İmkanlarımızı zorlayarak tüm sorunları çözeceğiz!

Cengizhan ve Çiçek mahallelerini ziyaret eden, vatandaşların sorun ve taleplerini dinleyen Başkan Serdar Sandal, “Girmediğimiz sokak, dokunmadığımız insan bırakmayacağız” dedi

İlçesinin her mahallesini ve her sokağını yeniden ziyaret edeceklerini, vatandaşlarının ve muhtarların talepleri doğrultusunda iletilen sorunların çözümü noktasında imkanlarını zorlayarak görevli arkadaşlarıyla birlikte eylem planları oluşturacaklarını ifade eden Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, “Bugün Cengizhan ve Çiçek mahallelerimizi ziyaret ettik. Kentsel Dönüşüm konusunda Çevre Şehircilik Bakanlığı ve İzmir Büyükşehir Belediyesi ile karşılıklı görüşmelerimiz devam ediyor. Biz de üzerimize düşen ne varsa en hızlı şekilde gerçekleştireceğiz. Vatandaşlarımızdan biraz daha sabır göstermelerini istiyoruz” dedi. Cengizhan Mahallesi Muhtarı Taner Kanbur ile de görüşen Başkan Sandal, “Bu mahalledeki vatandaşlarımızın uzun zamandır kentsel dönüşüm konusunda mağduriyet yaşadığını biliyoruz. Süreçle ilgili her gelişmeyi gelecek buluşmamızda halkımızla paylaşacağız ve aktarılan sorunları el birliğiyle çözeceğiz” diye açıkladı.

İmkanlarımızı zorlayarak  tüm sorunları çözeceğiz

‘Herkesin içi rahat olsun’

Başkan Sandal ardından Çiçek Mahallesi Muhtarı Sezai Çelik’le bir araya geldi, merdiven ve sokak iyileştirmeleri ile yapılması düşünülen yol yenileme çalışmalarını inceledi, “Bu mahallemize yakışır mevcut muhtarlık binasına alternatif olarak yeni bir hizmet binasının yapımına da başladık. Bir dahaki ziyaretimizi yeni binamızda yapacağız. Ayrıca muhtarlığın içinde bulunduğu parkla ilgili çevre düzenlemesini de genişletiyoruz. Bu mahallemizdeki her vatandaşımız ve çocuğumuz çok daha kaliteli bir şekilde vakit geçirebilecek” dedi.
Ziyarette vatandaşlar, çocuklar ve esnafla bol bol hatıra fotoğrafı da çektiren Başkan Serdar Sandal, bir de cenaze evini ziyaret etti, “İlgili tüm mesai arkadaşlarımızla ilçemizin sorunlarını yerinde tespit ediyoruz. Çözüm için tüm talimatları verdim. Daha yaşanılır bir Bayraklı için kollarımızı sıvadık, ilçemizde girmediğimiz sokak, dokunmadığımız insan kalmayacak. Hizmetlerimiz aralıksız sürecek” diye konuştu.