Onun arabası var!

Sosyal medyayı aktif bir şekilde kullanan İzmir’in en genç Belediye Başkanı, Foça’nın şehr-i emini Fatih Gürbüz, geçtiğimiz günlerde oğlu Onur’la Şahin marka bir arabanın önünden, “Gençliğimin aşkıydı Şahin, oğlumun da yaşamasını istedim. Hanemize hayırlı olsun” notuyla paylaşımı yaptı. Hemen dikkatimi çekti ve buradan ilginç bir hikaye çıktı!

Başkan Gürbüz’ün lise yıllarında Şahin marka bir arabası varmış. Arabasına bakmaya doyamayan Gürbüz, üniversite masraflarını karşılamak için onu satmak zorunda kalmış. Haliyle bu durum içinde uhde olarak kalmış genç başkanın…

Başkan Gürbüz’den dinleyelim şimdi olup biteni:

“Temiz bir araç bulunca tekrar satın almak istedim. Herkese göre bir Şahin olabilir ama bana göre çok başka bir araç. 12 yaşındaki oğlum Onur’la zaman zaman geziyoruz. Oğlum hayatında ilk kez Şahin’e bindi. Çok heyecanlandı. Bu hissi onun da yaşamasını istedim. Ama Şahin bildiğiniz gibi arıza vermesiyle biliniyor. O günde lastiği patladı, arıza verdi. Sanayiye götürdük. Sanayiden çıkmıyoruz.”

Şahin, kimileri için büyük tutku, aşk… Başkan Gürbüz de bunlardan biri…

Onun arabası var

PANDEMİ RAPORU

Koronavirüs mücadelesinde İzmir maalesef çok riskli iller arasında yer aldı. Vaka sayısı da her geçen gün artıyor. Burada hepimize görev düşüyor. Kurallara uymalıyız ama bunu önemli bir bölümümüz yapmıyor. Tabi bunun sonucu da çok acı oluyor. İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, geçtiğimiz gün katıldığı bir programda kentin pandemi raporuyla ilgili çarpıcı bilgiler verdi:

“Depremin tetiklediği bir ortamda çok noktalarda zirveleri o zaman gördük. Vakalar iki üç haftalık bir süreçte beş katına çıkmıştı. Ciddi bir sıkıntıydı. Şu anda zirve noktasının yarısının da hala altındayız. Zirvenin 5’te 1’indeyiz diyebiliriz. İnşallah o zirveye varmayız. Yoğun bakımlarda, cihazlarda, yatak oranında bir sıkıntı yok. Bunun 4-5 katı vaka olduğu sürede sıkıntı yaşamamıştık. Bu rehavete neden olmasın. Bir takım şehir efsaneleri dönüyor. ‘Yayılım fazlalaştı ama ölümcüllüğü azaldığı’ diye… Böyle bir şey söz konusu değil.” 

“Virüsün hem yayılma hızı hem de ölümcül hızı devam ediyor. Geçtiğimiz hafta 15-16 vatandaşımızı kaybettik. İzmir’de toplamda 4 bine yakın vatandaşımızı hayata veda etti. Bizzat yaşamış birisi olarak tekin bir hastalık değil. Nereden nasıl bir sonuç vereceğini kestiremiyorsunuz. Çok sıkıntılı bir hastalık. Beni yatağa serdi ama hastaneye götürmedi. Sırt ve eklem ağrılarından yatamıyorsunuz, ama halsizlikten de yataktan kalkamıyorsunuz. İhtiyaç olmadıkça sosyal alanlara çıkılmaması gerekiyor. Günlük vaka sayısı 900’ün üzerinde.”

İzmir’in en yetkili isminin sözlerini umarım herkes dikkate alır! İzmir Tabip Odası’ndan da bir açıklama geldi. İzmir’de günlük vaka sayısının 6 hafta 5 kat arttığını bildirdiler.

Eğer rakamlar bu şekilde yükselmeye devam ederse tam kapanmaya herkes hazırlıklı olsun!

 

DİĞER YENİ YAZILAR