Kültür Sanat

Game Of Thrones karakteri kitaba uygun olsaydıDünyanın dört bir yanından milyonlarca fanı ve izleyicisi olan Game Of Thrones dizisinin karakterleri kitapta nasıl tasvir ediliyor? İşte Game Of Thrones karakterlerinin kitaba uygun halleri...
Ustalardan kahkaha dolu bir oyun "Ahududu" MOİ Sahne’deMall of İstanbul’da yer alan MOİ Sahne’de, Suna Keskin, Melek Baykal, Nedim Saban gibi usta isimlerin rol aldığı kara komedinin en iyi örneklerinden ‘Ahududu’, 20 Ocak 2017 Cuma günü seyirciyle buluşuyor
"Hadi Öldürsene Canikom" MOİ Sahne’deAziz Nesin’in yazdığı ve Haldun Dormen’in yönettiği en sevilen komedi klasiklerinden ‘Hadi Öldürsene Canikom’ MOİ Sahne’de izleyiciyle buluşuyor
Ceren Gündoğdu Demirören İstiklal Palas Re-Pub Sahnesinde14 Ocak Cumartesi akşamı Demirören İstiklal Palas Re-Pub sahnesinde müzisyen Ceren Gündoğdu müzikseverlere unutulmaz bir gece yaşatacak.
Estetik cerrahi sanatla bir araya geliyorEstetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Güncel Öztürk, estetik cerrahi ile sanat arasında köprü kuran sergisini anlattı.
Meltem Cumbul sahnelere dönüyorÜnlü oyuncu Meltem Cumbul tiyatroya yönetmenliğini üstlendiği “BLU” oyunu ile dönüyor. 14 Ocak Cumartesi akşamı 20.30’da ilk kez sahnelecek oyun her hafta Cumartesi 20.30’da ve Pazar 19.00’da TOY İSTANBUL’da tiyatroseverlerle buluşmaya devam edecek.
74. Altın Küre Ödülleri: KazananlarDün gece Jimmy Fallon'ın sunumuyla gerçekleşen 74. Altın Küre Ödülleri'ne Aşıklar Şehri (La La Land) filmi kazandığı ödüllerle damga vurdu. İşte gecenin kazananları...
"Yürüyen Merdiven" cazseverlerle buluşuyorCaz sahnesinin genç müzisyenleri Mustafa Kemal Emirel ve Yiğit Özatalay'ın can verdiği Yürüyen Merdiven 2 konser ile cazseverlerin karşısına çıkacak.
Akasya Kültür Sanat Şubat programıTiyatro ve müzik severlerin gözde adresi Akasya Kültür Sanat, birbirinden ünlü ve usta isimleri ağırlamaya devam ediyor.
3 komedyen tek gösteriSon dönemin en başarılı komedyenlerinden Mesüt Süre, Alpay Erdem ve Ege Kayacan’ın tek kişilik gösterileriyle sahne alacağı bu benzersiz komedi gecesi 7 Ocak’ta Beşiktaş Kültür Merkezi’nde!
Talip Emiroğlu'nun ikinci kitabı "Eğitim ve Çocuklar" çıktıEğitim sektörüne 30 yılını vermiş olan Talip Emiroğlu birikimlerini yazdığı ikinci kitabı "Eğitim ve Çocuklar" raflardaki yerini aldı.
Emre Altuğ Kadıköy izleyicisi ile buluşuyorÜnlü yorumcu ve oyuncu Emre Altuğ, Kadıköy izleyicisi ile bu cumartesi DorockXL sahnesinde ilk kez buluşuyor.
Ataşehir Kitap Şenliği'ne büyük ilgiAnadolu Yakası'nın en büyük kitap şenliği Ataşehir'de Hanefi Avcı, Şermin Çakracı ve Kahraman Tazeoğlu gibi 160 ünlü yazar okurlarıyla buluşuyor. Ataşehir kitap şenliği 30 Aralık'a kadar devam edecek.
Dünya'da ilk kez Hisar Müze'deOsmanlı Dönemi'ne ait fil zırhı Türkiye'de Dünya'da ilk kez Hisar Müze'de sergilenmeye başladı...
'Ayağa Kalk'maya hazır mısınız?Merlyn'ın albümü 'Ayağa Kalk' ruhumuzun pasını silmeye geliyor...
Her kadının izlemesi gereken filmlerBazı filmler izleyiciyi etkisi altına alır, iliğine kadar işler ve derinden etkiler. Bazıları ise izlendikten sonra unutulup gider. İşte izlenmeye değer 20 harika film...
'Marquez yazdıklarını Castro'ya gönderiyordu'Guardian'da yer alan bir habere göre, 25 Kasım'da hayatını kaybeden Küba'nın lideri Fidel Castro, satır satır Marquez'in kitaplarının basılmadan önceki hallerini okuduğu bilgisi yer aldı.
Yüze benzeyen taşlar bu müzedeJaponya’nın Chichibu şehrinde, türünün tek örneği olarak nitelendirilebilecek bir müze bulunuyor.
IFSAK'ın kısa film yarışması başlıyorTürkiye'nin günümüze kadar süregelen en eski kısa film etkinliği, İFSAK tarafından gerçekleştirilmektedir.
İdil Biret'ten Sagalassos Vakfı yararına konserİstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Münir Ekonomi’nin kurucularından biri ve başkanı olduğu Sagalassos Vakfı, Burdur’un Ağlasun ilçesinde bulunan Sagalassos antik kentini korumak ve tanıtmak amacıyla çalışmalar yürütüyor.
Oscar and the Wolf'a hazır mısınız?Volkswagen Arena’da 21 Ocak Cumartesi akşamı Pozitif deneyimiyle gerçekleştirilecek Oscar and the Wolf konserinin avantajlı tribün biletleri, müzikseverlere 2017’ye girerken yeni yılın en güzel hediyesini verme fırsatı sunuyor.
2 bin 600 yıllık mutfak ortaya çıktıBalıkesir'deki Daskyleion Antik Kenti'nde bu yıl yürütülen kazı çalışmalarında, M.Ö 600 ve 540 yıllarına tarihlenen "Lydia"lılara ait iki mutfak bulundu.
Bir Sevda İşi, TRT Ev Sineması kuşağındaTRT TV Filmleri kapsamında yer alan “Bir Sevda İşi”, TRT Ev Sineması kuşağında 15 Aralık Perşembe akşamı 20.00’de seyirci ile buluşuyor.
Komet'in eserleri Viyana'da sergileniyor"Komet" adıyla bilinen Ressam Gürkan Coşkun'un eserleri Viyana'da Galeri CA Contemporary’de sergileniyor.