‘Farkımız kadromuz’

Çiğli’de önemli adımlar attıklarını belirten Belediye Başkanı Utku Gümrükçü en büyük avantajlarının, kadrolarıyla göreve gelmeleri olduğunu söyledi

Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, geçen iki yıllık belediye başkanlığı sürecini anlattı. Belediyeye kurumsallık getirdiklerini ve bunu teknolojik altyapıyla desteklediklerini vurgulayan Gümrükçü, “Kentin sorunları belediyemizin çözebilme kapasitesinin üzerinde... Harmandalı’nın imar sorununu çözdük. 11 yıldır bekleyen sorun bitiyor” dedi.

Büyükşehir’in eski başkanları Ahmet Piriştina ve Aziz Kocaoğlu’yla da mesaisinin olduğunu belirten Gümrükçü, “Benim için il yöneticiliği yapmanın avantajı oldu. Çiğli’de ilçe başkanlığı yaptım. Mahallelerin sorunlarını biliyorum. En büyük farkımız kadromuzla göreve gelmemiz. Meclis grubumuz yıllardır birlikte siyaset yaptığımız arkadaşlarımız. Yakın çalışma arkadaşlarımız da öyle. Birbirini bilen kişileriz. Bir model ortaya koymaya çalışıyoruz” diye konuştu.

‘Farkımız kadromuz’

‘Bütçe krizde arttı’

Bütçeyi 165 milyondan liradan 218 milyon liraya çıkardıklarını belirten Başkan Gümrükçü, “Kriz şartlarında yüzde 21 bütçe artışı var. Nüfusa göre değerlendirdiğimizde, kişi başı 1.050 lira. Çiğli’yi değiştirmek için belediyeyi değiştirmek lazım dedik” şeklinde konuştu.

Yaptırdıkları anketlerde aldıkları oyun üzerinde bir memnuniyet gördüklerini dile getiren Gümrükçü, “Genel değerlendirmeler seçimde yapılıyor. Bizim barometremiz vatandaşlarımızla kurulan bire bir ilişki ve anket sonuçları. Bu anketlerdeki sonuçlar önemli değil ama alınan oyun üzerinde bir memnuniyetin görülür olması bizi mutlu ediyor. Fena gitmiyoruz diyebiliriz ama gidecek çok yolumuz var” dedi.

‘Sosyal yardım önemli’

Belediyecilik üzerine ne varsa okuduğunu vurgulayan Gümrükçü, “Sokağa çıkma yasakları oldu. Eskiden olsa cumartesi-pazar düğünlere, dernek kahvaltısına katılırdım. Bunlar azaldı, kalan vakti okuyarak geçiriyorum” diye konuştu.

Sosyal yardımın önemine vurgu yapan Gümrükçü, “Sosyal Yardım Müdürlüğü’nün adı vardı, kendi yoktu. Burada derinlemesine çalışıyoruz. Geçtiğimiz yıl 12 bin koli dağıttık. Büyükşehir Belediyemiz 15 bin koli dağıttı. 30 bine yaklaşan bir envanterimiz oldu. e-devlet üzerinden çeşitli elemelerle süzdük. 1000’in üzerinde hiç malı mülkü olmayan yurttaşımızı tespit ettik. Ramazan ayı başlamadan birer koli desteğimizi ulaştırdık. Sosyoekonomik harita oluşturuyoruz” şeklinde konuştu.

‘Soyer’in bir hayali var’

 Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’i çalışkan ve enerjik diye niteleyen Gümrükçü, “Olumlu değişimi toplum fark ediyor. Tunç Bey’in bir hayali var. Hayali olmayan başarılı olamaz” dedi.

 

DİĞER YENİ YAZILAR