Gökhan Tepe'den kalplere dokunacak şarkı 'Asmalı'

Müzik arenasında Gökhan Tepe, Dicle Olcay ve Tuvana Türkay yepyeni şarkılarıyla yeni yılı karşılamaya devam ediyor.

 

Gökhan Tepe'den kalplere dokunacak şarkı 'Asmalı'

Son albümünü 2018 yılında "#Yaz2018" adında yayınlayan Gökhan Tepe, sözlerini Şebnem Sungur'un yazdığı, bestesini Gökhan Tepe ve düzenlemesini Serkan Ölçer'in yaptığı çiçeği burnunda çalışması "Asmalı" ile kalplere dokunacak. Video klipte Onur Kök yönetmenliğinde Beyoğlu sokaklarında gerçekleşti. Kısaca kendisini analiz etmem gerekirse yıllardır Gökhan Tepe'nin müzisyenliğini ve vokalini çok beğenmişimdir. Hareketli şarkılarında eğlenceli tavırlarını gösterse "Gökhan Tepe slowları" adı altında bir isim olmuştur. "Asmalı" dinleyici kitlesini memnun edecek, naif bir şarkı.

 

 

Tuvana Türkay "Yalan De" ile müziğe göz kırptı

 

 

"Oyuncuların albüm çıkarma sevdası" isimli yazımı hatırlayın. Orada hem başarılı olanları hem de bir şarkı veya albümle heveslerini aldıklarını gözlemlemiştik. Tuvana Türkay'da bu kervana katılanlar arasında. 9 yaşında piyanoyla başlayan Türkay, içindeki cevheri yavaş yavaş aslında ortaya çıkarmaya başlamıştı. Tuna Kiremitçi'nin albümünde "Diğer Yarım", Enbe Orkestrası 2015 albümünde "Ara Ne Olursun" ve "Tuana" gibi mini çalışmalarda yer aldı. Özellikle 2018 yılında "Doğa İçin Çal" projesi için söylediği "İki Keklik" türküsündeki performası muazzam ötesi. Hala dinlemeyen varsa açıp dinlesin hiç abartmıyorum. "On parmağında on marifet" tabiri vardır ya işte buyurun örneği.

Güzel oyuncu, şimdi 2019'un son günlerinde DMC etiketiyle "Yalan De" isimli ilk profesyonel tekli çalışmasını yayınladı. Sözü ve müziği kendisine ait olması cesaret işi. Arabesk tınısını hemen hissedeceğimiz Ozan Doğulu düzenlemesiyle Türkay vokal performansını da gösterme gayretinde. Video klipte Hasan Kuyucu yönetmenliğinde Berlin'de gerçekleşti. Kısacası ben bu işi çok sevdim. Ayrıca Nisan ayında bir albüm yayınlayacakmış. Umarım uzun soluklu ve doyurucu bir albümle karşımıza çıkar.

 

Dicle Olcay'dan "Bu Saatten Sonra"

 

Profesyonel müzik kariyerine Bengü ve Murat Boz gibi sanatçıların vokalistliğini yapan Dicle Olcay, 2017'de ilk teklisi "Zamanında" ve 2018'de "Dizinin Dibi" EP'siyle adım attı. Hiç ara vermeden geçtiğimiz günlerde DMC etiketiyle yayınladığı taze şarkısı "Bu Saatten Sonra" ile yoluna devam ediyor. Sözü, müziği ve düzenlemesi Çağrı Telkıvıran'a ait olan çalışma da iddialı ve fresh bir Dicle Olcay imajıyla karşı karşıyayız. Siyah - beyaz formatta Ecem Gündoğdu yönetmenliğinde bol danslı videosuyla göz dolduruyor. Benim de son günlerde playlist'imde dönen şarkılar arasında. "Bu Saatten Sonra" umarım kendisine uğurlu gelir. 

 

 

 

 

Bu makaleye ifade bırak