Emre Aydın'dan 15 yıl sonra 6. Cadde sürprizi: 'Sen De Beni Hatırla'

Emre Aydın'ı birçoklarımız 'Afili Yalnızlık' albümü ve bu albüme adını veren şarkıyla tanısa da, müzisyenin biraz kıyıda köşede kalmış 6. Cadde dönemi de var... Onur Ela ile Emre Aydın'ın grubu 6. Cadde'nin ilk ve tek albümü 2003'te çıkmıştı. Müjde! Grup 15 yıl sonra tekrar devam ediyor. Ama önemli bir farkla...

Emre Aydın'dan 15 yıl sonra 6. Cadde sürprizi: 'Sen De Beni Hatırla'

Yarışmada birinci oldular

Yarışmada birinci oldular

Onur Ela ve Emre Aydın'ın 6. Cadde grubu, 2000'lerin başında dönemin popüler beste yarışmalarından 'Sing Your Song'a katıldı.

'Dönersen' adlı şarkılarıyla birinci olan grup, daha sonra yine dönemin en önemli plak şirketlerinden Universal Müzik Türkiye ile 3 yıllık sözleşme imzaladı.

'Sabuha'yı cover'ladılar

'Sabuha'yı cover'ladılar

Grubun ilk ve tek albümü 2003'te yayınlandı, çıkış şarkıları 'Sabuha' az da olsa müzik kanallarında dönmeyi başardı.


Grubun 2003'teki bu albümü her ne kadar bekleneni veremese de, özellikle Emre Aydın'ın solo albümünden sonra kıymetlendi.'Afili Yalnızlık' adlı solo albümünü 2006 sonbaharında çıkaran şarkıcı, kemik bir hayran kitlesi de yakaladı.

Yeni albümün müjdecisi

Yeni albümün müjdecisi

İşte bu hayran kitlesi dönem dönem ona 6. Cadde hatırlatması yaptı yıllarca. Tam da 15'inci yıl güzel bir haber geldi: Evet, 6. Cadde devam ediyor!

Ancak Onur Ela'nın yerine Ahmet Kalabay var. Sürpriz single 'Sen De Beni Hatırla' ise önümüzdeki günlerde dijital müzik platformlarında yayınlanacak.

Bu şarkı, aynı zamanda grubun 'Uyut Beni' adını verdiği yeni albümünün de müjdecisi.

Bir 'Dönersen' olmasa da başarılı

Bir 'Dönersen' olmasa da başarılı

Peki 'Sen De Beni Hatırla' nasıl bir şarkı? Bir 'Dönersen' ya da 'Geçen Cuma' olmasa da 'Sen De Beni Hatırla' da gayet ortalamanın üstünde, eli yüzü düzgün bir şarkı.

Emre Aydın'ın solo şarkılarına biraz fazla benzese de, yine de tam olarak yüzde yüz bir Emre Aydın şarkısı değil. Sözü ve müziği Emre Aydın'ın, düzenleme ise Ahmet Kalabay'ın. Fırtınalar kopartmasa da sınıfı geçiyor, kendisini sevdiriyor.

Solo kariyerine ara mı veriyor?

Solo kariyerine ara mı veriyor?

Şarkının önümüzdeki günlerde yayınlanacak klibinin yönetmenliğini de Emre Aydın üstlenmiş. 

Peki 6. Cadde özel bir proje mi yoksa Emre Aydın solo müzik kariyerine ara mı veriyor? Bunu zaman gösterecek.

Ancak Emre Aydın'ın 'solo' albümlerine de ara vermesi şart. Çünkü kendisini yenilemesi gerekiyor.

'Aynı müziği yapıyorlar' eleştirisi

'Aynı müziği yapıyorlar' eleştirisi

Şebnem Ferah, Sıla ve Emre Aydın gibi isimler bugüne kadar pamuklara sarılası pek çok şarkıya imza atsalar da, bir taraftan da eleştiriliyorlar. Hangi gerekçeyle? "Yıllardır aynı müziği yapıyorlar" diye...

Evet, haklılık payı yüksek bir eleştiri. Şebnem Ferah'tan, Sıla'dan ya da Emre Aydın'dan aşırı enteresan bir şarkı duyma ihtimalimiz düşük.

'Geçen Cuma' gibi bir şarkı da gelmeli

'Geçen Cuma' gibi bir şarkı da gelmeli

Bu noktada Emre Aydın'a 6. Cadde molasının yarayacağını diliyoruz. 6. Cadde dönemindeki zıpır 'Geçen Cuma'ya benzer bir şarkı gelmedi ondan.

Halbuki Emre Aydın'ın solo kariyerinde de en az 'Geçen Cuma' kadar enerjik bir şarkı da gelmeli, gelebilmeli.

Dileğimiz 6. Cadde'nin özel şarkılarla aramıza dönmesi, ama ondan daha da önemlisi Emre Aydın'ın diskografisinde sihirli bir tılsım etkisi yaratması...

 

twitter.com/mayksisman
instagram.com/mayksisman
youtube.com/mayksisman
can.sisman@milliyet.com.tr
 

Bu makaleye ifade bırak