19 yıldır leğende yaşıyordu...

Plastik kovada yaşayan genç kızdan üzen haber

Uluslararası basının ‘yeşil bir plastik leğen’ ile tanıdığı Nijeryalı kızın ölümü, milyonlarca insanı yasa boğdu.
Nijerya’da sağlıklı bir bebek olarak dünyaya gelen ancak 6 aylıkken nedeni bilinmeyen bir şekilde vücudunun büyümesi tamamen duran ve hayatını plastik bir leğende ailesinin desteğiyle sürdüren 19 yaşındaki Rahma Haruna, yaşamını yitirdi.

Dünya Rahma'yı sosyal medyada 10 yaşındaki erkek kardeşi Fahad’ın paylaştığı fotoğrafla tanımıştı...

Foto muhabiri Sani Maikatanga, Instagram’da Rahma'nın bir fotoğrafını paylaşarak ölüm haberini verdi.

Daily Mail gazetesinin haberine göre; yaşamını plastik bir leğende geçirmeye mahkûm olan Rahma'nın tüm fiziksel ihtiyaçlarını annesi karşılıyordu.

Anne, kızının yaşıtlarına göre oldukça zeki ve her şeye rağmen mutlu bir genç kız olduğunu söylemiş; Rahma’nın 10 yaşındaki erkek kardeşi Fahad “Ona yardımcı olmamın bir sürü yolu var. Onu her gün dışarı gezmeye çıkarıyorum. İnsanların ona yardımcı olduğunu görünce kendimi mutlu hissediyorum. Akrabalarımızı ziyarete gitmek onu çok mutlu ediyor. Ben de onu gezdirmekten hoşlanıyorum” sözleriyle ablasına duyduğunu sevgiyi anlatmıştı

Genç kızın babası Hussaini Haruna ise yıllar boyu kızına tedavi bulabilmek için uğraşsa da, faturaları ödemek için bir sürü işte çalışsa da, bütün varlığını harcasa da ne yazık ki kızına bir tedavi bulamadı. Rahma hayallerini gerçekleştiremeden yaşama veda etti. Cesur genç kızın en büyük hayali ise bir gün kendi ihtiyaçlarını alabilmek için tek başına alışveriş yapabilmekti.

Bu makaleye ifade bırak