Sık Kullanılanlara Ekle  Açılış Sayfası Yap  Sitene Ekle  İletişim    Kurumsal 21 Aralık 2006 / Perşembe  
   Milliyet Online    Blog    Emlak    Arabam    İnsan Kaynakları    Cumartesi    Pazar    Ege    Seri İlanlar    Mobil 
   
 » Detaylı Arama

  SON DAKİKA
  ANA SAYFA
  YAZARLAR
  SİYASET
  EKONOMİ
  FİNANS
  DÜNYA
  SPOR
  GÜNCEL
  YAŞAM
  MAGAZİN
  ASTROLOJİ
  HAVA DURUMU
  OMBUDSMAN
  ÇİZERLER
  Bilim ve Teknoloji
  Kültür ve Sanat
  Eğitim
  TV Rehberi
  Tatil
  Otomobil
Haber İndeksi Arşiv Haberci Üyelik Bülten
Yaşam döngüleri


hkirkoglu@ekolay.net
Faks: (0216) 418 54 99

Tüm ilişkilerimiz, tüm beklentilerimiz kendimizi ne kadar net biçimde görüp görmediğimizle yakından ilişkilidir. Astrolojik haritamız bize bazı kolaylıklar sağlarken, doğası gereği bazı şeyleri de zor, hatta imkansız da kılabilir. Belki istediklerimizi gerçekleştirmek zaman alacak, uzun yıllara mal olacaktır. Önümüze çıkan engellere de bu gözle bakmamız faydalı olacak.
Örneğin 2005 yılının ikinci yarısında Aslan burcuna geçen Satürn, Aslan, Boğa, Akrep ve Kovalar açısından son yıllarda pek çok engel, öğrenilmesi gereken dersler getirdi. Bu süreçte pek çok Aslan kendi gururlarını, başarılarını ve yaratıcılıklarını kısıtlayan koşullarla karşılaştı.
Burada büyük bir denge saklı. Yaşadığımız sorunlara yakından bakmayınca, bu sorunları çözecek anahtarı da bulmakta zorlanabiliriz. Bu büyük denge aynı zamanda büyük bir planın varlığını da açıklıyor. Zira yaşamımızda gerçekleşen hiçbir şey sadece bizim başarılarımız, kendi imkanlarımızla da gerçekleşmiyor. Çünkü her şey birbirine bağlı biçimde yer alıyor.

Orhan Pamuk ve Jüpiter
Biz değiştikçe, bize sağlanan olanakları daha farklı gözlerle anlamaya başlıyoruz. Yıllar içinde ortaya çıkan değişiklikler hem bizi değiştiriyor hem de hedeflerimizi yeniliyor. Kendi geçmiş yıllarınıza baktığınızda aynı şeyleri siz de göreceksiniz.
Bundan birkaç yıl önceki beklentilerinizi, karşılaştığınız problemleri hatırlamaya çalışın ve şimdi neden bu beklentilerinizin bazılarının gerçekleşmesinin, bazılarının ise gerçekleşmemesinin şimdiki durumunuza yaptığı yararı düşünün. Burada rastlantılara yer olmadığını göreceksiniz.
Eskiler astrolojik haritaları incelerken aynı zamanda hayat dönemlerimizin belirli gezegenler tarafından yönetildiğini keşfetmişlerdir. Perslerden kalan bir teknik, Alfirdar tekniğine göre, yedi gezegenin, 75 yıllık bir döngü içinde hayatımızı şekillendirdiğini söyler. Kısa bir örnek vermek gerekirse, Orhan Pamuk'un Nobel Edebiyat Ödülü'nü aldığı bu dönem, onun hayatında Jüpiter dönemine denk geliyor.
Jüpiter genişlemeyi, fırsatları, zenginleşmeyi ve hayata daha geniş bakabilmeyi anlatır. Hayatımız bizim sandığımızdan çok daha etkin temalar ve işaretler altında devam eder. Astrolojinin büyüsü, hem bize bu gelişme zamanlarını söylemesinde hem de bu gelişmeleri neden yaşadığımızı kavramamızda saklıdır.


PAZAR
Bergüzar mı Beren mi?
"İyi ki İspanyollar transferim için çok ısrar etmiş"
Müzayede en iyi ayakta izlenir
Uzmanından frak dersleri
Hep fahişeler konuşuldu, sıra "satılık erkekler"de
Radyolu yılların Nobel'i:
İpana bilgi yarışması

Bu otel uçuyor
Alafranga eğlencenin alaturka hali
Sanal Haçlı Seferi
Develere ağıt
Lisem 120 yaşında!
Yaşam döngüleri
İşkembe, paça ve kelleyi hor görmeyelim
Tarihin en ünlü savaşçısı
Şekerle mücadele vakti
Sabah neşesi bitti mi? / Meriç Erkan gitti mi?
Bayramda nereye gitsek?
Şampanya bir şaraptır!

Ahmet Turhan Altıner
Can Dündar
R. Hakan Kırkoğlu
Vedat Milor
İlber Ortaylı
Taylan Kümeli
Tuba Akyol
Fatih Türkmenoğlu
Mehmet Yalçın

© 2006 Milliyet