Bilecik BİLECİK’TE NEVRUZ COŞKUSU

BİLECİK’TE NEVRUZ COŞKUSU

21.03.2016 - 15:18 | Son Güncellenme:

.

BİLECİK’TE NEVRUZ COŞKUSU

Bilecik’te Nevruz Bayramı, Ertuğrulgazi Lisesinde düzenlene bir programla kutlandı.
Okul bahçesindeki kutlamalara Bilecik Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Cumhuriyet Halk Partisi Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, Belediye Başkanı Selim Yağcı, Bilecik 2. Jandarma Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Halis Zafer Koç, Cumhuriyet Başsavcısı Bekir Şahiner, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Taş, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Alper Sır, İl Emniyet Müdürü Ali Ekber Bektaş, daire müdürleri ve Ertuğrulgazi Lisesi öğrencileri katıldılar.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan etkinlikte konuşan Bilecik Valisi Ahmet Hamdi Nayir, milli birlik ve beraberliği bu bayramlarda bir daha hatırlamak ve buna ait olan çalışmaları arttırmak zorunda olduklarını belirtti. Vali Nayir, “Maalesef milli birlik ve beraberliğimizi bozmaya çalışan değişik faaliyetlerin olduğu bu günümüzde hep birlikte yekvücut olarak bütün kalplerimizi birleştirerek bizim milli birlik ve beraberliğimize sekte vurmaya çalışan bütün terör örgütlerini ve çalışmalarını da bu birlikteliğimizle beraber lanetle kınamamız gerektiğini de burada ifade etmek istiyorum” dedi.
Konuşmanın ardından yakılan Nevruz ateşi, sonrasında öğrenciler ateşin üzerinden atlarken, protokol üyeleri ve öğrencilere irmik helvası ikram edildi.