Cildinize sonbahar dokunuşu

21 Eylül 2021

Cildinize serum damlaları ile sonbahar dokunuşu

Güneşin etkisini yavaş yavaş kaybettiği sonbaharın ilk ayı Eylül'e merhaba! Sonbaharın kendisini göstermeye başladığı şu günlerde o sıcacık günlerin yerine yağmurlu, serin havalara bırakmak üzere. Cilt ve vücut direncimizi zayıflatan da bu iklim değişimidir.

Cilt bakımına özen gösterenlerin en sık başvurduğu mevsimdir sonbahar. Bu ay ciltte oluşan kuruluk, kırışıklık, deri kalınlaşması ve güneş lekelerini gidermek için çare aranır, bir yandan da cildimizde yaz enerjisini, bronz rengin canlılığı ile devam ettirmek isteriz.

Cildimizde yazdan kalan sorunları gideren ve aynı zamanda da cilde enerji, canlılık kazandıran serumlar vardır. Bu serumlar yüksek dozda yoğun etken madde içeren sıvı, likit kıvamında damlalardır. Cildimize her gün bir kaç damla sıktığımızda anında enerji ve canlılık verir. Cildin alt katmanlarına iyice nüfuz eder ve cilt yüzeyinde oluşan çizgi, kırışıklıkları açar, cilt elastikiyet kazanır. Serum damlaları ayni zamanda cilt kuruluğunu, hassasiyeti giderir, pigment güneş lekelerini açar, cilt yağlanmasını azaltır akne, sivilce oluşumunu önler.

Her cilt yapısına uygun yoğun etken maddeler içeren serumlar

Instland serum: Ciltte anında etki yaratan Argireline etken madde içerikli serum 35 yaş ve üstü her cilt tipine uyum sağlayan özellikle mimik çizgileri, kırışıkları olan ciltler için harikalar yaratır. Sabah ve akşam cilt temizliğinden sonra, cilt yüzün her bölgesine eşit olarak ve boyna kadar serum damlalarını damlatarak uygulanır. Kür şeklinde 5 hafta süre ile devam edilir.

Hyaluron acid serum: Yüksek nem deposu olan hyaluron serum, hyaluron acid etken madde içerir 25 yaş ve üstü her cilt tipine uyum sağlar. Özellikle yaz sonrası kaybolan nemi kazandırır cilt rengini ve çizgileri açar. Yine ayni şekilde cilde uygulanır ve 5 hafta süre ile devam edilir.

Aloe vera serum:

Yazının devamı...

Yaşlanma karşıtı bakım

1 Eylül 2021

Yaşlanmaya başladıkça cildinizde eskisine göre farklı şikayetler ve tepkilerle karşılaşabilirsiniz. Yenilenme hızı yavaşlayan ve temel yapı taşı depoları azalan ciltte çizik izinin bile kaybolması daha uzun sürebilir. İnce kırışıklıklar, doku problemi, hassasiyet, kısaca cildiniz biraz daha özen bekleyebilir. Bu noktada güneş koruyucular ve nemlendiriciden daha fazlasını kullanmanız gerektiğini hissedebilirsiniz. Her probleme yönelik, farklı formülasyonlarda ve geniş içerik etken maddelerine sahip cilt bakım ürünleri mevcut. Eğer yaşlanma karşıtı bakım rutinine yeni başlayacaklardansanız sizin için en temel noktaları, dikkat etmeniz gereken detaylar ve ipuçları.

Arındırma

Öncelikle cildin genç, taze kalması için neme ve koruyucu bariyerine sahip olması gerekir. Bunun için yaşlanma karşıtı bakım rutininin ilk adımı nazik formüllere sahip temizleyiciler. Cildin doğal yağlarından arındıran ve üst katmanının yapısıyla oynayan sert formüllerden uzak durun. Eğer makyaj yaptıysanız ya da derinlemesine bir arındırma ihtiyacı hissediyorsanız ikisi bir arada uygulama yapabilirsiniz. Bunun için önce makyajı ve günün kiri çözen, temizleme yağlarını arındıran köpüren ama kurutmayan bir yüz temizleme ürününü kullanabilirsiniz.

Nemlendirme

Cildimizin olmazsa olmazımız nemlendiriciler. Nemlendiricinizi gündüz ve gece olarak ayırt etmek eskide kaldı. Artık, zengin içerik etken maddelerine sahip nemlendiriciler, hem gündüz hem de gece olarak kullanıma sunuyor ve ayrıca göz çevresi, boyun, dekolteye kadar uygulanıyor. Nemlendirici seçerken önceliğiniz cilt tipine göre formülize edilmiş bir ürün seçmekten yana olmalı. Nemlendiricinizi aynen serumunuz gibi cilt bariyerini koruyan, güçlendiren, hyalüronik asit, argireline ve seramidlerle zenginleştirilmiş ürünlerden seçebilirsiniz.

Yapılandırma

Cildimiz için serumlar zamana karşı yarıştığınız güzellik bakımında en güçlü silahlarınızdan. Gündüz ve gece saatlerinde bakım ürünlerine farklı tepkiler veren cilt için farklı serumlar seçmenizde fayda var. Serumlar cildi dış faktörlere karşı koruyan ve savunan ürünlerden tercih edebilirsiniz. Hyalüronik asit, argireline, antioksidan serumlar C vitamini formüller, serbest radikallere karşı kalkan olan ürünler.

Koruma

Yazının devamı...

Cildinizi bahar güneşinden koruyun

12 Mayıs 2021

Mayıs ayına girmemizle birlikte, hava yavaş yavaş ısınıp güneş yüzünü göstermeye başladı. Ama baharın ilk güneş ışınları çok ama çok tehlikelidir. Özellikle yüz cildimizde ve açık olan el, kol, omuz gibi bölgelerimizde güneş lekelerine ve yanıklara hızlı şekilde neden olur. Bahar aylarında güneşin dikleştiği ancak ısının yükselmediği durumlarda bile güneşten korunmak gerekir. Çünkü havadaki yoğunluk ince olduğu için güneş ışınları daha dik olarak cildimize etkilidir. Bu güneş artık eski güneş değil bilindiği gibi, güneşe karşı sere serpe oturmak, çimlere uzanmak keyif yapmak, artık eski günlerde kaldı maalesef. Ozon tabakasının incelmesi, güneşin zararlı ışınlarının bize daha çok zarar vermesi söz konusu. Güneş koruyucularımız olmadan güneşe direk maruz kalmanın cilt lekeleri, cilt yanıkları ve cilt kırışıklıklarına neden olduğu bilinmektedir. Özellikle güneşin ilk ışınları bu bahar ayında güneş koruyucularımızı çantamızdan ayırmamak cilt bakımınız ve sağlığınız için çok önemli davranış olur.

5 maddeden oluşan önerilerimle, bahar güneşin keyfini sorunsuz olarak çıkarabilirsiniz!

1) Bahar aylarında güneş koruyucuları kaç faktörlü olmalıdır?

Bir çok günlük krem ve fondötenlerin içeriğinde en az 15 güneş koruyucu faktörleri bulunur, ama yine de güneşten çok fazla koruma faktörüne sahip değildirler. Kış aylarında yeterli olabilirler ama bahar ve yaz güneşinde kafi derecede koruyucu faktörüne sahip değildirler. Günlük kullanım için en az SPF 30+ olmalıdır, en ideali tabii ki su bazlı sun guard fluid LSF 50 olmalıdır. Ürünün cildi güneş hasarlarına karşı koruyabilme yeteneğini gösterir özellikle UVB'ye karşı.

2) Güneş koruyucularını ne zaman kullanmalıyız?

Günlük yaşamda, zamanın büyük çoğunluğu arabanın içinde, ofisinizde pencere kenarında veya dışarıda geçiriyorsanız mutlaka güneş koruyucu kullanmanız gerekiyor. Hafta sonları evinizin balkonu, terasında oturma esnasında veya dışarıda yürüyüş yaparken, bisiklet sürme gibi zamanlarda yine güneş koruyucu kullanmanız büyük önem taşır.

3) Güneş koruyucularını nasıl kullanmalıyız?

Sabahları cildinizi temizledikten sonra günlük nemlendirici sürün, evden çıkmadan 5-10 dakika önce güneş koruyucuyu nemlendiricinin üzerine sürün. Özellikle güneşe maruz kalan yüz, boyun ve dekolteye kadar sürün; hatta el, omuz ve kollarınıza da sürebilirsiniz. Makyaj yapan kadınlar güneş koruyucu üzerine rahatlıkla makyaj yapabilirler, yani fondöten, allık kullanabilirsiniz. Böylece cildinizi güneş ışınlarının size vereceği hasarlara karşı korumuş olursunuz; yani leke, kızarıklık, yanık ve cilt yaşlanmasına karşı korumuş olursunuz.

Yazının devamı...

Işıltılı görünüm her şeydir!

16 Nisan 2021

Geçirdiğimiz kış aylarından geri kalan, kuru, nemsiz, mat görünüm de cildinizi yeniden nane özlü mask ile ışıltı kazandırın. Kış sonrası, mevsimsel değişimden kaynaklanan etkiler yani, ciltte oluşan nem kaybı, kuruluk, yağlanma ve deri kalınlaşması, mat cilt rengi gibi sorunlar yaşıyoruz. Cilt özellikle bahar ayında ışıltısını gözle görülür bir şekilde kaybeder. O halde, cildinize uygulayacağınız nane özlü mask ile cildinizi yeniden tazelenmiş, parlak ve ışıltılı bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

Bakım aşamaları

Temizleme: Bu dönemde cilt temizliğine önem vermek gerekiyor. Çünkü temizliğin ardından cildinize uygulayacağınız bakım ürünleri, ancak temiz ciltle iyi sonuç veriyor. Cildinizi uygun temizleyicilerle temizleyin ardından tonikle silin, aşırı kuru ciltlerde sabun kullanmayın. Çünkü sabun cildin nemini ve yağını alarak dengesini bozar. Onun yerine köpük ya da temizleme jeli kullanın, sıcak su kullanmayın hassasiyetini artırır, dolayısıyla ılık su kullanın.

Peeling: Peeling uygulamanın tam zamanıdır. Çünkü cilt 28 günde bir kendini yeniler, yeni hücreler yüzeye harekete geçtikçe, cilt nemini kaybeder ve pul, pul dökülmeye başlar. Cildi ölü hücrelerden arındırmak için peeling yapmak gerekiyor. Böylece cilt sağlıklı ışıltıya kavuşur, siyah nokta ve aknelerin oluşması engellenir geçirgenliği artar. Peelingi tüm yüz, boyun ve dekolteye kadar sürün, nemli parmak uçlarıyla dıştan içe doğru masaj yaparak yedirin. Ardından bol su ile durulayın ve kurulayın.

Maske: Peeling sonrası, cilt yorgunluğunu, matlığı, ödemi gideren, cilde anında tazelik, canlılık kazandıran, nane özlü tightening mask uygulayın. Bekleme süresi 25-30 dakika daha sonra maskeyi temizleyin.

Yapılandırma: Mevsim geçişlerinde, cildimiz yapılanmaya ihtiyaç duyar. Örneğin kıştan ilkbahar ve yaza. Yazdan, sonbahar ve kışa. Bahar aylarında, cildimizi yapılandırıcı serumlarla hazırlarsak, önümüzde gelecek olan yaz mevsimine hazırlamış oluruz. Tabii ki her cilt yapısına ve ihtiyacına uyumlu olmalıdır.

Nemlendirme: Serum sonrası, yine cildinize uyum sağlayan nemlendirici ile nemlendirin.

Koruma: Baharın ilk güneş ışınları cildi hızlı lekelendirir, aman dikkat ! Su bazlı ince bir tabaka güneş koruyucu sürün.

Yazının devamı...

Gençlik kaynağı oksijen

8 Nisan 2021

Gençlik kaynağı oksijen ile gelen güzellik

İnsanın kendini mutlu hissetmesi ve yaşlanmak yerine keyifli yaş alması için aynalarla barışık olması ve aynaya baktığında kendini iyi bulması yatıyor. Aynaya ilk yansıyan yüz oluyor, yani cilt için en etkili yöntemlerden biride cilt yaşlanmasına karşı yeni bir enerji olan oxy lift energy bir anlamda cildin yaşam iksiri.

Oksijen kanımızda alyuvarlar vasıtasıyla dokulara taşınmakta ve dokularda görevini yürütmekte. Kanımızda dolaşan oksijenimiz yaşımızın ilerlemesiyle, stres, sigara kullanımıyla, şişmanlıkla, ilaç kullanımları ve bilinçsiz yapılan diyetlerle, teknolojik iş ortamlarıyla veya diğer sebeplere bağlı olarak belirgin ölçüde azalabilmekte.

Oksijen azalması beden ve doku sağlığımızın azalmasına neden olmakta, yaşam enerjimizi azaltmakta, yaşlanmamızı sağlamakta. Yaşlandığımızda tüm dokularımızda olduğu gibi cildimizde de oksijen seviyesi azalır ve bu an yaşlanmanın belirtilerini fark etmeye başladığımız andır.

Atmosferdeki havadan elde edilen natürel oksijen, yaşlanmış bedenlerde, ergenlik döneminin akne problemlerinde, sigaranın bedenimizde oluşturduğu zararlı etkilerin azalmasında son derece yaygın kullanıma sahip. Ortamımızdaki oksijen bir oksijen jeneratörü ile zenginleştirilmiş halde üretilmekte ve cildin derinliklerine, hücreler arasındaki mesafelere beraberinde, cildin ihtiyacı olan vitaminler, mineraller le birlikte gönderilmekte. Oksijennin vitaminlerle birleşim gücü özellikle yaşlılık belirtilerinin azalmasında kullandığımız çeşitli anti- aging terapilerde başarıya daha çok başarı katmayı başardı.

Cildin derinliklerine oksijenle birleştirilmiş vitaminler ve mineraller gönderildiğinde yaşlılık belirtilerinden kaçış başlar. Daha çok desteklenen deri ile gençliğin belirtileri cilt yüzeyinde görülmeye başlar.

Profesyonel uzmanlar tarafından cilt analizi uygulanıyor. Cilt tipi ve cilt yaşınız belirlenerek cildinizi sizde tanıyor ve bundan sonra sizde cildinizin uzmanı olarak ev bakımında ürün seçiminizi belirliyorsunuz.

1,5 saatlik uygulamada derinlemesine cilt temizleniyor, özel cihazla uygulanan saf serum oksijen basıncıyla cilde nüfuz ediyor. Oxy-lift energy cilt hücrelerini oksijen ile besleyerek kan dolaşımını düzenliyor. Hücreler oksijenlenince kendini yenileme yeteneği uyarılmış oluyor. Böylece cilt fonksiyonlarını yenileyerek Gençlik kaynağı oksijen ciltteki nem, hassasiyet, kılcal damar, leke, kırışma gibi problemleri düzenliyor. Üst deri olan epidermis yenilenerek taze, sağlıklı, pürüzsüz cilt elde ediliyor ve gençleşiyor. Daha sonra ise gözeneklerin sıkılaştırılması, doku liftlerinin beslenmesi için özel yoğun Oxy mask uygulanıyor.

Yazının devamı...