İlçemiz haziran ayında sanatla kanatlanacak!

Festivale Fazıl Say, Amadeus Quartet, Kerem Görsev, Boğaziçi Gençlik Korosu ve İlyas Mirzayev’ın yanı sıra yazar Buket Uzuner, gravür sanatçısı Hayati Misman, heykeltıraş Elif Özer, ressam Efkan Beyaz Dr. Asil Yaman ve Nasuh Mahruki katılacak

Marmaris Kültür ve Sanat Derneği (MAKSAD) tarafından Marmaris Belediyesi işbirliğiyle düzenlenen Marmaris Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali, 10-28 Haziran 2022 günleri arasında düzenlenecek. Festival, büyük konserlerin yanı sıra Cahit Koparal Uluslararası Flüt Yarışması, sergiler, tiyatrolar, atölyeler, paneller, söyleşiler, köy, sokak ve sahil dinletileri gibi çok yönlü etkinliklere sahne olacak.

İlçemiz haziran ayında sanatla kanatlanacak

Etkinliğin ana merkezi Marmaris Amfi Tiyatro olacak. Şef Münif Akalın yönetimindeki Muğla Büyükşehir Belediyesi Orkestrası festivalin açılışında sahne alacak. Dünya yıldızı büyük usta Fazıl Say, 20 Haziran’da festivalin ‘Küllerinden Doğmak’ temasına da gönderme yapacağı eşsiz bir resitalle Marmaris Açıkhava Tiyatrosu’nda müzikseverlere unutulmaz bir gece yaşatacak. 18 Haziran gecesi sahne alacak Kerem Görsev Trio, yaylı sazlardan oluşan 26 kişilik MAKSAD Festival Orkestrası eşliğinde müzikseverlere harika bir caz senfonisi sunacak. Masis Aram Gözbek yönetimindeki Boğaziçi Gençlik Korosu gösterisini 25 Haziran akşamı gerçekleştirilecek. 28 Haziran’daki kapanış konserinde ise dünyaca ünlü Azeri Piyanist ve Besteci İlyas Mirzayev’in düzenlemeleri ve özgün yorumuyla “Muğla Türküleri Senfonisi”, MAKSAD Festival Orkestrası ve yerel saz ustaları eşliğinde seslendirilecek. Eti Çocuk Tiyatrosu da gösterileriyle festivalde yer alacak.

‘Geleneksel hale gelecek’

MAKSAD Başkanı Samir Gülahmedov’un ev sahipliğinde yapılan toplantıya katılan Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, “Organizasyonu 2020’de yapacaktık. Pandemi, yangın ve seller bunu öteledi. Festivalimiz geleneksel hale gelecek. Marmaris’in enerjisi ve gücü yansıtılacak. Bu yılki festival asla unutulmayacak ve anılarda yaşayacak. Festivalimize tüm sanat ve kültür severleri bekliyoruz. Tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

İlçemiz haziran ayında sanatla kanatlanacak