Yaşınızın iyisi olmak elinizde

15 Ocak 2021

Yaşlanmak mı yoksa yaş almak mı?

Her kadın zamanın miras bıraktığı izleri silebilmeyi, cildinin canlı görüntüsünü koruyabilmeyi ister. Ancak zamanla cildin tazeliği azalarak, yaşlılık izleri belirebilir. Bu noktada yeni nesil teknolojik uygulamaların cilt üzerinde harika sonuçlar yaratan ''Poratation system'' devreye giriyor.

Yaşınızın iyisi olmak elinizde

Yaşlanmayı yaş almak olarak değerlendirip, her yaşın güzelliğini ve hakkını vererek kendimizle barışık yaşamalıyız. Hiçbir yöntem insanın kendine yaptığı motivasyon ve sunduğu sevgi kadar etkili olamaz. Elbette yerçekimine genetik ve çevresel faktörlere dur diyebilmek mümkün değil. Bunlara karşı önlem almak gerekiyor ama önemli olan bu önlemlerin kalıcı, doğal ve vücudun ritmini sarsmayacak düzeyde olmasıdır. Yaşınızın iyisi olmak için, cilt kalitesine önem vermek ve yaşla birlikte eksilen bazı değerlerin yerine yenilerinin konması gerekiyor. Eğer kendinizi bir süreliğine genç görünmek adına bir takım estetik işlemlere tabi tutar ve cilt kalitesini ihmal ederseniz, bazı sonuçlar kaçınılmaz olur.

Artık genç görünümlü doğal yüzler moda

Günümüzün hız ve bilgi çağı kadınlarının, yeni bir kavramın ortaya çıkmasını sağlandı. Botoks, yağ enjeksiyonu, dolgu maddeleri kısacası estetik müdahaleye karşı olan kadınlar için bazı kozmetik şirketleri, ameliyatsız aynı zamanda sağlıklı ve genç bir görünüm sağlamak için yeni bir yöntem ortaya koydu. Doğal yöntemlerle bakımlı, sağlıklı ve görünümlü mutlu yaşlanma bilinci oluştu. Artık kimyasallardan, yüz ve vücuda iğneyle uygulanan metotlardan uzak, tamamen doğal işlemler geçerli. Buna bir nevi kadınların, kendi tarzını ve yaşam ritmini bulması diyebiliriz.

Poratation System ile gençleşmede yeni bir dönem başlıyor

Etkili bir gençleşme yöntemi olan Poratation System, özel bir cihazın düşük elektrik dalgaları ile ''Argireline'' etken maddeli serumun cildin alt katmanlarına nüfuz etmesini sağlıyor. Yüz ve boyun bölgesindeki kırışıklıklar neştersiz, iğnesiz yan etkisiz şekilde açılıyor. Tek seansta büyük fark yaratan bu sistem sayesinde ''Poratation System'' ve ''Argireline'' etken maddeli serum, cildin alt katmanlarına kadar etki ediyor. Aynı anda kaslara uygulanan masaj ise kaslar güçlendiriliyor, sarkmaların önüne geçiliyor. Cildin gergin, canlı ve ışıltılı görünüm almasını sağlıyor. Özellikle mimikler ve doğal görünüm bozulmadığı için oyuncular tarafından bu yöntem sıklıkla tercih ediliyor.

Yazının devamı...

Cildinize yeni yıl dokunuşu

29 Aralık 2020

Siz yeni yıla hazırsanız, peki cildiniz hazır mı?

Yeni bir yıla girerken değişmek ve bu değişimi cildinizden başlatmak kendiniz için yapacağınız en değerli yatırımdır. Dolayısıyla cildinizde oluşan sorunları görmezlikten gelmemeli, sivilce ve akne problemlerini tedavi ettirmeli ve kolejen yapısını güçlendirecek destek takviyeleri yapmalısınız. Bu noktada cilt problemlerine etkin iki çözüm sunan, Biyolojik Peeling ve Diamant Micro Dermabrasion yöntemleri ile cildinizi yeni yıla hazırlıyor.

Dış etkenler cildi savunmasız bırakıyor

Cilt hassas yapısı gereği dış etkenlerin yarattığı olumsuz etkiler karşısında zamanla yorulur. Kimi zaman güneşin zararlı ışınları, kimi zamansa toz ve kir cildin kolajen yapısını yıpratarak eski canlılığını yitirmesine sebep olur. Özellikle de kış mevsiminin sert iklim koşulları cildi kurutarak. nemini kaybetmesine neden olur, kızarıklık ve döküntülere yol açarak dış etkenlere karşı savunmasız bırakır. Sonucunda ise sivilce ve akne, hassasiyet, kılcaldamar, ince kırışıklıklar gibi çeşitli cilt problemleri meydana gelir. Bu noktada etkili çözümler sunan peeling yöntemleri, ciltte yaşanan sorunları minimize etmeye yardımcı oluyor.

Peeling için en ideal zaman, kış mevsimidir

Peeling yöntemi, cildin temizlenerek uygun ürünlerle desteklenmesini temel alır. Amaç, dış etkenlerin etkisiyle yaşanan sorun ve fonksiyon kayıplarını geri kazandırmaktır. Ciltteki akne, sivilce izleri, derin ve ince kırışıklıklar ve güneş lekelerinden kurtulmak için farklı peeling yöntemleri bulunur. Bu yöntemlerden en etkili ve zararsız olanı ''Biyolojik Peeling'' ve ''Diamant Micro Dermabrasion'' yöntemleridir. Ancak uygulanacak işlemlerin belli zamanlarda yapılması gerekir. Peeling yöntemlerinin uygulanması için en ideal zaman kış mevsimidir. Çünkü kış güneşinin cilde vereceği zarar yaz güneşinin etkilerinden çok daha azdır.

Kimler Diamant Micro Dermabrasion ve Biyolojik Peeling yaptırmalı?

-Akne ve sivilce problemleri yaşayanlar

Yazının devamı...

Yeni yılı, yeni bir ciltle karşılayın

10 Aralık 2020

Kış aylarında, mevsim nedeniyle değişik cilt sorunları başlar. Ani sıcak, soğuk ısı değişimi ve ciltlerde başlayan nem kaybı, kuruluk, pullanma, deri kalınlaşması gibi cilt sorunları yaşanır. Bu cilt sorunlarını çözmenin farklı yoğun bakım yöntemleri vardır. Benim tavsiyem ve etkili bir yöntem olan güzellik iksiri maske. Maskenin özelliği, biyolojik olarak 42 dereceye kadar ısınan ve tekrar 0 dereceye kadar soğuyan maske.

Günümüzde cilt sorunlarının nedeni hava kirliliği, ani ısı değişimi, stres ve katkı maddeli, hormonlu gıdaların tüketiminden dolayı cildin bozulmasına yol açtığını artık biliyoruz. Bu faktörler nedeniyle, cildin depolama kapasitesi ve kolajen hidrofili azalıyor. Cilt yumuşaklığını ve esnekliğini yitiriyor, metabolizmanın yavaşlaması da hücrelerin yenilenmesini engelliyor. Bu durumda üst deri kalınlaşıp kuruyor ve serbest radikallerden olumsuz etkilenmeye başlıyor. Bu yöntem, özellikle kış aylarında kuruyan, pullanan, kalınlaşan cilt sorunlarını dengeleyerek sağlığına kavuşturuyor ve cilt yaşlanmasını önlüyor. Kür halinde uygulanan yöntem, su, vitamin ve kolajen eksikliğini tamamlayıp cilt fonksiyonlarının dengelenmesini sağlıyor.

Uygulama aşamaları

Uygulama öncesi, kişinin cilt tipi ve yaşı büyük rol oynar. Dolayısı ile cilt analizinden sonra cilt tipine ve yaşına uygun özel etken maddeler içeren alt ürünler seçilir.

Genç ciltlere yönelik: Seçilen etken maddeler, yağ üretimini azaltan ve dengeleyen ''Morus Nigra'' cildin nem dengesini koruyan ve sivilce oluşumunu ön hücre, doku, gözenek temizleyen ''Oleanol Acid'' etken madde içeren alt ürünlerle uygulama yapılır.

Orta yaş cilt yapılarına: Özellikle kuruluk sorununa yönelik ve erken kırışma belirtilerine karşı seçilen etken maddeler, nem dengesini yükselten kuruluğu gideren ''Hyaluron Acid'' cilt pullanmasını önleyen ve cildi besleyen ''Vitamin A-E-F'' etken madde içeren ürünlerle uygulanır.

Olgun yaşlara yönelik: Olgun yaşlara yönelik seçilen etken maddeler, kırışıklıkları azaltan ''Argireline'' gevşemeleri toparlama elastikiyeti kuvvetlendiren ''Peptitler, Phyto Hormon, Squalane'' etken madde içerikli ürünlerle uygulanır.

Kişinin cilt tipine ve yaşına uygun alt ürün seçiminden sonra, tabii mineral içerikli, koyu puding kıvamında olan bu maske, tüm yüz, boyun ve dekolteye kadar sürülerek uygulanır. Maskenin ısısı doğal olarak ısınarak 42 dereceye kadar yükseliyor ve tekrar 0 dereceye kadar düşerek soğuyor. Yani sıcak ve soğuk etkisi. Maskenin ısınma ve soğuma işlemi sırasında daha önceden seçilen etken maddeler cilde iyice nüfuz ediyor. 30 dakika bekleme süresinden sonra hücreler canlanıyor, doku ve gözenekler sıkışıyor, cilt fonksiyonları düzenleniyor. Kişi yüz kaslarını hareket ettirince maske kalıp şeklinde çıkarılıyor.

Yazının devamı...

Cilt bakımında vitaminlerin önemi

7 Kasım 2020

Cilt yaşlanmasını yavaşlatan ve kırışıklıkların oluşumunu önleyici güzellik vitaminleri

Güzel ve kırışıksız sağlıklı bir cildin sırrı, her şeyden önce doğru, dengeli bir beslenme ile belirlenmiştir. Vitaminler cilt yaşlanmasını yavaşlattığı, kırışık oluşumunu önlediği ve faydaları olduğu kanıtlanmıştır.

Günlük vitamin ihtiyacını besinlerle karşıladığımız gibi, cildimize de ihtiyacı olan vitamin içerikli ürünleri vermemiz gerekiyor. Artık günümüzde nemlendirici, bakım kremi ve serumların içeriğinde, cilt sağlığına faydalı kırışık oluşumunu önleyici, cilt yaşlanmasını yavaşlatan vitaminler kullanılıyor. Ancak dikkat edilmesi gereken kurallar var. Vitamin içerikli ürünleri kullanan kişilerin, hangi vitaminin cildine yarar sağladığını bilmesi gerekiyor. Örneğin cilt yaşlanmasını yavaşlatan mı, kırışık oluşumunu önleyen mi veya cilt yağlanmasını azaltan sivilce akne oluşumunu önleyici mi ? Seçilecek ürünün cilt sorununa yönelik doğru olması çok önemlidir.

Hangi vitaminler cilt yaşlanmasını ve kırışıkların oluşumunu önlüyor?

C vitamini en etkili anti-aging klasiğidir.

C vitaminin cilde faydaları: C vitamini serbest radikallerle savaşarak hem cildin gençleşmesine katkı sağlıyor hem de cilde nem veriyor. Ayrıca kolajen sentezini arttırıyor. Ürün içerikli yüzeysel kullanıldığında ince çizgili ve kırışıklıkları önleyerek gideriyor. Cildin pigment ve yaşlılık lekelerinin rengini açıyor.

Besinlerde vitamin C: Besin olarak sindirim yoluyla tüketildiğinde cilt ve vücut sağlığında son derece önem taşıyor. C vitamini içerikli gıdalar bol miktarda sebze ve meyvede bulunur. Özellikle kivi, greyfurt, çilek, potakal, limon, mandalina, maydonoz, brokoli, kiraz, biber, domates ve kuşburnu gibi besinlerde bol miktarda bulunur. Örneğin 100 gr. kivi de 90 mg. C vitamini ihtiyacını karşılıyor.

Kırışıklıklara karşı E vitamini

Yazının devamı...

Cilt yaşlanmasına karşı yeni yöntem

22 Ekim 2020

Dünyada gelişen teknoloji, kozmetik ve tıp da uzun araştırmalar sonucunda cilt yaşlanmasını önlemek ve korumak için başarılı, hızlı sonuçlanan Poratation yöntemi iğnesiz, neştersiz cilde gençlik kazandırıyor. Özellikle günümüzün modern ve bilgi çağı kadınların, doğal görünümün bozulmadan, Poratation yöntemine başvuranların sayıları azımsanmayacak derecede çoğunlukta. Yağ enjeksiyonuna, dolgu maddelerine kısacası kısacası estetik müdahaleye karşı zaman ayıramayan kadınlar. Ameliyatsız sağlıklı ve genç bir görünüme kavuşmak için, Amerika ve Avrupa da bu yöntemi tercih ediyor.

Nasıl uygulanıyor?

Hücrelere ve dokuya düşük voltaj dalgaların uygulanmasıyla aktif etken maddeleri Poratation yöntemiyle 100 de 100 nüfuz etmesini sağlıyor. Ciltte yaşla birlikte eksilen kolejen, elastin, protein ve vitamin üretimini arttırıyor, cildin kendini onarmasıyla yeniden inşa ediyor.

Cilde nasıl etki ediyor?

Deri altının dolmasıyla, gevşeyen kaslar güçlenerek sıkılığı artıyor, üst deride özellikle, alın, dudak üstü ve göz çevresinde oluşan kırışıklıkların derinliği azalarak cildin sıkılığı artıyor. Ciltte gerginleştirici etki yaratıyor ve ilk seans sonucunda etkisini gösteriyor.

Günümüzde erken yaşlanma ve kırışmalar görülmesinin sebepleri

Cildin erken yaşlanma etkilerini artıran faktörler var, zararlı güneş ışınların yanı sıra hava kirliliği, stres ve hormonlu gıdaların cildin bozulmasına ve yaşlanmasına yol açıyor. Böylece cildin depolama kapasitesi ve kolajen hidrofili azalması ile cilt esnekliğini yitiriyor, ayrıca deri kalınlaşıp kuruyor serbest radikallerden çabuk etkileniyor.

Poratation yöntemi, iç ve dış etkenlerin yol açtığı yaşlanmayı önleyip cilt altında yaşla birlikte eksilen kolajen, elastin ve vitaminleri tamamlıyor, hücre taşları onarılıp doldurularak yeniden inşa ediyor. Böylece yüzün yani cildin erken kırışması, yaşlanmasını önlüyor, derin kırışıklıklar dolarak açılıyor cilt sağlıklı ve daha genç bir görünüme kavuşturuyor.

Yazının devamı...

Yaşınızın iyisi olmak mümkün!

15 Ekim 2020

Yaşınızın iyisi olmak elinizde

Yaşlanmayı yaş olarak değerlendirip, her yaşın güzelliğini ve hakkını vererek kendimizle barışık yaşamak gerekir. Hiçbir yöntem insanın kendine yaptığı motivasyon ve sunduğu sevgi kadar etkili olamaz. Elbette yerçekimine genetik ve çevresel faktörlere dur diyebilmek mümkün değil. Bunlara karşı önlem almak gerekiyor ama önemli olan, bu önlemlerin kalıcı, doğal ve vücudun ritmini sarsmayacak düzeyde olmalıdır. Yaşınızın iyisi olmak için, cilt kalitesine önem vermek ve yaşla birlikte eksilen bir takım değerlerin yerine yenilerinin konması gerekiyor. Bunları yerine koyabilmek için elbette bilgi gerekir. Siz kendinize 4 aylığına genç görünmek adına bir takım estetik işlemlere tabi tutar ve cilt kalitesine önem vermez ihmal ederseniz, bazı sonuçlara katlanmak zorunda kalırsınız. Bu estetik işlemler size bir süreliğine genç görünüm getirebilir. Fakat devamı muamma olarak kalır.

Artık genç görünümlü doğal yüzler moda

Günümüzün hız ve bilgi çağı kadınları, yeni bir kavram geliştirmesine yol açtı. Yani, botoksa, yağ enjeksiyonuna, dolgu maddelerine, kısacası estetik müdahaleye karşı olan kadınlar ve bir çok kozmetik şirketleri, kadınları doğal sürecinde ameliyatsız aynı zamanda sağlıklı ve genç bir görünüme kavuşturmak için el birliği yapıyorlar. Ağızdan alınan birtakım kimyasallardan uzak yüz cildine ve vücuda iğneyle uygulanan metotlardan uzak, tamamen doğal yöntemler geçerli artık. Buna bir nevi 45 yaş ve üstü olan kadınların, kendi tarzını ve yaşam ritmini buldu diyebiliriz. Doğal yöntemlerle bakımlı, sağlıklı ve genç görünümlü mutlu yaş alma bilinci oluştu.

Yeni gençleşme teknoloji dönemi başladı

Yeni gençleşme yöntemi olan Poratation System özel bir cihazla düşük elektrik dalgaları ile Argireline etken maddeli serum cildin alt katmanlarına nüfuz edebiliyor. Yüz ve boyun bölgesindeki kırışıklıklar nejtersiz, iğnesiz, yan etkisiz şekilde açılıyor. Tek seansta bile büyük fark yaratan bu sistem sayesinde, cildin Meso-Myo-Poratation ve Argireline etken maddeli serum cildin alt katmanlarına kadar nüfuz ediyor. Ayni anda kaslara uygulanan masaj ise kasları güçlendiriyor ve sarkmaların önüne geçiliyor. Cildin gergin, canlı ve ışıltılı görünüm almasını sağlıyor. Özellikle mimiklere ve doğal görünüm bozulmadığı için sanatçı ve oyuncular tarafından bu yöntem tercih ediliyor.

Sağlıklı güzellik dolu günler dileği ile,

Int. Dipl. Kozmetisyen

Yazının devamı...

Sonbaharda cildinize ışıltı kazandırın

5 Ekim 2020

Yazın kuruyan, lekelenen, güneş ve denizin tuzlu suyundan yıpranan cildinizi yeniden nane özlü mask ile ışıltı kazandırın. Yaz sonrası, mevsimsel değişimden kaynaklanan zararlı etkiler yani, ciltte oluşan nem kaybı, kuruluk, yağlanma, lekelenme ve deri kalınlaşması gibi sorunlar yaşanıyor. Cilt özellikle sonbahar aylarında ışıltısını gözle görülür bir şekilde kaybeder. O halde cildinize uygulayacağınız nane özlü skin tightening mask ile cildinizi yeniden tazelenmiş, parlak ve ışıltılı bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Bakım aşamaları

Temizleme: Bu dönemde cilt temizliğine önem vermek gerekiyor. Çünkü temizliğin ardından, cildinize uygulayacağınız bakım ürünleri ancak temiz ciltle iyi sonuç veriyor.

Cildinizi uygun temizleyicilerle temizleyin. Ardından tonikle silin, aşırı kuru ciltlerde sabun kullanmayın. Çünkü sabun cildin nemini ve yağını alarak dengesini bozar. Onun yerine köpük ya da temizleme jeli kullanın. Çok sıcak su kullanmayın hassasiyetini arttırır. Dolayısıyla her zaman ılık su kullanın.

Peeling: Sonbahar mevsimi peeling uygulamanın tam zamanıdır. Çünkü cilt 28 günde bir kendini yeniler. Yeni hücreler yüzeye harekete geçtikçe, cilt nemini kaybeder ve pul, pul dökülmeye başlar. Cildi ölü hücrelerden arındırmak için peeling yapmak gerekiyor. Böylece cilt sağlıklı ışıltıya kavuşur, siyah nokta komedon ve aknelerin oluşması engellenir geçirgenliği artar.

Peelingi tüm yüz, boyun ve dekolteye kadar sürün. Nemli parmak uçlarıyla dıştan içe doğru masaj yaparak yedirin. Ardından bol su ile durulayın ve kurulayın.

Maske: Peeling sonrası, cilt yorgunluğunu gideren, cilde anında tazelik, canlılık ve ışıltı kazandıran nane özlü skin tightening mask uygulayın. Bekleme süresi 25 dakika, daha sonra maskeyi temizleyin.

Yapılandırma:

Yazının devamı...

Yaz bitti! Bronz tene devam!

22 Eylül 2020

Yazın insanı rehavete sürükleyen o sıcaklar kalmadı artık. Yaz güneşinin cilt üzerinde bıraktığı bronz tenin keyfini yaşarken, artık her geçen gün yüzüm yavaş, yavaş solmaya başladı diyenler.

Yaz bitti, bronzluk gitti diyenler için dört mevsim oxy-bronz devreye giriyor. Pek çok kadın bronzluğu, cildi daha parlak gösterdiği ve makyaj derdinden kurtardığı için, erkekler ise dinç ve zinde göründükleri için seviyorlar.

Ancak bir çok kişi bronzlaşmak isterken hem cildine zarar veriyor hem de zaman kaybediyor. Oto-bronzlara gelince kullanımı her bölgeye eşit dağıtmak, istediğiniz tonu yakalamak hiç kolay değil. Yaz sonrası bronz ten rengini koruyarak devam etmek isteyenler, sonbahar ve kış mevsiminde de soluk tenle görünmek istemeyenlere bronzluk sistemiyle hem sağlıklı hem de bakımlı bronzlaşmış bir tene kavuşabilirsiniz.

Bronzluk uygulama aşamaları

Birinci aşama: Güzel bir vücut tenine sahip olmak için, peeling ile vücuttaki ölü deri atılarak bakımlı bir vücut teni elde edilir. Peeling sanıldığı gibi cildinizdeki bronzluğu almaz tersine cildinize daha net, yumuşak ve parlaklık kazandırır. Ardından cilde bronzluk sağlayan serum homooksijen olarak daha iyi nüfuz eder.

İkinci aşama: Doğal etken maddeler içerikli serum saf oksijen basıncıyla cilde nüfuz ediyor. Ten bronzlaşırken aynı zamanda cilt besleniyor. Böylelikle dört mevsim bronzluk elde edilirken cilt oksijenin verdiği sağlıkla ışıldayarak pürüzsüz bir tene kavuşuluyor.

Sonuç, bir saat gibi kısa sürede yenilenen bir cilt boyun, dekolte, vücudun her bölgesi dahil olmak üzere eşit dağılmış bir bronzluk elde ediliyor. UV'siz ve güneşsiz.

Sağlıklı güzellik dolu günler dileği ile

Yazının devamı...