergilendi.

Yazının devamı...

Yenibosna Metro durağı aralıkta açılıyor

3 Haziran 2022

İBB’nin yürüttüğü yenileme çalışmaları kapsamında uzun süredir kapalı olan M1 metro hattının Yenibosna istasyonu Aralık 2022’de açılacak.

İBB tarafından M1 metro hattını yenileme çalışmaları kapsamında kapatılan Ataköy/Şirinevler-Atatürk Havalimanı metro durakları ve arasında kalan Yenibosna Metro durağı ile DTM ve İstanbul Fuar Merkezi metro durakları geçici olarak kapatılmıştı. İBB tarafından 2021 yılı Eylül ayında yapılan açıklamada, bütünleşmiş çalışmaları nedeniyle 3 istasyonun 14 ay süre ile kapalı olacağı ifade edilmişti. Çalışmaların belirtilen süreden uzun sürmesi vatandaşların tepkisine neden olmuştu. Kapatılan duraklara ulaşımlar ise ringlerle sağlanıyordu.

Çalışmalar sona ererken hattın DTM ve İstanbul Fuar Merkezi metro hatları açıldı. Fakat yapımı süren Ataköy-İkitelli Metro Hattı’nın, Yenikapı-Atatürk Havalimanı Metrosu ile Yenibosna İstasyonu’na bütünleşmiş çalışmaları nedeniyle Yenibosna Metro durağı kullanıma açılmadı. Vatandaşlar çalışmaların bir an önce son bulmasını isterken istasyonun bu kadar uzun süredir kapalı kalmaması gerektiğini ifade etti.

Çalışmalar 01:00-05:00 arası

İBB’den yapılan açıklamada, Havalimanı ve Dünya Ticaret Merkezi istasyonlarının açıldığı fakat Ataköy-İkitelli metro hattının bütünleşmiş durağı olan Yenibosna’nın halen kapalı olduğu belirtilerek, şu ifadeler kullanıldı: “Mart 2022’de havalimanı ve dünya ticaret merkezi istasyonları açıldı. Çalışmalar 01:00 ila 05:00 saatleri arasında yürütülüyor. Devam eden Ataköy-İkitelli metro istasyonu bütünleşmiş istasyonu olan Yenibosna istasyonu hala kapalı. O da Aralık 2022’de E5 tarafının açılması bekleniyor.”

Güney Kore’nin Bursa ilgisi artıyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin turizmde yeni pazarlar hedefiyle Güney Kore’ye yönelik çalışmaları meyvelerini veriyor. Güney Kore’nin en önemli turizm acentelerinden olan Interpark, Bursa’yı mercek altına aldı. Bursa’nın turizm potansiyeline katkı koymak ve şehrin dünya turist rotaları arasında yer almasını sağlamak için yapılan çalışmalar kapsamında Güney Kore’ye özel bir önem veren Büyükşehir Belediyesi’nin faaliyetlerinde geri dönüşler başladı. Daha önce Güney Koreli yatırımcılar, turizmciler, tanıtım ajansları ve gazeteciler ile sosyal medya fenomenleri Bursa’da ağırlanırken, şimdi de ülkenin en önemli turizm acentelerinden olan Interpark’ın yetkilisi Sukjin Jeong Bursa’yı ziyaret etti. Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa Kültür Turizm ve Tanıtma Birliği ile Türk Hava Yolları’nın girişimleri kapsamında düzenlenen etkinlikte; Koreli turizm profesyoneline Bursa’nın tarihi, kültürel ve turistik değerleri ile turizm hizmetlerini içeren sunumlar yapıldı. Ayrıca, Güney Marmara Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği Derneği (GÜMTOB) yönetim kurulu ile de istişare ve ikili görüşmeler gerçekleştirilerek, turizm iş birliği imkanları değerlendirildi.

Yazının devamı...

'Müfettiş istiyoruz!'

30 Mayıs 2022

Seyhan Belediyesi’nin tüm harcamalarının incelenmesini istiyoruz diyen Meclis Üyesi Uçar, Milliyet’e konuştu.

Seyhan Belediyesi’nin MHP’li Meclis Üyesi Şehmus Uçar, “Belediyede meclis toplantılarında harcamalar ve birtakım ödemeleri sorduğumuz hiçbir soruya yanıt alamıyoruz. Her seferinde kişisel verilerin korunması Kanunu’nu var diyerek açıklama yapmıyorlar” dedi.

- Spor İşleri Müdürlüğü ve Basın ve Yayın Müdürlüğü’nün belediyeyi zarara uğrattığını ifade ettiniz. Mecliste sorduğunuzda Başkan sorulara yanıt vermiyor mu?

Seyhan Belediyesi’nde inceleme yapamadığımız iki müdürlük var. Biri Spor İşleri Müdürlüğü, diğeri ise Basın ve Yayın Müdürlüğü. İkisinin de başında aynı müdür oturuyor. Meclis üyesi olarak ne zaman araştırmak, öğrenmek istesek kişisel verilerin gizliliği denilerek bilgiler bizlerden saklanıyor. İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’dan belediyeye acilen müfettiş görevlendirilmesini talep ediyorum.

- Belediyelerin zaten bütçelerinin bir kısmını spora ayırması gerekmiyor mu? Bunda normal olmayan ne var?

Kanunun maddesine göre ilçe belediyeleri gelirinin binde 12’sini amatör spor kulüplerine ayırır. Ancak ilçemizde faaliyet gösteren 96 spor kulübüne 2020 yılında 226.000 TL yardım edilirken, Seyhan Belediyespor’a 2.050.000 TL yardımda bulundu. Öncelikle bunu adaletli bulmuyoruz ve Seyhan Belediyespor’a verilen paralarının nerelere harcandığını, kimlere verildiğini öğrenmek istiyoruz. Sonuçta kulübe verilen para belediyenin bütçesinden veriliyor. Bu para Seyhan’da yaşamakta olan her bir bireyin parasıdır. Ayrıca neden 96 spor kulübüne verilen yardımın 10 katını 1 spor kulübüne veriyorlar?

- Seyhan Belediyesi’nin Meclis Üyesisiniz. Bu yardımları gereksiz mi buluyorsunuz ve Meclis toplantılarının dışında Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay ile bu konuda bir araya gelip konuşmuyor musunuz?

Yazının devamı...