Bu hafta vizyona giren 7 film (6 Aralık 2019)

Bu hafta vizyona giren filmler içinde uzun zamandır beklenen Addams Ailesi, festivallerin aranan filmi Alev Almış Bir Genç Kızın Portresi ve Eddie Redmayne ile Felicity Jones'u buluşturan yeni Tom Harper filmi Balon Pilotları öne çıkıyor. Mahsun Kırmızıgül'ün yeni filmi 'Mucize 2 Aşk' ise haftanın dikkat çeken Türk yapımı...
 

Bu hafta vizyona giren 7 film (6 Aralık 2019)

1. Balon Pilotları

Yönetmen: Tom Harper
Oyuncular: Felicity Jones, Eddie Redmayne, Himesh Patel
Tür: Macera, Biyografi, Aksiyon

Takvimler 1862 yılını gösterirken, pilot Amelia Wren ve bilim insanı James Glaisher, daha önce kimsenin yapmaya cesaret edemediği bir şeyi denemeye karar verir. Göklerin sırlarını keşfetmek isteyen ikili sıcak hava balonu ile daha önce hiç çıkılmamış bir yüksekliğe çıkmaya çalışır. Gökyüzünde nefes kesici keşifler yapan Wren ve Glaisher, atmosferin en yüksek noktalarına ulaştıklarında hayatta kalmak için zorlu bir mücadele vermek zorunda kalır.

2. Addams Ailesi

Yönetmen: Conrad Vernon, Greg Tiernan
Tür: Komedi, Animasyon, Aile, 3 Boyutlu

Karikatürist Charles Addams tarafından yaratılan, sinema ve televizyon tarihi boyunca birçok kez yeniden uyarlamayla izleyici karşısına çıkan ünlü Addams Ailesi'nin animasyon sinema filmi The Addams Family'nin yönetmen koltuğunu Conrad Vernon ve Greg Tiernan paylaşıyor.
 

3. Alev Almış Bir Genç Kızın Portresi

Yönetmen: Céline Sciamma
Oyuncular: Noémie Merlant, Adèle Haenel, Luàna Bajrami
Tür: Dram, Tarihi, Romantik

Ressam Marianne’a, manastırdan henüz çıkan ve evlenmek üzere olan genç Héloïse’in portresi sipariş edilir. Ancak Marianne, bu portreyi Héloïse’dan habersiz çizmelidir. Bu kısıtlamanın önüne geçmek için Marianne, gönülsüz gelin adayı Héloïse’ı önce gözlemler sonra da onunla yakınlaşır.
 

4. Uzun Kız

Yönetmen: Kantemir Balagov
Oyuncular: Viktoria Miroshnichenko, Vasilisa Perelygina, Konstantin Balakirev
Tür: Dram

1945 yılı, Leningrad. 2. Dünya Savaşı, sadece şehirdeki binaları değil, insanları da hem fiziksel hem de mental olarak paramparça etmiştir. Tarihin en büyük kuşatmalarından biri sonunda bitmiş ama enkazın ardında kalan insanların ölüm kalım savaşı devam etmektedir. Uzun Kız, hayatlarını sürdürebilmek için bir anlam ve umut bulma peşinde olan Iya ve Maşa adlı iki genç kadının mücadelesini anlatır.
 

5. Rahibenin Laneti

Yönetmen: Aaron Mirtes
Oyuncular: Lacy Hartselle, Kate Kilcoyne, Rae Hunt
Tür: Korku

Aaron Mirtes'in yönettiği Curse of the Nun'ın başrollerinde Lacy Hartselle ve Kate Kilcoyne yer alıyor.
Zarar görmüş genç bir kadın, güzel bir yeni eve taşınmayı dört gözle bekliyor. Ancak dengesiz bir rahibenin ruhu, olduğu yerde kalmasını istiyor.
 

6. Mucize 2 Aşk

Yönetmen: Mahsun Kırmızıgül
Oyuncular: Mert Turak, Fikret Kuşkan, Biran Damla Yılmaz
Tür: Dram

Köylerinde yaşadıkları sorunlardan yorulan Aziz ve Mızgin çifti, Batı’da bir kasabaya yerleşir. Gittikleri kasabada hayat bu ikili için hiçte kolay olmayacaktır. Kötülerin ve önyargılı insanların her yerde var olduğu dünyamızda Aziz ve Mızgin kendi başlarına ayakta kalmayı, hayata tutunmayı, çabalamayı ve çalışmayı öğreneceklerdir. Aziz deliler gibi aşık olduğu karısı Mızgin için, kusurlarından ve engellerinden kurtulmak için büyük bir azimle mücadeleye başlar. Ve Aziz çok sevdiği dünyalar güzeli eşi için Mahir öğretmen ve sinemacı Bahattin yardımı ile mucizeleri birbir gerçekleştirir.
 

7. Kahraman Balık

Bütün hayatı boyunca, alçak gönüllü bir papağan balığı olan Alex, süper kahraman olmayı hayal eder. Alex yaşam alanlarının ve evlerinin sebepsiz bir şekilde kirlendiğini fark ettiğinde bunun sebebini araştırmak ve evlerini kurtarmak için arkadaşları denizatı ve yılan balığı ile birlikte heyecan verici, tehlikeli ve eğlenceli maceralara yelken açar.

andac.uzel@demirorenmedya.com

Bu makaleye ifade bırak