50'sine yaklaşan Jennifer Lopez nasıl hala 20'lerinde görünüyor?

50'sine yaklaşan Jennifer Lopez nasıl hala 20'lerinde görünüyor?

50'sine yaklaşan Jennifer Lopez nasıl hala 20'lerinde görünüyor?
Doğaya meydan okuyan Jennifer Lopez, türünün nadir örneklerinden biri. Görüntüsü, yaşına dair hiçbir ipucu vermiyor. Yani bir insan 50'sine yaklaşırken nasıl bu kadar sağlıklı, nasıl bu kadar pürüzsüz görünebilir ki? Özellikle de cildinin kalitesi inanılmaz... Hırs yaptık, araştırdık. Meğer çok basit bir sırrı varmış! (Yerseniz)

Jennifer Lopez hepimizin ezbere bildiği, artık uzmanlardan duymaktan kusacağımız şeyleri birebir uyguluyor olabilir. Düzenli uyku, su içmek, meditasyon yapmak, spora gitmek, sebze ve protein ağırlıklı beslenmek gibi klasik şeyler... Ama 20 yaşında göstermesinin tek sebebi bunları yapması olabilir mi? OLABİLİR Mİ SAHİDEN? Bakar mısınız, hiç 48 gibi duruyor mu Allah aşkına? Taş çatlasa 28 dersiniz!

Böyle görünmeyi nasıl başarıyor? BİRİ BİZE AÇIKLASIN.
 

Geçtiğimiz günlerde J.Lo Instagram hesabından bir video yayınladı. Videoda kardeşi ve Jennifer'ın arasında bir diyalog geçiyor. "Arkadaşlarımla içki içtiğim gün, haftanın en güzel günüdür" diyen kız kardeşi, Jennifer'ı da yanında götürmek istiyor, kızlarla iki tek bir şey içip partilemeye ikna etmeye çalışıyor. Süperstarımızda ise zerre tepki yok! Ancak bir süre sonra kameraya dönüp sinsice, "İçki içmem için beni ikna etmeye çalışıyor" diyor ve işte o an anlıyoruz:

Bu mu yani? Jennifer Lopez'in gençlik sırrı, içki içmemek mi?

J.Lo, hiçbir yerde ve hiçbir koşulda, kesinlikle içki içmiyor; evet. İşte kanıtlar...

Bir keresinde InStyle'e "Alkol cildi mahvediyor" demişti: "Tabii ki, kadeh tokuşturmayı herkes sever. Ama sürekli su içen bir insan olarak, su bardağı ile kadeh tokuşturamazsınız. Bu yüzden alkol ile kadeh kaldırıp içmeden yerine bırakıyorum."

Peki içki içmemek cildi taze tutar mı? 

Dermotolojist Jill Waibel'e göre evet; alkol cildi mahveden bir şey: "Alkol tüketimi kısa vadede yüzde kızarıklık ve şişmelere neden olur. Uzun vadede ise ciddi hasar vererek dehidrasyonun yanı sıra, şeker hastalığına da davetiye çıkarır. Böylece cildiniz daha hızlı yaşlanır, daha hızlı kırışır. Sağlıklı cildin anahtarı hidrasyondur. Yani, bol su tüketimi..."
 

İkna oldum mu? Hayır!

İkna oldum mu? Hayır!
Jennifer Lopez'in hayat tarzı tam olarak bu: SÜREKLİ SU İÇMEK. Bonus olarak cildine devamlı SPF korumalı nemlendirici uyguluyor, elinden geldiğince güneşte kalmıyor. Onun dışında kesinlikle alkol yok. Sigara yok. Kahve yok. "Gençken hiç güneşlenmedim. Hiç alkol almadım, sigara içmedim" demişti bir televizyon programında. 

Bütün bu verileri birleştirdiğimizde anlıyoruz ki, Jennifer Lopez'in bu kadar genç görünmesinin ardında yatan neden bol su içmek, alkol/sigara tüketmemek, ve mümkün olduğunca güneşte kalmamakmış. Peki bütün bunlar yeterli mi? Açıkçası bana mantıklı gelmiyor...
 

Bol su içen, alkol ve sigara tüketmeyen, mümkün olduğunca güneşe çıkmayan çok insan var ama hiçbirinin Jennifer kadar efsane bir cildi yok. Bunu nasıl açıklayacağız? Los Angeles'ta cilt uzmanı olarak çalışan ve müşterileri arasında Jessica Alba, Chrissy Teigen ve Rosie Huntington-Whiteley gibi ünlü isimler bulunan Shani Darden da benim gibi düşünüyor: "Jennifer'ın ne yaptığını ben de merak ediyorum. Belli ki cildine bakmaktan ziyade başka şeyler de uyguluyor." 

Ama şu da var: Jennifer ömrü hayatında BİR KEZ BİLE estetik namına bir şey yapmadığını söylemişti. 
 

İnanmasak mı?

İnanmasak mı?
Bir başka cilt uzmanı, NYU Sağlık Üniversitesi Dermotoloji Profesörü Arielle Kauvar da bizimle aynı fikirde. "Jennifer cildine çok iyi bakıyor fakat 40 yaş üstü insanlarda kırışıklık ya da ifade çizgisi olmaması alışılmadık bir şey. Botoks ya da dolgu enjeksiyonu yapmadan cildin böyle görülmesi mümkün değil."
 

Alkol tüketmemenin ve sağlıklı bir yaşam tarzına sahip olmanın pek çok yararı ama sadece bunlar sayesinde 48 yaşındaki bir cilt böylesine pürüzsüz görünemez. Profesyonellerle aynı fikirdeyim. Ama belki de yanılıyorumdur. Belki de J.Lo, parasını bastırıp sonsuz gençlik iksiri filan satın almıştır, olamaz mı? :)
 
Bu makaleye ifade bırak