Defne Samyeli, Mustafa Sandal'a kızmakta haklı mı?

Mustafa Sandal, hayatını anlattığı 'Beni Ağlatma' kitabında yaşadığı ilişkileri kaleme alınca ortalık karıştı. Defne Samyeli, Mustafa Sandal'a kızmakta haklı mı? Mustafa Sandal aşk hayatıyla mı gündeme gelmek istiyor?

Defne Samyeli, Mustafa Sandal'a kızmakta haklı mı?

Aşk iddialarıyla gündeme geldi

Aşk iddialarıyla gündeme geldi

Mustafa Sandal'ın 'Beni Ağlatma' kitabı geçtiğimiz günlerde yayınlandı. Çocukluğumuzun Musti'sinin kendi hayatını kaleme aldığı kitap basına 'aşk iddiaları'yla gündeme geldi.

Ortalık karıştı

Ortalık karıştı

Sandal, geçtiğimiz günlerde verdiği bir röportajda kitapta yer alan aşk hayatı hakkında konuşunca ortalık bir anda karıştı. Çünkü röportajda adı geçen ünlülerden Defne Samyeli oldukça sert bir açıklama yaptı.

"Ne istediğini bilen bir kadın"

"Ne istediğini bilen bir kadın"

Ama teker teker gidelim ve önce Musti'nin Defne Samyeli hakkında söylediklerine Molatik olalım. Mustafa Sandal, röportajda Defne Samyeli için şunları demişti: "Defne ne istediğini bilen, net bir kadın. 'Senin bakış açın ve modun buysa bana uymuyor' dedi ve yapması gerekeni yaptı."

"Kitap için onlardan izin almadım"

"Kitap için onlardan izin almadım"

Yine röportajda hayatına giren kadınlardan kitap için izin almadığını söyleyen Sandal, "Onlardan izin almadım. Çünkü onları onore ederek anıyorum. İlişkilerimin hayatımdaki kıymetinin farkındayım" gibi bir cevap vermişti.

Peki neden sinirlendi?

Peki neden sinirlendi?

İyi de Defne Samyeli neden sinirlendi? Mustafa Sandal, kitapta kendisinden izin almadan bahsettiği için mi? Samyeli'nin söylediklerine bakarsak durum biraz farklı gibi.

"25 senede 4 kez gördüm"

"25 senede 4 kez gördüm"

Peki ne demiş Samyeli? Paylaşalım: "Mustafa Sandal'ın kitabında 25 yıl önce ilişki yaşadığımıza, benim bir de 'ilişkiyi gizli yaşamak istemediğim için' onu terk ettiğime dair tamamen gerçek dışı bir iddiaya uyandım bu sabah. Mustafa Sandal'ın hayatının dikkat çekmesi için adıma gerek var mıydı, bilemedim. Dilerim kendisi bu duruma netlik kazandırır da, 25 senede topu topu 4 kez gördüğüm bir sanatçı arkadaşıma dava açmak durumunda kalmam."

Sevgililik iddiasını yalanladı

Sevgililik iddiasını yalanladı

Defne Samyeli'nin açıklamasına bakıldığında ortada bir sevgililik durumunun bile olmadığı sonucu çıkıyor. "İlişkiyi gizli yaşamak istemediğim için terk ettiğim doğru/yanlış" gibi şeylerden ziyade "4 kez görüştüğüm bir sanatçı arkadaşım" diyor Samyeli.

"İlişki yaşadığımız yazmıyor"

"İlişki yaşadığımız yazmıyor"

Mustafa Sandal ise son yaptığı açıklamada "Defne Hanım doğru söylüyor olabilir. Onun net ve kararlı duruşundan ötürü zaten bir ilişki yaşayamadığımız yazıyor, yaşadığımız değil" diyor.

Okuyanlar "Onlar aşk yaşamış" diyor

Okuyanlar "Onlar aşk yaşamış" diyor

E şimdi röportajda Musti'nin söylediklerinden onların ilişki yaşadıkları gibi bir algı yer alıyor. Mustafa Sandal her ne kadar yalanlasa da "Biz ilişki yaşamadık" dese de röportajı okuyanlar, Samyeli ile Sandal'ın vakti zamanında bir aşk yaşadıklarını düşünüyor.

Daha hassas olunmalıydı

Daha hassas olunmalıydı

Defne Samyeli'nin, Sandal'a bu noktada kızgın olmasını anlayabiliyorum. İkilinin geçmişte bir aşk yaşadıkları algısına mahal verecek en ufak bir imada, söze yer verilmemeliydi. Herkes 3 dakikada kitabını okuyamayacağına göre röportajda Sandal'ın çok daha hassas bir şekilde Samyeli'den bahsetmesi gerekiyordu diye düşünüyorum. Şu haliyle -üzülerek- Mustafa Sandal'ın bir reklam kazası yaşadığını düşünüyorum ne yazık ki.

 

can.sisman@milliyet.com.tr

Bu makaleye ifade bırak