Her detayda Türk imzası

22 Mart 2020

Tek proje ile ekonomiye 3 milyon euroluk katkı

Lahey’deki görkemli malikane projesinde Türk imzası

Türk kalitesini ve estetiğini Hollanda’daki malikane projesine taşıdık

Türkiye’nin gayrimenkul sektöründeki başarısı malum. Bu başarıda Türk kalitesini ve estetiğini dünyanın farklı ülkelerine taşıyan mimar, müteahhit ve mühendislerin önemli bir payı var. Bazen bir tasarım, onlarca yeni tasarıma referans olabilir. Bunun en bariz örneğini Hollanda’da yaşıyoruz.

Sosyal medya hesabımdan bir teklif aldım. Daha önceki projelerimin görsellerinden etkilenen Türk asıllı Hollandalı bir iş insanı, dev bir malikane projesi için kapımızı çaldı. Gerekli değerlendirmeler ve görüşmelerin ardından 3 milyon euroluk bir malikane projesini ilmek ilmek örmeye başladık. Dev malikanenin tasarımını, dekorasyonunu ve bütün iç mimarlık uygulamalarını üstlendik.

Her detayda Türk imzası

Proje Hollanda’nın “Den Hagg” olarak da bilinen Lahey kentinde yükseliyor. Ekibimizle birlikte elimizi taşın altına koyduk. Malikanenin kaba inşaatını Hollandalı bir şirkete yaptırdık. Bunun dışında dış cepheden iç dekoratif uygulamalara ve mobilyalara kadar bütün işleri Türkiye’deki fabrikamızda ürettik. İhracatını da yine kendimiz yaptık. Ürünlerin tasarımı kendi ekibimize ait ve üretimde Türk ustalar çalıştı. Yani her detayı Türkiye’de tasarlayarak hazırlıyoruz ve Hollanda’ya ihraç ediyoruz.

Yazının devamı...

Klasik mi Seversiniz

28 Ağustos 2019

Yaşam tarzınız kişiliğinizi yansıtır. Eviniz, arabanız, mobilyalarınız sizi tanımlar. Tercihleriniz, öncelikleriniz hayatınıza yön verir. Yaşam alanlarınız ve ofisiniz sizin yansımanızdır. Peki, siz klasik mi seversiniz, yoksa modern mi? Tercihiniz hangisinden yana?

Bu soruyu yanıtlamakta kararsız iseniz son projelerimizden biri olan Emirgan’daki ofis tasarım ve uygulama çalışmamızı sizlerle paylaşalım. Böylelikle seçiminizi buna göre yapabilirsiniz.

Ofisimiz Emirgan’da sahile bakan bir cepheye ve harika deniz manzarasına sahip. Ofisin tasarımını planlarken hem klasik hem modern dekorasyon tercih ettik. Müşterimizin beğenileri doğrultusunda iki farklı ofis tasarladık.

Klasiği tercih eden, her daim ahşabın sıcak dokusunu ve rengini kullanmayı seçenler için ilk tasarımımızda bu konsepti izledik. Ahşap oymalı kitaplık, el emeği oymalı çalışma masası, sütunlar ve ahşap kaplama duvarlar... Ahşabın sıcaklığını dışarıdan gelen gün ışığı ve dev avizelerle daha da ısıttık.

Klasik ofis tasarımı

Farklı ebat ve şekillerdeki dev avizeleri, sarı ışığı ile ortamı daha da yumuşatan abajurlarla destekledik. Antika aksesuar ve tablolarla tamamlanan ofiste çalışırken kendinizi keyifli, konforlu ve güvende hissedeceksiniz.

Ben dönem insanı değilim, her daim modern ve çağı yakalayanlardanım derseniz; ikinci seçenek size göre. Aynı mekanı bu kez mermer şıklığı ile donattık. Özel tasarım sarkıt avizelerle aydınlattığımız mekana, farklı tonlarda deri koltuklar ve yüksek ayaklı abajurlarla hareket kattık. Tavandaki gömme aydınlatmalarla da ofisin ışığını gün ışığına destek kıldık.

Yazının devamı...