Titanic

Titanic

Titanic ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Titanic haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz.!

Titanic ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Titanic haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 772 titanic haberi bulunmuştur.

107 yıl önce batan Titanicin çanı bende iddiası
107 yıl önce batan Titanic'in çanı bende" iddiasıEskişehir’de yaşayan Mehmet Özbek isimli bir antikacı, elinde bulunan çanın, 15 Nisan 1912 gecesi ilk seferinde buz dağına çarparak batan Titanik’in 107 yıllık çanı olduğunu iddia etti.İlk yolculuğuna 2 bin 340 yolcusuyla çıkan Titanik isimli dev gemi, bundan tam 107 yıl önce, New Foundland'ın güneyinde bir buz dağına çarparak battı. Batmaz denilen geminin yaklaşık 2 saat 40 dakika içerisinde batması sonucunda bin 513 kişi hayatını kaybetmişti. Hikâyesi filmlere konu olan Titanik’in batış sahnesinde çalınan çan ise iddiasına göre Eskişehirli Mehmet Özbek’te bulunuyor."Orijinal olduğundan eminim" Özbek, yıllar önce arkadaşı tarafından kendisine hediye edilen çana adeta gözü gibi bakıyor. 10 yıldır kendisinde olan çanı daha önce kimseye göstermediğini ve Titanik filmini defalarca izlediğini belirten Mehmet Özbek İHA’ya konuştu. Çanın 73 sene önce su altından çıkarıldığını aktaran Özbek, "Senelerce barmenlik yaptım. Buralarda pilot bir arkadaşla tanıştım. Muhabbet ederken arkadaş hediye olarak verdi. 2009’dan Bu yana bende. İnceletmedim ama orijinal olduğundan eminim. İnternetten de araştırdım. Mutluyum zaten, sinemasını da çok seyrettim. İlk olarak 5 bin tane eşya çıkarmışlar gemiden. Bir çan Samsun’da bir de burada Eskişehir’de var diye biliyorum. Kimseye göstermedim. Hep bendeydi. Samsun’da biri almış 8-9 sene önce 4 bin dolardan vermiş diye biliyorum. Pirinçten yapıldı. İnternetten resimlerine bakıldığında orijinal olduğunu anlıyorsunuz. Geminin eski fotoğraflarına baktığında da bu. Su altından çıkartılmış. Zaten böyle şeyler hoşuma gidiyor. 73 sene önce çıkartılmış" diye konuştu.
8.05.2019Yaşam
Ormandaki Titanik görenleri şaşkına çeviriyor
Ormandaki 'Titanik' görenleri şaşkına çeviriyorArtvin'in Murgul ilçesi Küre köyünde sık orman dokusu içerisinde köylüler tarafından 10 metre yüksekliğe, 35 metre uzunluğa sahip sıra dışı bir kaya bulundu. Köylülerin gemiye benzediği için 'Gemkaya' adını verdiği, sosyal medyada da ilgili odağı olan kaya nedeniyle doğalgaz boru hattı projesinde değişiklik yapıldı. Artvin Murgul'un Küre köyünde vatandaşlar sık orman dokusu içerisinde birkaç yıl önce dev bir kaya kütlesi fark etti. Ağaç ve dikenliklerle kaplı bölgeden geçilerek ulaşılan kayanın 20 metre yüksekliğe, 40 metre uzunluğa sahip olduğu belirlendi. Köylüler, sıra dışı kayaya gemiye benzediği için Gemkaya adını koydu. Kaya yörede ilgi odağı oldu. Sosyal medyada fotoğrafı yayılan kayayı görmek isteyenler, bölgeye gelmeye başladı. Araçla bölgeye çıkan ziyaretçiler, orman içinden geçerek ulaştığı kayanın fotoğrafını çekiyor, üzerine çıkarak selfie yapıyor. Vatandaşların sosyal medyada 'Titanic' benzetmesi yaptığı kaya, yapılacak çevre düzenlemesi ile turizme kazandırılacak. DOĞALGAZ BORU HATTI PROJESİ DEĞİŞTİRİLDİ Sosyal medyada ünü yayılan kaya, Bayburt'tan gelen ve Rize'den geçirilerek Artvin'e götürülecek doğalgaz boru hattı projesinde de değişiklik yapılmasını neden oldu. Boru hattı projesinin kayaya zarar verebileceği endişeleri üzerine köylüler projeye itiraz etti. Bunun üzerine doğalgaz boru hattı projesi değiştirildi, hattın kayadan uzak bir alandan geçirilmesine karar verildi. Kaya çevresinde ise çevre düzenlemesi yapılacak. MUHTAR: ENTERESAN BİR DURUM Küre Köyü Muhtarı Ayhan Aydın, orman içinde bulunan kayanın turizme kazandırılmasını istediklerini söyledi. Aydın, Bu kaya orman içinde keşfedildi. Nasıl oluştuğu konusunda bir fikrimiz yok. Kayanın arka tarafında çakıl taşları var. Eskiden buralara deniz mi vardı? Deniz çekilmiş de bu kaya burada mı kalmış bilemiyoruz.
5.09.2018Yaşam

Yazar Sonuçları

Benzer Etiketler