11 Ağustos 2002 Pazar


BİZE ULAŞINHABER İNDEKSİARŞiVYARDIMKÜNYE·  SON DAKİKA  
·  ANA SAYFA  
·  GÜNCEL  
·  SİYASET  
·  EKONOMİ  
·  YAZARLAR  
·  SPOR  
·  DÜNYA  
·  YAŞAM  
·  MAGAZİN  
·  SAĞLIK  
·  KADIN & MODA  
·  ASTROLOJİ  
·  OTOMOBİL  
·  ÇİZERLER  
·  BİLİM & TEKNİK  
·  TV'DE BUGÜN  
·  İŞ YAŞAMI  
·  OMBUDSMAN  
·  HAVA DURUMU  
·  CUMARTESİ  
·  PAZAR  
·  KÜLTÜR & SANAT  
·  SERİ İLAN  

 


BELGELER

AB- KATILIM ORTAKLIĞI BELGESİ
KOPENHAG KRİTERLERİBahçeli’ye göre; 6 parti PKK ile aynı kefede!

Partilerin AB’yi "can simidi" olarak gördüklerini söyleyen MHP lideri, "Bölücü örgütün yanında şimdi 6 tane siyasi parti var" dedi

     ANKARA Milliyet

     MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, idam cezasının kaldırılmasını da içeren AB uyum yasalarının çıkmasını sağlayan DSP, ANAP, DYP, YTP, AKP ve SP’yi, PKK ile aynı kefeye koyarak, "Bölücü örgütün yanında şimdi 6 tane siyasi parti var" dedi.
     Partilerin siyaset sahnesinde tutunabilmek içim AB’yi "can simidi" olarak gördüklerini söyleyen ve seçimlerin ertelenmeyeceğini dile getiren Bahçeli, "Seçim sürecine girilmiştir, ertelenmesi söz konusu olamaz. Bu tür davranışlar Türkiye’yi yeni siyasi kriz ve kaosa sürükler" diye konuştu. Bahçeli sol ve merkezde geniş tabanlı arayışların amacının "AB için güçlü ittifaklar" olarak açıklanmaya çalışıldığını söyledi.
     Bir gazetecinin, "Bölücü örgütün MHP’yi hedef aldığını belirttiniz. Türkiye’deki cepheleşme bölücü örgüt ve MHP arasında mı? Yoksa bölücü örgütün temsilcisiyle mi?" şeklindeki sorusu üzerine Bahçeli, "Bölücü örgütün yanında şimdi 6 tane siyasi parti vardır" yanıtını verdi. DYP Genel Başkanı Tansu Çiller’in MHP’siz bir hükümetle seçimin ertelenebileceğine ilişkin görüşlerinin anımsatılması üzerine Bahçeli, "MHP’siz bir hükümet başarabiliyorlarsa, uygulasınlar" değerlendirmesini yaptı.
      SİYASET


Bu istifa kolay olmadı!
Komutanlara teklif
Çiller’in gündeme uyan gafı
Bahçeli’ye göre; 6 parti PKK ile aynı kefede!
Ankara'da bunlar konuşuluyor
Karayalçın açıkladı: ‘İnönü kabul etti Derviş reddetti’


 SAYFA BAŞI 
© 2002 Milliyet