Geri Dön
SivrihisarEskişehir'de Bilim ve Teknoloji Haftası etkinlikleri

Eskişehir'de Bilim ve Teknoloji Haftası etkinlikleri

Eskişehir'de Bilim ve Teknoloji Haftası etkinlikleri

Eskişehir'de Bilim ve Teknoloji Haftası etkinlikleri

Hakan TÜRKTAN/SİVRİHİSAR (Eskişehir),(DHA)- TÜRKİYE Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından 8-14 Mart Bilim ve Teknoloji Haftası nedeniyle, "Bilim okulda, bilim her yerde" sloganıyla düzenlenen etkinlik, Eskişehir'in Sivrihisar ilçesinde yapıldı.
TÜBİTAK tarafından 8-14 Mart Bilim ve Teknoloji Haftası nedeniyle "Bilim okulda, bilim her yerde" sloganıyla düzenlenen etkinlikler, Sivrihisar ilçesine bağlı Nasrettin Hoca Mahallesi'ndeki Nasrettin Hoca İlkokulu ve Ortaokulu'nda yapıldı. Bursa Bilim Merkezi eğitmenleri tarafından sunulan, anlık tepkime deneylerinden oluşan eğlenceli, interaktif bilimsel gösterilerin ardından etkinlikler, öğrencilerin sınıflarında devam etti. Gruplara ayrılan öğrenciler, eğitmenler tarafından verilen çeşitli bilimsel atölyelere katıldı. 'Takımyıldızı küpü', 'Roketini fırlat', 'Gece avcısı baykuş' ve iskelet sistemi atölyeleri ile öğrencilere bilimsel çalışmalar yaptırıldı.
Etkinliğe katılan TÜBİTAK Bilim ve Toplum Başkan Yardımcısı Bekir Çengelci, öğrencilerin Türkiye'ye bilim ve teknoloji alanında büyük gururlar yaşatacaklarına inandıklarını belirterek, "TÜBİTAK olarak Bilim ve Teknoloji Haftası'nı ülke genelinde yaptığımız çeşitli etkinliklerle kutluyoruz. Bu heyecana ortak oluyoruz. Bu çerçevede 81 ilde bilim söyleşisi, bilim kampları, çevrimiçi etkinler gibi birçok etkinlikle halkımızla bilim ve teknoloji heyecanını yaşıyoruz. Bugün de Sivrihisar'da yer alan Nasrettin Hoca İlkokulu ve Ortaokulu öğrencileriyle bir araya geldik. Onlarla çeşitli etkinlikler yaptık. Özellikle köylerdeki okullarımızı ziyaret ediyoruz. Gerçekten onların heyecanını görmek bizi de mutlu ediyor. Çünkü buradaki öğrencilerimiz bizim geleceğimiz. İnşallah Türkiye'ye bilim ve teknoloji alanında büyük gururlar yaşatacaklar. Biz buna şahit olduk" diye konuştu.
 

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber