Geri Dön

BAŞKAN YAŞAR’DAN KÜTÜPHANE MÜJDESİ

BAŞKAN YAŞAR’DAN KÜTÜPHANE MÜJDESİ

Yenimahalle Belediyesi’nin yeni dönemde eğitim ve öğretime verdiği destek artarak devam edecek. Okulların eksikliklerini gideren, çevre düzenlemelerini yapan, öğrencilere kırtasiye yardımında bulunan Yenimahalle Belediyesi, yeni dönemde ilçeye 2 ayrı kütüphane de kazandıracak.
Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Ulusal Eğitim Derneği Genel Başkanı Nazım Mutlu ve beraberindeki yönetim kurulu üyelerini makamında ağırladı. Yenimahalle Belediyesi’nin eğitim projelerinin konuşulduğu ziyarette Yaşar, konuklarına müjdeli haberler verdi. Gençlerden gelen talep doğrultusunda, Yenimahalle Pazarı ve Sosyal Tesisi ile Batıkent Meydan AVM’ye birer kütüphane yapacaklarını belirten Yaşar, “Bilgili, kültürlü, demokratik gençlerin yetişmesi için belediyenin tüm imkanlarını seferber etmeye hazırım. Çünkü donanımlı, iyi eğitim almış, kendini geliştirmiş bireyler, ülkemizin geleceğine ışık tutacaktır” dedi.
KİTAP KARDEŞLİĞİ
Okulların her türlü tadilat, bakım ve onarım işlerini belediye olarak üstlendiklerini kaydeden Yaşar, ilçedeki devlet okullarını özel okul statüsüne getirmeyi hedeflediklerini anlattı. Yaz döneminde de öğrencilere tatil kitapları dağıttıklarını hatırlatan Yaşar, “Geçtiğimiz 5 yılda 1 milyona yakın tatil kitapları dağıttık. Ulusal Eğitim Derneği’nin yayınlarını da öğrencilerimizle buluşturabiliriz. Ayrıca hizmete açacağımız kütüphanelerde sizin kitaplarınızın bulunmasını isteriz” dedi.
EMEKLİLER UNUTULMADI
Emekli öğretmenler için de Batıkent Meydan AVM’ye bir emekliler lokali açacaklarını söyleyen Yaşar, bu lokalde emeklilerin dolu dolu vakit geçireceklerini, sosyal kültürel faaliyetlerde bulunabileceklerini sözlerine ekledi.
Ulusal Eğitim Derneği Genel Başkanı Nazım Mutlu ise Yaşar’a güzel hizmetleri ve eğitime verdiği değer için teşekkür etti. Derneğin faaliyetleri hakkında bilgiler veren Mutlu, Yaşar’a dernek yayınlarından oluşan bir kitap seti armağan etti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber