Geri Dön
KarsSARIKAMIŞ BESYO’DA MEZUNİYET TÖRENİ

SARIKAMIŞ BESYO’DA MEZUNİYET TÖRENİ

SARIKAMIŞ BESYO’DA MEZUNİYET TÖRENİ

Kafkas Üniversitesi (KAÜ) Sarıkamış Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu (SABESYO) ve Meslek Yüksekokulu’ndan 2014-2015 eğitim öğretim yılında 19. dönem mezun olan öğrenciler, için mezunuyit töreni yapıldı.
SABESYO Spor Salonu’nda düzenlenen katılan KAÜ Rektörü Prof. Dr. Sami Özcan, öğrencilerin eğitim sürelerini huzur içinde kazasız belasız ve başarıyla tamamlayarak hak ettikleri diplomalarına kavuştuklarını belirtti.
Özcan, “Üniversitemizin her fakültesinde, her bölümünde çağın gereklerine uygun olarak eğitim almanıza azami derecede gayret gösterdiğimizi bilmenizi istiyorum. Kafkas üniversitesi olarak amacımız öğrencilerimizi toplumun değerlerine, kültürüne sahip çıkan, ahlaklı, çağdaş, vatanına milletine yararlı bireyler olarak yetiştirmektir. Mezun olan bütün arkadaşlarımızın bundan sonraki yaşamlarında hoş görülü, kendisine güvenen, başarılı fertler yetiştirme gibi büyük sorumlulukları olduğunu asla unutmamaları gerekir” dedi.
Sarıkamış’ta eğitim öğretim süresince katkı sağlayan Kaymakamlığımıza, belediyemize ve bütün kurumlarımıza teşekkür ediyorum diyen Sami Özcan, “Tabi burada hocalarımızın emeklerinin yanı sıra velilerimizin maddi ve manevi desteklerini unutmamamız lazım. Ben öğrencilerimizin bu günlere gelmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Öğrencilerimizin yolları daima açık olsun” diye konuştu.
Yüksekokul Müdürü Doç. Dr. Ali Dursun Aydın da, öğrencilerin ailelerin in desteği ve ilgisiyle bugünlere kadar geldiklerini söyledi.
Aydın, “Akademik ve idari personelinde eğitim süresince sizleri başarılı meslek bilgileri sağlam, öğrenmeye ve öğretmeye yatkın, sorumluluğu üstlenen ve bunun mutluluğunu yaşayan gençler olmanız için emek verdiler. Ülkemiz için yapacağını çok şey var. Yolunuz bahtınız açık olsun” şeklinde konuştu.
Sarıkamış Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Yüksel Koçak ise, Okul olarak ülke ekonomisine, istihdamına katkı sağladıklarını vurgulayarak, öğrencilerin bundan sonraki yaşamlarında yeni bir sayfa açıldığını, okulda edindikleri mesleklerini en iyi şekilde icra etme fırsatı bulacaklarını kaydetti.
Konuşmaların ardından bölümlerinde birinci olan öğrenciler okul kütüğüne plaketlerini çaktı. Mezuniyet belgelerini alan 250 öğrenci daha sonra kep atarak mezuniyetlerini kutladı. Daha sonra okul bahçesine çıkan öğrenci, veli ve hocalar canlı müzik eşliğinde birlikte halay çekti
Törene, Belediye Başkan Vekili Feramuz Gündüz, KAÜ Rektörü Prof. Dr. Sami Özcan, Yüksekokul Müdürü Doç. Dr. Ali Dursun Aydın, Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Yüksel Koçak, Akademisyenler ile öğrenciler ve velileri katıldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber