Lisa Ann'ın itirafları neyi anlatıyor?

1990’dan beri yetişkin filmlerin içinde bulunan Lisa Ann sektörü bıraktığını yıllar önce açıklamıştı. 2014’te aldığı karar sonrası Lisa Ann neden böyle bir şey yaptığını sır gibi saklamıştı. Ancak son yaptığı itirafla bu kararını Lisa Ann açıkladı. Neydi onu sektörden uzak tutan?

Lisa Ann'ın itirafları neyi anlatıyor?

1990’larda başladı

1990’larda başladı

Dansçı olarak kariyerine başlayan Lisa Ann 1990 yılında Los Angeles’a taşındı ve 18 filmlerde oynamaya başladı. Dansçılıktan gelen özelliklerini oyunculukta da sergiledi ve kısa sürede adını sektörde duyurdu.

‘Başarılı’ işlere imza attı

‘Başarılı’ işlere imza attı
Lisa Ann başarılı işlere imza attı. 90’lar boyunca aranan bir isim olmayı başardı. Git gide servetine de servet kattı. 1990’lar için “O yıllarda her şey çok rahattı ve kolaydı. Kaliteli işler çıkıyordu” sözlerini söyledi.

2000’ler değiştirdi

2000’ler değiştirdi
2000’li yıllara gelindiğindeyse ünlü oyuncu yetişkin film sektörünün değişmeye başladığını görmüş ancak kariyerine de bir yandan devam etmişti. Taaa ki 2014 yılında Facebook’ta yaptığı açıklamaya kadar.

Kariyerini sonlandırdı

Kariyerini sonlandırdı
Lisa Ann bu yıla geldiğimizde, yapımcılığın yanı sıra oyunculuğu da bıraktığını duyurdu. Herkes merak etti ama o dönem güzel yıldız açıklama yapmadı, sadece bıraktığını ve saygı duyulmasını istedi.

“Sektör agresifleşti”

“Sektör agresifleşti”
1990’lar boyunca rahat bir oyunculuk sergilediğini ancak 2000’lere geldiğinde sektörün daha ‘agresifleştiğini’ ve çekilir yanı kalmadığını söyledi. Bundan ötürü de camiadan uzaklaştığını sözlerine ekledi.

Ne demek istedi?

Ne demek istedi?

Peki, Lisa An ‘agresifleşti’ derken ne demek istedi? Gerçek manada mı yoksa mecazi anlamda mı bu cümleleri kurdu? Gerçek manada ise, sert sahnelerin çekilmesini düşünebiliriz ama çok fazla mantıklı gelmiyor.

Mecazi ’agresiflik’ akla geliyor

Mecazi ’agresiflik’ akla geliyor

Bu durumda ikinci seçenek daha elle tutulur oluyor. Daha fazla paranın piyasada döndüğü, yapımcıların daha çok kazanmak için oyuncuları geri plana attığı, oyuncu haklarını görmezden geldiğini düşünebiliyoruz.

Lisa Ann “Yaşamak için bunu yapmak isteyen çok insan yoktu, bu nedenle de filmciler bu işi yapanlara iyi davranıyordu. Senden istediklerini söylemek için bir gün öncesinden telefon açarlardı ve çalışmak istediğin erkeklerle iş yapacağın konusunda seni temin ederlerdi” diyor.

İtiraf için geç mi kaldı?

İtiraf için geç mi kaldı?

Burada bir soru daha aklımıza geliyor, Lad Bible’a bunca yıl sonra neden bu itirafı yaptı? 2014’te yetişkin filmlerini bıraktı, o zaman bu açıklamayı yapabilirdi. Belki çıkar ilişkisi vardı belki de doğru zamanın şimdi olduğunu düşündü. Bunu bilemeyeceğiz ama geç de olsa bu itiraf insanlar için belki bir şey ifade eder.

Her şey göründüğü gibi değildir…

selcuk.bulut@milliyet.com.tr

Bu makaleye ifade bırak