Kocasinan projesi kaderine mi terk edildi?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından 2017 yılı aralık ayında ihalesi yapılarak yapımına başlanan Bahçelievler Kocasinan Spor Tesisi ve Zemin Altı Otopark Projesi kaderine terk edildi.

2017 yılında başlayan Bahçelievler Kocasinan Spor Tesisi ve Zemin Altı Otopark Projesi Aradan geçen süre zarfında projede bir arpa boyu ilerleme olmadı. 2017 yılında mevcut stadın yıkılmasıyla etrafı demir korkuluklarla kapatılan proje sahası, metruk görüntüsüyle mahalle sakinlerini de tedirgin ediyor. Merhum İBB Başkanı Kadir Topbaş dönemimde 2014 yılında projelendirilen, 2017 yıl sonunda yıkımı gerçeştirilen alanda otlar insan boyunu geçti.

2019’da bitecekti

2019 Mart ayında hizmete sunulması beklenen Bahçelievler Kocasinan Stadyumu Zemin Altı Otopark inşaatı ilk olarak projede revizyona gidilmesi nedeniyle aksadı. Sonrasında İBB yönetiminin el değiştirmesi nedeniyle tamamen kaderine terk edildi.

Kocasinan projesi kaderine mi terk edildi

İBB Başkanı söz vermişti

Göreve gelmesinin ardından 2020 Şubat ayında Bahçelievler’i ziyaret eden İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, mahalle sakinlerinin talebi üzerine, aynı yılın mart ayında çalışmalarının tekrar başlayacağı müjdesini vermişti. Aradan geçen 1.5 yıla rağmen yapıya tek bir çivi bile çakılmadı. Yapılan tek icraat, proje korkuluklarının İBB görselleriyle donatılması oldu. Proje tamamlandığında özellikle otopark ve semt pazar alanı ihtiyacına çözüm olacağını söyleyen mahalle sakinleri inşaatın başlamasını dört gözle bekliyor.

Açıksu yüzme yarışları İkinci kez Alanya’da

24 ülkeden 1100 sporcuyu kapsayan dünyanın en büyük açık su yüzme yarışı serisi Oceanman, Türkiye’de ikinci kez yine Alanya’da yapılacak. Her yaştan ve her seviyeden yüzücülerin katılacağı organizasyonda 2 / 5 / 10 kilometre yarışlarının yanı sıra 3*750 metre ‘Oceanman Team’ takım ve 500 metre ‘Oceanman Kids’ çocuk yarışları da olacak.

Oceanman Türkiye; Gençlik ve Spor Bakanlığı, Antalya Valiliği, Türkiye Yüzme Federasyonu ve Alanya Belediyesi’nin ev sahipliğinde 16-17 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilecek. Yarışın basın lansmanına Alanya Kaymakamı Fatih Ürkmezer, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Oceanman Türkiye Kurucu Ortağı Abdurrahman Açıkalın, İlçe Gençlik Spor Müdürü Emre Kıldırgıcı, Alanya Belediyesi Spor Müdürü Levent Uğur katıldı. Basın lansmanı tanıtım filmi ile başladı. Alanya’mıza değer katacak bir organizasyona ev sahipliği yapılacağını vurgulayarak konuşmasına başlayan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Ülkemizde ilk defa 2019 yılında yapılmıştı ve bu yıl ikincisini gerçekleştireceğiz. 24 ülkeden 700’ü yabancı olmak üzere 1100 sporcumuz katılacak. Bu da Alanya’nın huzurlu ve güvenli yapısıyla, coğrafyasıyla, iklimiyle ve misafirperverliğiyle Alanya’ya tercihin gittikçe büyüdüğünü göstermektedir” dedi.

Kocasinan projesi kaderine mi terk edildi

Harran Kent Parkı yemyeşil olacak

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin tarihi Harran ilçesinde ağaçlandırma ve çevre düzenleme çalışmasını tamamladığı Harran Kent Parkı’nda çimlendirme çalışması başlatıldı. Her yıl binlerce yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği kümbet evleriyle ünlü Harran ilçesinde Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan 30 bin metrekarelik yeşil alana sahip Harran Kent Parkı’nda sona yaklaşıldı. Harran Kent Parkı’nda ağaçlandırma, çevre düzenlemesi ve ışıklandırma çalışmalarını tamamlayan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı’na bağlı ekipler alanda çimlendirme çalışmalarına başladı. Çim tohumu serpilen alanda daha sonra gübre serimi yapılarak çim tohumlarının daha çabuk ve gür bir şekilde filizlenmesi sağlanacak. Yaklaşık 20 gün sonunda Harran Kent Parkı sulama işlemleriyle de birlikte yemyeşil bir görünüme kavuşacak. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi “Harran Kent Parkı” projesi içerisinde 7 bin metrelik Bisiklet Yolu, iki adet çocuk oyun alanı, yedi adet çeşme, yürüyüş yolları, piknik alanları, fitness alanları, oturma bankları, kamelyalar ve WC çalışmalarını tamamladı. Ayrıca parkın yeşil alanlarının sulanması için 21.000 m² sulama sistemi kuruldu.

Kocasinan projesi kaderine mi terk edildi

Çerkes soykırım anıtı açıldı

Çerkes Soykırım ve Sürgün Anıtı, Beylikdüzü Belediyesi ve Çerkes Kültür Evi iş birliğiyle Yaşam Vadisi 2. etapta açıldı. Çerkeslerin 1864 yılında yaşadığı soykırımı unutturmamak için hazırlanan anıtın açılış töreninde konuşma yapan Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, “Türkiye’deki Çerkesler bizim has vatandaşlarımız, kardeşlerimiz, milletimizin ayrılmaz bir parçasıdır. Bu anıt, daimi birlikteliğimizin bir nişanesi olarak, dilerim çok uzun yıllar burada var olmaya devam eder” mesajını verdi.

Kocasinan projesi kaderine mi terk edildi

Tam bir mühendislik harikası!

Kırklareli’nde yaşamakta okurlarımız, “Şehrin en işlek caddelerinden biri olan Mustafa Kemal Bulvarı üzerinde ışıklarda yayaların ve engelli vatandaşların geçmesi için yaya geçidi var. Yolun bir tarafında engelli rampası var ama yaya geçidini kullanıp karşıdan karşıya geçtiğinizde karşı tarafta engelli rampası yok. Karşıdan karşıya geçen bir engelli yolun sonunda kaldırıma nasıl çıkacak? Şaka gibi. Bu hesap hatasının bir an önce düzeltilmesini istiyoruz” dedi. Okurlarımızın bu şikâyetini Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu ve ekibine iletmiş olalım, umarız en kısa sürede kaldırımı düzeltirler.

Kocasinan projesi kaderine mi terk edildi

Vatandaş ‘AYNA’ istiyor!

Antalya’nın Kepez ilçesi, Karşıyaka Mahallesi, 3940 Sokak’ta yaşamakta olan okurlarımız, ”Yakıt istasyonu duvarı sebebiyle sağ taraf kör nokta oluyor ve sık sık kaza oluyor. Mahalle sakinleri olarak çocuklarımıza araba çarpacak diye tedirginiz, ayna takılmasını istiyoruz. Bu durum tehlike arz ediyor” dedi.  Okurlarımızın bu isteğini Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü ve ekibine iletmiş olalım, bakalım vatandaşın sesine kulak verecek mi?

Kocasinan projesi kaderine mi terk edildi

‘Kaldırımda yürüyemiyoruz!’

Adana’nın Seyhan ilçesinde yaşamakta olan bir okurumuz, ”Ben Adana’nın Seyhan ilçesinde oturuyorum. 77 yaşındayım. Bastonla bile biraz zor yürüyorum.  Yıllardır Milliyet gazetesi okuyorum. Şikâyetim kaldırımların düzgün olmaması. Bu ilçedeki bütün sokak ve caddelerin araba, motosiklet ve bisiklet istilası altında olması. Kaldırımlarda yürümek imkânsız. Bir gün başımıza bir kaza gelecek diye korkuyoruz. Maalesef hiçbir kural ve tedbir yok. Belediyeler de bu konuyla pek ilgilenmiyor” dedi.  Okurumuzun bu şikâyetini Seyhan Belediyesi ve Adana Büyükşehir Belediyesi ekiplerine iletmiş olalım.

Sen Sor Başkan Yanıtlasın

Sevgili okurlar! Yaşadığınız şehirde, sokağınızda, cadde ve kaldırımlarda gördüğünüz aksaklıkları ve belediye hizmetlerinde karşılaştığınız sorunları, sorumlulara duyurmak, şikâyetlerinizi onlara iletmek ve çözüm bulunmasını istiyorsanız, bize iletin. 0530 954 59 59 numaralı telefonumu günün her saatinde arayabilir, whatsapp’tan veya eren.aka@milliyet.com.tr elektronik posta adresine şikayetinizi fotoğraflarıyla birlikte iletebilirsiniz...