Geri Dön

Bursa İl Emniyet Müdürlüğü otoyoldaki tamirat çalışması nedeniyle sürücüleri uyardı

Bursa İl Emniyet Müdürlüğü otoyoldaki tamirat çalışması nedeniyle sürücüleri uyardı

Bursa İl Emniyet Müdürlüğü otoyoldaki tamirat çalışması nedeniyle sürücüleri uyardı

Mehmet İNAN/BURSA, (DHA)- BURSA İl Emniyet Müdürlüğü Gebze-Orhangazi-İzmir otoyolu Mudanya Kavşağı'nda köprü tadilat çalışması nedeniyle oluşan trafikte sürücüleri alternatif yolları kullanması yönünde uyardı. 

Otoyol A.Ş. tarafından Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu Mudanya Kavşağı'nda köprü tamirat çalışması nedeniyle İzmir istikameti 1 kilometrelik yol trafiğe kapandı. Bununla ilgili otoyolda trafik oluşmaması için Bursa İl Emniyet Müdürlüğü Medya-Halkla İlişkiler ve Protokol Şube Müdürlüğü yazılı açıklama yaptı.

Yapılan açıklama da şunlara değinildi;

"Gebze-Orhangazi-İzmir ücretli yolunun Mudanya Kavşağı İstikametinde Otoyol A.Ş. tarafından yapılacak köprü tamirat çalışması nedeniyle yol aktarmasının olduğu noktada trafik yoğunluğunun oluşmaması, güvenli trafik akışının sağlanabilmesi için;

Gebze-Orhangazi-İzmir ücretli yolunun Mudanya Kavşağı İzmir istikametinde 20.12.2020 tarihi ile 04.01.2021 tarihleri arasında, otoyol köprü çalışması nedeniyle İzmir istikameti 1 kilometrelik alanda Trafik akımına kapalı bulunmaktadır. Belirtilen tarih arasında otobüs, tır ve kamyon sürücüleri haricince kalan ve Bursa şehir merkezine gidecek araç sürücülerinin, acil müdahale araçlarının vakalara daha hızlı müdahale edebilmeleri için trafik yoğunluğu oluşturmamak adına sabah 07.00-10.00 ile akşam 17.00-20.00 saatleri arasında alternatif güzergah olarak İstanbul-Ankara istikametinden Bursa'ya gelecek sürücülerin otoyol İstanbul bağlantı yollarını takiben Yalova Yolu'nu, İzmir istikametinden gelecek araç sürücülerinin isi Otoyol Hal Kavşağı'nı takiben İzmir Yolu'nu tercih etmeleri uygun olacağı değerlendirilmektedir.

Basına ve Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber